Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt már tályog a kutyátokban?...

Volt már tályog a kutyátokban? Elmúlt, vagy kezelni kellett antibiotikummal? Lehet belőle komolyabb baj?

Figyelt kérdés
A szuri helyén nőtt neki egy kiwi méretű tályog. A doki leszivta, azt mondta savó van benne, tehát tályog. Antibiotikum szurikra járunk egy hétig, ez szükséges mindenképp szerintetek? Azt mondta ha nem megy le neki, altatni kell és műteni! Ezzel szemben azt hallottam, hogy ez felszivódik magától!

2013. júl. 30. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Nállunk volt tályog, nem szívódik fel magától. Kezelés szükséges. Igaz olyat nem hallottam hogy leszívták volna. A tályogba ugyanis genny van, fel szokták vágni kitisztítani és antibiotikum mellé.
2013. júl. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hát úgy értve, megszúrta, és kiszívott belőle, hogy megnézze hogy savó jön-e belőle. Ebből állapította meg, hogy tályog, nem más. Most nekem kell beadnom a szurit neki, itt mire figyeljek? el lehet rontani ott valamit? nyilván figyelek hogy levegő ne legyen benne.
2013. júl. 30. 17:55
 3/7 A kérdező kommentje:
és nektek kellett vágni, meg altatni, vagy az antibiotikum elég volt?
2013. júl. 30. 17:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Nállunk helyi érzéstelenítésben csinálta, felnyitotta, kitisztította, és antibiotikumos injekciót kapot egyszer. Onnan csak arra kellett figyelni hogy naponta fertőtlenítsem, erre adott egy folyadékot amit bele kellett önteni a sebbe, kb 5 nap alatt rendben volt.
2013. júl. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen probléma, először csak leszívta a doki a gennyet hátha javul tőle az állapota, de nem így lett így felnyitotta és kitisztította neki a tályogot. Bódítva volt a kutya, és valami anyaggal feltöltötte a tályog helyét ami 2 napig még szivárgott a sebből (közben tisztította) majd mikor már száraz volt a seb és nem szivárgott semmi belőle hámosítóval kenegettem és gyorsan rendbe jött a kutya ezután.
2013. júl. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja felírt neki antibiotikumot tabletta formájában, 7 szemes volt ha jól emlékszem.
2013. júl. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ha az oltástól lett, én biztosan nem engedtem volna bántani. magától fel szokott szivódni 1-2 héten belül.
2013. júl. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!