Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az eszem se, a szívem se tud...

Az eszem se, a szívem se tud dönteni: melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Kutyát szeretnék, tegnap el is mentem egy menhelyre és leszűkítettem a kört 2 kutyára. Mivel mindkettő nagyon szép és aranyos, és a menhelyről most sok kutyát fogadnak örökbe, gyorsan kéne döntenem, nehogy elkéssek, és más fogadja be a választottamat.

Az egyik kutyus egy 6 hónapos kis keverék. Igazán tetszik benne, hogy nem mindenkivel barátkozik, kifejezetten szeretem az ilyen félős kutyákat. Séta során nem tudott még teljesen feloldódni, de látszik, hogy keresné a kapcsolatot az emberrel, csak retteg. Úgy gondolom, hogy mivel volt már tapasztalatom félős kutyákkal, viszonylag könnyen el tudnám nyerni a bizalmát és szép, boldog életet tudnék neki biztosítani.

A másik egy 2 éves keverék, aki pont ellenkezőleg, a legkevésbé sem félénk, hanem igazi életrevaló kis lény. Ölel, puszil, bújik, mindenkit levesz a lábáról a szeretetével. Azonban nagyon aktív, és tartok tőle, nem mindig tudnám teljesen lefárasztani. Napi 3x sétálna, 2x kisebbet (kb. 15p. - fél óra), és 1x nagyobbat (kb. 1 - másfél óra), hétvégén hosszabban is lenne a nagy séta, 2-3 óra akár, de gondolkoztam azon is, hogy talán csalóka a dolog, mert a menhelyen nyilván nem mozog annyit, és most tele van levezetetlen energiával. Nagyon örülnék neki, ha egy ilyen kis drága lélek végre életet hozna a lakásba, amit a másik pici talán nem, ő csöndesebb, de közben fenn áll a lehetőség, hogy talán később ő is ilyenné válik!

Melyiket javasoljátok nekem?



2013. júl. 31. 08:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
13%
Nekem félős kutya nem kéne.Egy kölyöknek érdeklődőnek kéne lennie nem pedig félősnek.A felnőtt sem kéne,mert az meg hiperaktívnak tűnik.Nincs egy harmadik ami a kettő között áll?
2013. júl. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
kistestűek? Kertes ház? Akkor esetleg mindkettő. Am nekem az első kellene ha csak egy, mert az szimpatikusabbnak tűnik, ragaszkodóbbnak a leírásból.
2013. júl. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
amelyikkel könnyebben el tudod képzelni az életed, vagy amelyik jobban megmentésre szorul, régebb óta bent van.
2013. júl. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Az elsőt ajánlom. Ha feloldódik, biztosan ő is egy életvidám kutya lesz, és a másiknak amúgy is több esélye van más gazdit találni:) Vidd az elsőt, és szeresd nagyon:)
2013. júl. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Első, nyilván bántották, azért lett ilyen. Én a kettő közül szeretnék dönteni.

Nem, lakásban lakom, azért szeretnék kistestűt. Igen én is ezen gondolkoztam, hogy nyilván ő gazdicentrikusabb, a másik viszont nagyon szeretetteljes, de mindenki felé.

Mindkettő viszonylag új kutya.

2013. júl. 31. 08:39
 6/19 A kérdező kommentje:
A másodikban az tetszett nagyon, hogy ő végre játékos is volt. A picike nem nagyon játszik, bár ez megváltozhat később.
2013. júl. 31. 08:41
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is az elsőt mondanám, főleg hogy írtad, tudnád kezelni a szorongását. Ki tudja mi történt vele élete eddigi 6 hónapjában, de nagyon fiatal még, egy rendes otthonban pillanatok alatt túlteszi magát ezen, és talán még jobban is fog kötődni hozzád, mert te segítesz neki normális életet élni. Én nem félnék egy kis kihívástól ;)
2013. júl. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát az, hogy a menhelyen mennyire hiperaktív, az tényleg csalóka. Az enyémről annak idején azt mondták, hogy borzasztóan eleven, csak kertes házba mehet. Ehhez képest az első 2 hónap elteltével, ami alatt megszokta a rendszert (kertes házban kinti-benti kutya), a séta idők kivételével, amiket végig pörög, egész nap bent alszik a kanapén, esze ágába sincs kimenni még az udvarra sem, sokszor még a pisit is inkább tartogatja, csak ne kelljen kimennie. Szerintem azt válaszd, amelyiknek kevesebb esélye van gazdát találni - egy felnőtt kutyának mindig kevesebb esélye van, sokan már a 2 éves kutyákat is öregnek tartják.
2013. júl. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
én az elsőt választanám ,mert én is segitettem egy ilyen félős kuytusnak aki most velem van,3 éves volt és pár hónap alatt feloldódott és imád és nagyon játékos ugrálós pedig már 7 éves
2013. júl. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Én is az elsőt választanám, neki most nagyobb szüksége van egy biztos, határozott gazdira.

Kettőt nem tudnál bevállalni? :)

2013. júl. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!