Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Sokkal idősebb férfi-fiatalabb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sokkal idősebb férfi-fiatalabb nő! Mi a helyes magatartás?

Figyelt kérdés

24 éves lány vagyok, egy 48 éves férfi udvarol most nekem. Eddig nagyon fiatalosnak tűnik, látni, hogy a lelke mélyén fiatalabb, mint a kora, és állítása szerint bennem egy érett nőt lát, egy teljes értékű leendő társat.

Azonban pár napja szokásba vette, hogy ellenőrizget, mindenbe beleszól, tiszta hülyének néz. Kifogásolja a vezetésemet, eddig 100 000 km-t vezettem balesetmentesen, de ez őt nem zavarja. Rámszól, mint egy kezdőre, hogy itt így tekerjem a kormányt, ott úgy fogjam, most gyorsabban, most lassabban. Már mondtam neki, hogy amíg én ülök a kormánynál, addig én felelek mindenkiért, aki a kocsiban ül, tehát hagyjon dönteni és ne idegesítsen vezetés közben. Tegnap este anyu is velünk volt, ő elkezdett látványosan félni, minden ok nélkül, mert eseménytelen autóút volt, anyu nyugtatta meg, hogy ne idegeskedjen, ő ismer engem és tudom, hogy mit csinálok.

Tankolás után, induláskor hangosan megkérdi, hogy a tanksapkát nem felejtettem-e a kúton. Hát mintha h.ülyegyerek lennék, komolyan mondom. Ezzel egy kezdőt feltételez, aki azt se tudja, hol van a keze meg a lába, ha a kormány mögé ül.

Más. Beszélgetésnél ha vmit nem ért, és ha éppen belelendülök a magyarázatba, széles vigyorral megsimogatja az arcom, hogy jólvan-jólvan, és megy tovább. Ez a tipikus "jólvanpistike, mondjad csak". Én meg ott maradok, mint egy h.ülyegyerek megint csak, aki éppen egy felnőttnek próbált magyarázni.

Észrevettem, hogy másban is tiszta h.lyének néz. Pl ha van ötletem, akkor jön lefelé menő hangsúllyal a következő mondat: na, milyen ötleted van már megint... Utána meg persze elmondja a tutit, hogy hogy is kell azt csinálni, mert ő már tapasztaltabb.

Anyámnak konkrétan azt mondta, hogy olyan kislányos kinézetem van, de akármit is vehetek magamra, mert az arcom kislányos, egy kislányé és nem egy felnőtt nőé. Innentől kezdve azt veszem észre, hogy egyre több jogot formál arra, hogy úgymond "okosabb legyen nálam", pátyolgasson, ami még nem is lenne baj, ha nem érezném magam egy cuki kis háziállatnak közben.

Kétszeresen elvált, mesélt az előző feleségeiről, és az elmondásból nem azt veszem észre, hogy őket is így "tartotta" volna. Sőt mesélt olyat is, hogy a második, azaz legutóbbi felesége, aki még nálam is 3 és fél évvel fiatalabb, úgy viselkedett, mint egy nyafka gyerek, és nem győzte kiszolgálni, mert közben odahaza keresztben szalmaszálat nem tett, viszont mindent megvetetett magának. Engem nem kell kiszolgálni, a pénzt eszem ágában sincs elfogadni, de olyankor meg úgy néz rám, hogy na miért vagyok h.ülye, ezt el szokták fogadni. Nekem ugyan nem kell, hisz nem vagyunk közös kasszán, én nem vagyok a felesége.

Szex nincs, mert én házasságig megtartom magam, vallási okból, de csak nem fogja fel, hogy ez mit jelent, már ezt is lekicsinyellte, hogy biztos egyfajta gátlás ez bennem, és mindenre fogom, csak nem merem bevallani. Ilyenkor a sikítófrász jönne rám legszívesebben. Megmondtam már neki, hogy én is tudom azt, amit más, és nekem sem olyan könnyű megtartóztatnom magam, mint azt ő hiszi, de ilyenkor is csak szépen, elnézően simogatja az arcomat.

Mindig ez a kabarés vicc jut eszembe erről:

-Anyúúúú, az iskolában kockafejűnek csúfolnak!!

