Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vannak tapasztalaid a mézzel...

Vannak tapasztalaid a mézzel kezelt tályog gyógyulásáról kutyusoknál?

Figyelt kérdés

Kan kutyumnak ivartalanítás után tályog alakult ki a megmaradt zacsiján. (műteni, összevarni nem lehet, csak "tisztogatni", fertőtleníteni. Azt hallotam, hogy a méz alkalmas erre.

Van valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata?


2010. márc. 26. 21:24
 1/4 Akiteki ***** válasza:

Én inkább az állatorvost önteném le egy vödör mézzel és állítanám be a medvebarlangba, aki ilyen trehány munkát végzett. Mi a fenéért hagyta ott lifegni? Hogy utána vissza kelljen hordanod folyamatos kezelésre?

Vidd el egy másik orvoshoz, aki a felesleges zacskót is levágja.

2010. márc. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem az egész zacsit hagyta meg, nem ezzel van a gond. A jobb here be volt gyulladva, és a vezeték elkötése után talált még valami gyulladást, de azt mondta, hogy azt jobb nem megbolygatni. Valószínű, hogy emiatt alakult ki a tályog. A folyamatos fertőtlenítésen kívül szeretnék valami olyan megoldást találni, amitől elmúlik a gyulladás és segíti a sebgyógyulást.
2010. márc. 27. 08:11
 3/4 anonim ***** válasza:
50%

fertőtlenítő szeren kívül pl. betadine ne tegyél rá semmit. Még hogy mézet???? micsoda hülyeség ez? Te mikor kentél bele bármilyen sebedbe mézet????Nehogy megcsináld csak mégjobban be fog gyulladni. Ha rendszeresen fertőtleníted az elég. Erre jó a betadine, meg belinkeltem egy oldalt itt van egy csomó:

[link]


de mézzel tejjel, tejföllel egyéb házi hülyeségekkel NE!

2010. márc. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Méz, cukor teljesen jó sebgyógyításra. Állatorvost kell megkérdezni hogyan kell használni az előbbi dolgokat.
2016. aug. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!