Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy beagle keverék szuka...

Van egy beagle keverék szuka kutyám,5-6 hónapos. Sétáltatás közben nagyon húzza a pórázt. Hogy tudnám leszoktatni erről?

Figyelt kérdés
2009. okt. 23. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, az én beagle kutyám is ezt csinálja, bár ő fajtatiszta. Amúgy akitől vettük, azt mondta, hogy a beagle 2-3 éves korában kezd el megkomolyodni, és onnantól lehet neki tanítani normálisan valamit. Samu drága 2 éves múlt augusztusban, és még mindig majdnem elránt sétáltatás közben. Szóval várom én is az ötleteket. :)
2009. okt. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%
próbáljátok ki a hámot, mert azzal jobban meg lehet fogni őket. meg ha elkezdenek húzni egy irányba én úgy tudom, hogy akkor már csak azért is indulj el a másik irányba.
2009. okt. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Se hám, se flexi. Mindkettő erősíti a kutyában a húzást. Előzőnek: Mit gondolsz miért hám van a szánhúzó kutyákon? Na de a kérdésre válaszolva: ha elkezd húzni a kutya, forduljatok a másik irányba vagy álltatok meg. Ha megnyugodott indulhattok tovább! A kulcs a sok-sok türelem és gyakorlás! És persze lényeges, hogy a kutya le legyen fárasztva, játszhasson fajtársaival, levezethesse a fölös energiáit :)
2009. okt. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hámot és flexit felejtsd el. Sima nyakörv, és legjobb 1 méteres textil vagy bőr póráz.

http://www.youtube.com/watch?v=sFgtqgiAKoQ

Jutalomfalat, türelem.

És ha nagyon húz, ellenkező irány, vagy megállni és addig várni, míg rád nem figyel, majd menni tovább előre vagy ellenkező irányba.

Nekünk sikerült így megtanítani, ráncigálás nélkül, egy hónap alatt.

Ha előtte kifárasztod, úgy valóban könnyebb.

Amúgy meg minél fiatalabb egy kutya, annál könnyebben tanítható, mindegy milyen fajta. A legtöbb kutya egyébként is 2-3 éves korában komolyodik meg, fajtától függetlenül. :)

2009. okt. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Na igen, a videóban a csaj hámot használ, de szerintem jobb a nyakörv, mert azt nem olyan jó a kutyának húzni.

De lényeg inkább a módszer, nem az eszköz. De flexit tényleg ne. :)

2009. okt. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én kutyám is majdnem megfojtotta magát a nyakörvvel és 2 eset után hámot vettünk azóta semmi gond nincs . Eddig nem volt flexije mert 4 volt eddig és először csak az udvaron gyakoroltunk és pár méter után eltört a fék (kaptam ismerőstől elég gagyi volt(1000 forintos)) Most karácsonyra vettem egy rendeset (6500 forintosat) és az már olyan jó , hogy az csak na!
2009. okt. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
nekem is ilyen a kutyám csak az enyém német juhász most még kicsi és erősebb vok nála de ez gondolom nem mindig lesz így!!!kipróbáltam én is h megálok és megvárom még megnyugszik de mikor elindulok ugyanúgy húz ha irányt váltok akk a másik irányba húz!!!sétáltatnom viszont muszály mert megkötve tartjuk a kertben ugyanis az idegenekkel elég barátságtalan és volt mikor már harapot is meg mást!!!eléggé nagy a mozgásigénye szóval nem tudom h miért van az h pl.:mikor sétáltatásról megyünk haza mégjobban húz mint odafele és a háznál meg mindig megál és amint nyílik az ajtó húz befele mint aki azt várja h legyen már vége!!!az utcán meg mindenkit megugat ami még nem is olyan nagy baj de mikor a kisgyerekes anukákat ugatja a gyerek meg elkezd síni...hát igen az anyukának is meg lehet a véleménye rólunk!!!
2010. szept. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!