Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha a 4 éves kislány...

Mit tegyek ha a 4 éves kislány hecceli a kutyámat, és kezd eldurvulni a helyzet?

Figyelt kérdés

A sztori összetettebb, mint a kérdés.

Egy lakóközösségben élünk (közös kert, 3 lakás) A lakásokból csak úgy lehet az utcára menni ha átmész a kerten.


Apósom adja ki a lakásokat, mi párommal az egyikben lakunk. A másik kettőben pedig szintén párok laknak. Az egyik párnak van egy 4 éves kislánya.


Nekünk pedig egy kamaszodó, 8 hónapos husky-nk. Izgő mozgó, folyton játszani szeretne.


A kutya úgy működik hogy: megjegyzi ki játszik vele és ki nem. A lakókat nem nyaggatja, felfogta a legelején hogy ők nem játszópajtások, velük nem játszunk. Észre sem veszi őket ha kint vannak a kertben. A lakók sem foglalkoznak vele, eléldegélnek mellette.


Viszont van egy 4 éves kislány, aki imádja a kutyát, és mostanában hecceli. A kutyának nem kell kétszer mondani hogy játék van, és nagyon szívesen csatlakozik. Csak ez úgy néz ki, hogy a kislány hecceli, kutya nekiáll játszani én meg letiltom. és ez órákon keresztül.........


Eleinte megengedtem a kislánynak hogy adjon neki jutalom falatot, tök jól megvoltak. De a kiscsaj felbátorodott, és folyton játékra ingerli a kutyát. Ha meg a kutya el kezd játszani nekem le kell tiltanom, mert harapdál, ugrál stb..


A másik gond hogy van hogy egyedül ahygják akutyával az udvarban. Nekem nincs időm fél percenként kinézni hogy minden okés-e. Eddig a kutya figyelmen kívül hagyja a kislányt HA a kiscsaj egyedül van kint! Ez fontos.

De félek hogy hamarosan egyedül lesz a kkiscsaj és már nem fogja figyelmen kívül hagyni a kutya, mert megjegyzi hogy ezzel a kislánnyal lehet játszani. Akkor kíváncsi leszek hogy lesz letiltva a kutya, mert nem hiszem hogy 4 évesen le fog tudni tiltani egy husky-t.


A másik gondom hogy sunyin piszkálja a kutyát, nem bírja elviselni ha a kutya nem vesz róla tudomást. Ez előbb utóbb balesethez fog vezetni.


Nem tudom lenevelni a kutyámat arról hogy ne játszon a kislánnyal, ha a kiscsaj folyton nyaggatja.

Tegnap már rollerezés közben utána futott a kutya és a ruhájával együtt rángatta le a rollerről. Sokkal erősebb a kutya mint a kiscsaj. Baleset lesz előbb utóbb.


Nem tudom mit tegyek. most szólni fogok az anyukájának. Szerintetek jó döntés ha megkérem az anyát hogy nevelje úgy a kiscsajt hogy a kutyát hagyja békén?


Adjatok kérlek tanácsot! A kutya nevelhető, a kiscsajt miként neveljük?



2013. júl. 31. 08:28
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg csak azon múlik, hogy mindketten mennyire vagytok alkalmazkodóképesek. Ha főzöl és átmegy a szomszédasszony, hogy a kislány kimenne játszani az udvarra, akkor te azt mondod a kutyádnak, hogy "Bodri, gyere be" és amíg főzöl vagy a kislány kint van, addig a kutya bent.
2013. júl. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:

Bosszantó helyzet, az biztos.

