Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy svájci juhászkutya eltartá...

Egy svájci juhászkutya eltartása mennyibe kerül/hó?

Figyelt kérdés
Oltásokkal persze, és normális (nem Darling, Chappi, stb.) táppal.
2013. júl. 30. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A vételár 150e kb.


8 hetes kora után lehet elhozni a tenyésztőtől,addigra lesz 2 oltása és féreghajtva na meg persze chipje lesz.Ez már benne van a vételárban.


Ezek után a chip adatait kell a saját nevetekre íratni,ez kb 1500 Ft az állatorvosnál.

10 hetes korában kell kapnia még 1 kombinált oltást,ez változó áron van,nálunk 4800 Ft

Majd 12 hetes korában első veszettségi,az nálunk 4200 Ft.


Ekkor már érdemes bolha-kullancs elleni nyakörvet vásárolni.Én Foresto nyakörvet használok 8 hónapig véd és 8000 Ft-ba kerül.De a tied még kölyök lesz,így érdemes egy olcsóbb nyakörvre,vagy spot on készítményre beruházni,amíg el nem éri a felnőtt méretét.

Spot on (csepegtetős) készítménynel ez olyan 2500 Ft /hó,ha egy olcsóbb nyakörvet,pl. Kiltix veszel,az 7 hónapig véd és olyan 6-7 ezer Ft.


Fél év múlva pedig a veszettségi oltást kell megismételni,ami ismét 4200 Ft.

Ezek után már csak évente kell ismételni az oltásokat.


A kaja pedig egy 30 kg-os felnőttkori testsúlyú kutyánál kb havi 20-25ezerből jön ki.

Kölyökként ez persze jóval kevesebb.


Nekem is 30 kg-os a kutyám,és havi 8ezer a száraz táp (Brit Prémium) plusz heti 3x kiegészítésnek kap húst.Illetve kap még lazacolajat, "tini" korában pedig zöldkagyló kivonatot kapott.

2013. júl. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%

Korrekt az 1-es válasz.

Kölyök és "ifi" korban kevesebbe kerül a kaja, de több az oltások díja, később fordítva.

Nem szabad elfelejteni, hogy a kutya is húsevő, ezért kell kapnia a tápos kaján kívül húst is, ami nem lehet nyers hús. Sokan megoldják konzervvel, egy 1250 grammosnak minőségtől függően változó az ára.

2013. júl. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A konzerv szemét, és miért is nem lehet nyers hús? Az a LEGJOBB a kutyának (persze a sertést kivéve).
2013. júl. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek... : ) hasznos volt.


illetve megkérdezem még a nagyapámat, mennyibe kerül neki a kuvasza...

2013. júl. 30. 14:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Little Red :


"A legfontosabb szabály: Soha ne etess nyers disznóhúst. Ez ugyanis hordozhatja az Aujeszky-betegség vírusát. Ez a disznóknál előforduló vírus halálos betegséget okoz a kutyáknál. A főzés elöli a vírust, ezért a főtt disznóhús gond nélkül etethető. A nyers marha-, birka- vagy lóhús ebből a szempontból veszélytelen. Főtt állapotban azonban könnyebben hasznosítja a kutya szervezete, mint nyersen. A kiegyensúlyozott és ízletes eleséget a legkönnyebben főtt húsból valamint ásványi anyagokkal és vitaminokkal dúsított pelyhekből állíthatod össze."

.

Hát ezért.

De nyugodtan lepontozhatjátok a válaszom, engem nem zavar.

Az értelmesebbje előbb úgy is utána néz a neten, hogy a kapott válaszokat mennyire látja máshol is visszaigazolva.

2013. júl. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Látom a "sertést kivéve" kifejezés elkerülte a figyelmedet....El kéne olvasni amit írtam.


A nyers hús (ismét, a sertést kivéve) a jelenleg rendelkezésre álló legjobb táplálék egy kutyának. Én magam is régóta szeretnék ezzel etetni, csak épp itt nincs húsforrás, ahonnan beszerezhetném.

2013. júl. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!