Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy szirénázó jármű vagy...

Ha egy szirénázó jármű vagy egy busz üt el egy kutyát, akkor mi a helyes magatartás?

Figyelt kérdés

2013. júl. 31. 12:48
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Ha még él szegény, összemered és orvoshoz viszed. Ha nem él, eltemeted. Miért, szerinted mi mást lehetne tenni?
2013. júl. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kinek a részéről? Én gondolom fognám a kutyát, és szaladnék a legközelebbi állatkórházba vele, miközben kiderítem, hogy merre van.
2013. júl. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Hovarju ***** válasza:

A felelősség mindenképp a tiéd. Neked kell gondoskodnod arról, hogy a kutya nem menjen ki az útra.


A jogszabály szerint az elütött állatot nem szabad segítségnyújtás nélkül otthagyni. Tehát, ha a busz üti el, a sofőrnek meg kell állnia.


A szirénázó jármű nem véletlenül használ megkülönböztető jelzést, valószínűleg siet valahová. Elméletben neki is meg kéne állnia, de szerintem nem fog. Illetve az is előfordulhat, hogy nem is veszi észre, ha elütötte a kutyát.

2013. júl. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a rendőrség, mentők, tűzoltók nem véletlenül szirénáznak, sietnek a tűzhöz, családi vérengzéshez, balesetek helyszínére a túlélőkhöz. Nem fognak megállni segíteni egy kutyán, mert addig meghal egy ember. (Nem számít, hogy valakinek az állatok élete fontosabb vagy egyenlő részben fontos, az általánosan elfogadott az, hogy az emberélet többet ér - főként ilyen esetekben.)


A sofőrök általában meg szoktak állni, bár ott inkább őzet ütnek el vidéken, mert városban lassan haladnak, ritkán ütnek el állatot. Nem gondolom, hogy bevinnék az utasokkal a hátsó ülésen a kórházba...


Részedről az a helyes, ha megpróbálsz segíteni, mindegy, hogy utas vagy-e vagy járókelő.

2013. júl. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Megkülönböztető jelzést használó jármű ha elüt egy kutyát, akkor mit sem törődve vele továbbhajt, és egy így normális, mert mehet éppen akár a te anyád életét megmenteni.


A buszos szerintem nem merne megállni, mert van aki meglincselné emiatt. De valószínűleg bejelentést fog tenni, mert neki sem jó, ha a következő körben újfent szembesül a "dologgal".


Törvény szerint neki is és minden más autósnak intézkednie kellene afelől, hogy a még élő állatot orvoshoz vigye, vagy hívjon hozzá.


A gyakorlat azt mutatja, hogy sajnos többször látok az utakon már felismerhetetlen maradványokat, mint amikor éppen valaki a felelősségét vállalva bármit is cselekszik.

2013. júl. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!