Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha a 4 éves kislány...

Mit tegyek ha a 4 éves kislány hecceli a kutyámat, és kezd eldurvulni a helyzet?

Figyelt kérdés

A sztori összetettebb, mint a kérdés.

Egy lakóközösségben élünk (közös kert, 3 lakás) A lakásokból csak úgy lehet az utcára menni ha átmész a kerten.


Apósom adja ki a lakásokat, mi párommal az egyikben lakunk. A másik kettőben pedig szintén párok laknak. Az egyik párnak van egy 4 éves kislánya.


Nekünk pedig egy kamaszodó, 8 hónapos husky-nk. Izgő mozgó, folyton játszani szeretne.


A kutya úgy működik hogy: megjegyzi ki játszik vele és ki nem. A lakókat nem nyaggatja, felfogta a legelején hogy ők nem játszópajtások, velük nem játszunk. Észre sem veszi őket ha kint vannak a kertben. A lakók sem foglalkoznak vele, eléldegélnek mellette.


Viszont van egy 4 éves kislány, aki imádja a kutyát, és mostanában hecceli. A kutyának nem kell kétszer mondani hogy játék van, és nagyon szívesen csatlakozik. Csak ez úgy néz ki, hogy a kislány hecceli, kutya nekiáll játszani én meg letiltom. és ez órákon keresztül.........


Eleinte megengedtem a kislánynak hogy adjon neki jutalom falatot, tök jól megvoltak. De a kiscsaj felbátorodott, és folyton játékra ingerli a kutyát. Ha meg a kutya el kezd játszani nekem le kell tiltanom, mert harapdál, ugrál stb..


A másik gond hogy van hogy egyedül ahygják akutyával az udvarban. Nekem nincs időm fél percenként kinézni hogy minden okés-e. Eddig a kutya figyelmen kívül hagyja a kislányt HA a kiscsaj egyedül van kint! Ez fontos.

De félek hogy hamarosan egyedül lesz a kkiscsaj és már nem fogja figyelmen kívül hagyni a kutya, mert megjegyzi hogy ezzel a kislánnyal lehet játszani. Akkor kíváncsi leszek hogy lesz letiltva a kutya, mert nem hiszem hogy 4 évesen le fog tudni tiltani egy husky-t.


A másik gondom hogy sunyin piszkálja a kutyát, nem bírja elviselni ha a kutya nem vesz róla tudomást. Ez előbb utóbb balesethez fog vezetni.


Nem tudom lenevelni a kutyámat arról hogy ne játszon a kislánnyal, ha a kiscsaj folyton nyaggatja.

Tegnap már rollerezés közben utána futott a kutya és a ruhájával együtt rángatta le a rollerről. Sokkal erősebb a kutya mint a kiscsaj. Baleset lesz előbb utóbb.


Nem tudom mit tegyek. most szólni fogok az anyukájának. Szerintetek jó döntés ha megkérem az anyát hogy nevelje úgy a kiscsajt hogy a kutyát hagyja békén?


Adjatok kérlek tanácsot! A kutya nevelhető, a kiscsajt miként neveljük?



2013. júl. 31. 08:28
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
100%

Alapból nekem ott a problémám hogy mindenki hozzáfér a kutyához..

Szerintem a legjobb döntés az ha beviszed a kutyát a házba és csak akkor van az udvaron ha te is ott vagy.

2013. júl. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
100%
Kerítsd el a kutyát.Az a biztos.
2013. júl. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek igaza van, másodszor meg beszélj a szülőkkel-
2013. júl. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 A kérdező kommentje:

A kutya előbb volt ott mint a lakók. Ők úgy költöztek oda hogy tudták hogy kutya van az udvarban. Nem fogom bezárni a kutyámat a kennelbe azért mert a kiscsaj nem tud viselkedni, a lakásba se fogok becsukni egy izgő-mozgó husky-t.


Tehát ezek az opciók kilőve.

2013. júl. 31. 08:40
 5/57 anonim ***** válasza:
100%
Így van, legyen a kutya a lakásban és csak felügyelet mellett legyen kiengedve. Ha bármi baleset történik, te fogsz bíróság elé állni, mint a kutya felelőtlen gazdája, aki a közös használatú területen felügyelet nélkül hagyta a kutyáját, holott tudta, hogy van ott egy gyerek is szintén felügyelet nélkül. Sajnos az ilyen közös használatú udvaroknak ez a hátránya. Ettől függetlenül beszélj a kislány szüleivel! Mondd el, hogy ez egy jó lehetőség nekik arra, hogy megtanítsák a gyereküket a kutyával való helyes bánásmódra. Arra, hogy nem piszkáljuk, nem simogatjuk engedély nélkül. Csak felnőtt jelenlétében játszunk vele, stb. De ez még nem garancia, hogy működni fog, szóval vagy vidd be a lakásba, vagy költözzetek magánházba, ahol egyedül vagytok!
2013. júl. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
100%
Ja, most olvastam, hogy te nem fogod bezárni a kutyát. Akkor vagy a kislányt zárják be a szülei, vagy vállalod a kockázatot. A bíróságot nem fogja érdekelni, hogy ki volt ott előbb. Nem kell, hogy szándékosan okozzon sérülést a kutya, elég, ha a kislány szülei egy balesetből adódóan felszívják magukat ellenetek.
2013. júl. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 A kérdező kommentje:

Félreértés van:

Az udvar a mienk, nem az övék. Ők csak és kizárólag a lakást bérlik. Úgy költöztek ide, hogy a kutya már itt volt és közölve lett velük hogy van kutya, és a kutya az udvarban van.

Ebbe ők belementek. Tehát az udvar NEM közös, hanem a miénk.

Alkalmazkodni alkamazkodok de ennyire nem fogok. Nem én fogom elkerülni őket, amikor ők vannak 5-en a kislányra, és kiengedik felügyelet nélkül a kutyához. A kutyámat meg nem tudom egész napra bezárni ezért.

2013. júl. 31. 08:44
 8/57 A kérdező kommentje:

Az anyuka kérte hogyha a kiscsaj nem úgy viselkdik, akkor szóljak.Tehát ők rugalmasak, meg tudják hogy a kislányuknak szokása piszkálni a kutyákat. Ezért ma átmegyek és szólok. Csak az a bajom hogy nem tudom milyen szabályokat fektessek le.

Arra gondoltam hogy megkérem a szülőket hogy a kislány ne játszon a kutyával és hagyja békén a kutya játékait is.


A mi kutyánk olyan hogyha valaki nem foglalkozik vele, akkor ő se foglalkozik azzal az illetővel.

2013. júl. 31. 08:46
 9/57 anonim ***** válasza:
100%
Értem, de ha "baleset" lesz akkor ez nem kifogás és a felelősség csak és kizárólag a tiéd sajnos..
2013. júl. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 A kérdező kommentje:

Nem hiszem hogy a felelősséget teljesen magamra kéne vállalnom baleset esetén. Ezerszer elszajkóztam nekik hogy kisgyereket felügyelet nélkül NEM hagyunk együtt semmilyen kutyával. Sokszor gondoltam hogy írásban kellett volna ezeket leírni és aláíratni velük, hogyha kint hagyják egyedül a kislányt akkor nem vállalok felelősséget..

Meg az háborít fel engem, hogy az én kutyám nem foglalkozik vele, a kiscsaj megy oda és piszkálja, akkor miért én zárjam el a kutyámat? Neveljék meg a kiscsajt.

2013. júl. 31. 08:51
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!