Én a helyedben megvárnám, hogy lesz e változás a mai beszélgetés után. Mond el, hogy te mit szeretnél. Aztán várj. Ha a kislány rendesen viselkedik akkor probléma megoldva. Ha viszont egy idő után újra felbátorodik, amit én eléggé biztosra veszek, akkor vagy újra szólsz a szülőknek vagy, amit én tennék(:D), beszélsz te magad a kislánnyal. Szerintem egy gyerekben nagyobb visszatartó erőt ébreszt az, ha egy másik felnőtt dorgálja meg, mint a saját szülei akiknek már ismeri a reakcióit, netalántán tudja, hogy úgyse kap büntit ha mégis cseszegeti a kutyát. Engem mondjuk rég kiborított volna a kiscsaj, de ez én vagyok. Ha ez sem használ, akkor én csak a kutya elkerítésére tudok gondolni ...

2013. júl. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 A kérdező kommentje:

Szerintem elég sokat alkalmazkodtam mert kb csak én felügyelem a gyereküket, ők kint sincsenek vele. Nem hiszem hogy ez az én dolgom lenne. Azt is alkalmazkodásnak hívom, hogy beviszem a kutyámat a lakásba, hogy a kiscsaj kint játszhasson. De azt már nem nyelem be hogy a kislány még a lakásomba is be akar jönni hogy kicsalja a kutyát. Nem vagyok az anyja, nem az én doglom nevelni a kislányt. Ennek ellenére órákig foglalkozok a kislánnyal és a kutyával minden egyes nap, hogy összeszokjanak. És igen én is dolgozom, nekem is van háztartásom. Ők meg 4-en vannak és tudnának foglalkozni a kislánnyal.

Szerintem többet alkalmazkodtam már mint kellett volna

2013. júl. 31. 09:56
 34/57 A kérdező kommentje:

Igen így fogok tenni. Én magam nem akartam eddig megszídni, de megvárom a beszélgetés végét, és hogy miként is alakul a dolog. Én is alkamazkodok de egyedül nem tudom tiltani a kutyát és közben a kislányt is nevelni. Nekem sok így egyszerre.


Köszönöm a hozzászólásokat és a segítséget!

2013. júl. 31. 09:57
 35/57 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit nekem úgy tűnik, h mi akármit tanácsolunk, te megtalálod rá a kifogást. De lehet, h tévedek.
2013. júl. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
62%
Csodálom, hogy eddig normálisan viszonyultál a kislányhoz. Én az ajtóból kicsilogatós mozzanatnál mentem volna a szülőkhöz. Főleg a mai gyerekek... Többségüknek minden megvan engedve és ezt ki is használják. Hajrá, remélem sikerűülni fog !
2013. júl. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 A kérdező kommentje:

A látszat ellenére értem amit írtok és sok mindenben igazatok van. De amiben tévedtek azt kijavítom (nem kifogás keresés hanem kijavítás). Mert azért nem hiszem hogy bárki órákig ülne egy mezőn mert egy 4 éves kislány kint játszik a kertbe pl. Tehát azért kaptam eléggé életlenszerű kommenteket is.

Meg az olyan vádakra azért had reagáljak már hogy "nem alkalmazkodom semmit". Tehát nyilván amit rosszul láttok, vagy egyáltalán nem láttok mert nem éltek itt, azt leírom. De lehet hívni kifogásnak is ha az jobban esik.

2013. júl. 31. 10:06
 38/57 A kérdező kommentje:
De Little Red eddig tőled túl sok értelmes komment nem jött ebben a kérdésben.
2013. júl. 31. 10:07
 39/57 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sajnos igen, ezt kellett volna tennem hogy abban a pillanatban megyek a szülőkhöz. Sajnos ez nem jutott eszembe, annyira meglepődtem.
2013. júl. 31. 10:07
 40/57 A kérdező kommentje:
De attól félek még (amit szintén el fogok mondani a szülőnek) hogy hazudik a kiscsaj néha. Tegnap kint voltam, és láttam ahogy rollerezés közben megütötte a lábát (mezítláb volt) És kicsit meghorzsolta a bokáját. És kapásból az volt a reakciója hogy a kutyát okolta aki a kert túlsó végében épp szaglászott valamit....
2013. júl. 31. 10:11
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!