Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet megértetni a...

Hogyan lehet megértetni a kutyussal, hogy én nem vagyok a barátja?

Figyelt kérdés
Összeköltöztem egy rokonommal, akinek van egy kiskutyája.. A lakás közös. Nagyon aranyos kutya meg ilyenek, de én nem nagyon szeretem az állatokat.. Gyakran maradok itthon a kutyával kettesben és folyamatosan bújik, felugrik mellém a kanapéra, kaparja a lábam, ha eszek, állandóan az ölembe ülne, minden ruhám kutyaszőrös.. Nem szeretném bántani meg ilyesmi, de valahogy meg lehet szerintetek tanítani vele, hogy a gazdájára másszon, játsszon vele nyugodtan, de engem hagyjon? Ha nem foglalkozom vele, mikor pl jön és ugrál a lábamra, akkor egy idő után abba hagyja?
2013. júl. 31. 13:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele, illetve mindenféle szó, ránézés nélkül lökd le magad mellől, magadról. Ha már rászólsz h "Fifike nem, menj innen, hagyjál már" stb elérte a célját, felvette veled a kontaktot és "foglalkozol vele"...persze Te azt hiszed h nem :D
2013. júl. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szar ügy, de jobban szerethet téged mint a gazdáját. Nyugi idővel meg fogod szokni, illetve megtnulsz a kutyával foglalkozni is. Ha meg akarod nevelni, akkor ne tyutyukázd, ne etesd, ne játssz vele. Ne szólj hozzá.
2013. júl. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én is azt mondanám, hogy nézd levegőnek.


Tesóm barátnője sem kedveli a kutyánkat, mindezt úgy adja elő, hogy sipítozik és csapkod a kezével, természetesen ez a kutyának felhívó keringőre.:)

2013. júl. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát jó, megpróbálkozom a levegőnek nézéssel.. De elég nehéz, mikor most is itt ül a lábamnál és bámul megállás nélkül.. Lehet ki akar végezni..
2013. júl. 31. 13:34
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát hogyne. Tervezi, hogy álmodban lerágja a fejedet...
2013. júl. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

...vagy lenyalogatja a lábfejed :D

vigyázz, mert ha benyal a lábujjaid közé, az nagyon csikis lesz, abba is bele lehet halni.

2013. júl. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
jajj de aranyos lehet :DD szerintem inkább úgy old meg, hogy ne legyenek szőrösek a ruhák, hogy otthoni ruhát vegyél fel, amit nem sajnálsz.
2013. júl. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Vigyázz, minimum jókedvet csinál neked!
2013. júl. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én imádom a kutyáimat, de én sem engedem meg nekik, hogy minduntalan felugráljanak. Ha ugrik, eltolom magamtól, ölbe teszem a kezem, lábam, szóval elutasító testtartást kell felvenni, közben folyton mondani, hogy NEM! Persze azért utána megsimizem, megdicsérem, hogy szót fogadott. Nekem van külön ruhakészlet itthonra, amiket nem sajnálok. Amúgy szerintem megszereted majd :-)
2013. júl. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Tesóm menyasszonya hasonlóképpen van a kutyákkal. Mikor múltkor nálunk járt, akkor elkezdte a műsort: felkapkodta a lábát, próbálta eltolni a kutyát, szólni neki, hogy menjen odébb, stb. Ezzel maximálisan felbátorította... Aztán mondtuk neki, hogy ignorálja (nincs érintés, beszéd, ránézni sem kell), a kutya számára unalmassá vált és ott is hagyta, elment szépen a kosarába. Viszont legyél következetes. Ha egyszer hagyod, hogy az öledbe ugorjon, máskor meg nem, akkor sokkal nehezebb lesz tartósan megértetni vele, hogy mi a helyzet.
2013. júl. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!