-Jól van, Pistike, nem is kocka a fejed (anyu eközben négyszögletesen simogatja Pistike fejét)

Mindig ilyen "pistikének" érzem magam.

Miközben mondja és látom is, hogy szeret, rosszkedve van nélkülem, elkezdett edzeni is, hogy nekem tessen, csak ez a "idősebb vagyok, tapasztaltabb vagyok" elő ne jönne mindig belőle. Ez a 24 év mindig 24 év marad, én sosem tudom behozni, és akkor ő a tapasztaltabb jogán majd ezt érezteti is velem mindig, vagy hogy van ez?

Nem volt még ennyivel idősebb kapcsolatom, tehát azt sem tudom, hogy ez normális-e.

Mivel ő az apám lehetne, meg kell-e adnom azt a tiszteletet neki, hogy ő az idősebb, mint ahogy apám dolgaiba se dumálok bele (majdnem egyidősek), de akkor sose lesz egyenrangú párom. Nem tudom, mit tegyek, mi a helyes.


2010. ápr. 17. 18:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Bármekkora a korkülönbség, ha tényleg egyenrangúnak tart, ne atyáskodjon.
2010. ápr. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Ha neked tetszik,hogy gyereknek néz,akkor maradj vele! A helyedben már a korkülönbség miatt és a készeres elvált volta miatt sem folytatnám ezt a kapcsolatot.
2010. ápr. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
te komolyan hosszútávra akarsz tervezni vele?? mit gondolsz mi lesz 5-10 év múlva? Te akkorra leszel igazi Nő, ő pedig már a lépcsőn is alig bír majd felmenni. szerintem jobb lenne ha finoman kiadnád az útját.
2010. ápr. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy párkapcsolatban a két félnek egyenjogúnak kéne lenni.. Nálatok ez nincs meg, ahogy látom... Másik véleményének a tiszteletben tartása sincs meg. Üld le és mondd el neki, hogy ezek a dolgai zavarnak téged, amennyiben nem képes változtatni MIATTAD, akkor nincs is jövője ennek a kapcsolatnak. Szerintem.

21/f

2010. ápr. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Miért nem tudtok korban magatokhoz illő párt találni? :S
2010. ápr. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondhatnád, hogy vérfertőzésnek éreznéd a nemi életet, amikor a pici gyerekének érzed magad a viselkedése miatt:P
2010. ápr. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Mondtam neki, hogy ennyit még soha senki nem kritizált, mint ő, de erre azt mondta, hogy akkor soha senki nem szeretett még ennyire. Oké, hogy jobbá akar tenni, ezt még el is hiszem, de miért érzem ilyen nyomorultul magam közben? Szembesültem volna a saját hülyeségemmel? Ennyi mindent csinálok rosszul? Eddig ezt nem is tudtam. Az a baj, hogy zsák a foltját effektus, én meg hajlamos vagyok magamban keresni a hibát, főleg ha már úgy is tálalják, hogy bennem van a hiba.

Én szívesen keresnék mást, korbna megfelelőt, de ő szeretett meg most annyira, hogy egy kis időre lehorgonyoztam mellé. Lehet, hogy nem ő lesz a végállomás.

Ő más tészta, ő csak ilyen huszonévest akar magának, mint én. Szavai szerint neki már a harmincéves is öreg.

2010. ápr. 17. 18:56
 8/13 anonim ***** válasza:
Ezek szerint nem egyenrangú kapcsolatot akar. Főleg ha leépíti az önbizalmadat, de nem panaszkodhatsz, mert szeretettel és féltéssel takarózik. Ráadásul felnőtt létedre nevelni akar, és nem felelsz meg úgy, ahogy vagy.
2010. ápr. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az anyád sem viselkedik így, pedig nem hiszem, hogy kevésbé szeretne a pasinál.
2010. ápr. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
84%
Ha igazán szeretne, nem beszélne veled ironikusan. Neki már egy 30 éves nő öreg, mikor ő lassan 50 lesz??? Ez nevetséges. Öntelt és valójában csak önmagát szereti. Te is rosszul érzed magad mellette. Akkor miért vagy még vele? Én kiadnám az útját minél hamarabb.
2010. ápr. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!