Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van ez? Többi lent

Miért van ez? Többi lent

Figyelt kérdés

Ha feltennék egy olyan kérdést hogy:

Ha a ts-s, díjnyertes, egészséges, szűretett kutyámat egy ugyan ilyen kutyával befedeztetném és a kölyköknek megfelelő, szerető gazdát keresnék az szaporításnak számítana?

Erre ilyen válaszokat írnának:

Minek kell szaporítani??? Van elég kutya a menhelyen, hozz onnan egy szegény kutyát!! Nem értem az ilyen h.lyéket..

Jobb esetben:

Nem számít szaporításnak csak akkor ha stb..

Nem értem miért kell így nekiállni mindenkinek, mert szerintem az ilyen nagyszájúaknak nincs menhelyik kutyájuk és nem olyan nagyszívűek, hogy holnap elmennek és befogadnak 10et.. Miért hiszi mindenki ezt? Ha én az adott fajtát akarom nemesíteni és megfelelő utódokat tenyészteni akkor miért állnak nekem, hogy minek akarok szaporítani, inkább fogadjak örökbe. Ha lenne rá időm és energiám akkor szívesen elhoznék egy keveréket menhelyről, de nem akarok egyszerre 2 kutyát mert akkor félnék hogy az egyik akaratlanul is háttérbe szorul. Ezért inkább a tk-at választom tenyésztőtől és nem "fajtajellegű korcsot" veszek szaporítótól. De leszedik a fejem mert én korcsokat akarok szaporítani és csak pénzért...

Remélem kapok rá értelmes választ és nem jön megint mindenki a szaporítókkal és a szegény kutyákkal.



2013. júl. 31. 14:10
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Ki mondta hogy tenyésztőnek hiszem magam?

Sajnos mostanában mindenkibe beidegződött hogy ha valaki feltesz egy ilyen vagy ehhez hasonló kérdés akkor az biztos szaporító és tojik rá hogy milyen utódok lesznek. Nekem kivételesen nem ez a célom..

2013. júl. 31. 14:32
 12/23 anonim ***** válasza:
51%

Igen,tegyük fel lesz 10 sikeresen megszületett kiskutyád.Hol a nyavalyában fogsz találni 10 normális gazdit,aki élete végéig gondoskodni fog a kutyájáról és mindent megad neki,amire szüksége van...???


Mindemellett,ha én egy kutyaszerető ember vagyok,ezért tenyészteni akarok,akkor az én lelkiismeretem nem bírja elviselni,hogy miközben kutyák EZREI vannak menhelyeken meg még rosszabb helyeken,akkor én lehozzak egy almot,gondolva arra,hogy ezek JOBB kutyák,mint azok,akik menhelyen vannak.Mert nyilván nem jobb kutyák.Egy keverék is pont ugyanolyan jó,mint egy fajtatiszta.Ha meg szeretem a kutyát magát,mint fajt,akkor nem csak a fajtatisztákat szeretem,hanem az összeset...

2013. júl. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
81%

Mi a fenét vársz olyan válaszolóktól, akik életükben nem TENYÉSZTETTEK kutyát? Mit vársz olyan válaszolóktól, akik egyfolytában a menhelyen élő kutyákat hozzák fel érvnek?

Ha te tenyészteni akarsz és úgy gondolod, megtettél mindent, hogy tenyészthess, akkor meg miért itt keresel megerősítést?

Nem értelek.

2013. júl. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden ennyire klappol, és hozzáértők is azt mondják sikeres alom várható, miért nem teszed hivatalossá és váltod ki a megfelelő papírokat engedéjeket?
2013. júl. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
ha valóban értenél a tenyésztéshez, nem ide jönnél kérdezősködni..
2013. júl. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
12%

Hát lehidaltam ezektől a válaszoktól. Magyarázat a tenyésztésre, szaporításra.

Nem fogsz itt választ kapni a kérdésedre mert kizárólag gazdsasági érdekből akarnak eltántorítani az elképzelésedtől. Féltik a jövedelemforrásukat. Erről szól a történet.

2013. júl. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Mégis ki félti itt a jövedelemforrását???


Szerinted hány tenyésztő jár ide "okoskodni"???

Én még egy normális tenyésztővel nem találkoztam ilyen oldalon,csak szaporítóval...


Én meg baromira féltem a fizetésem állatorvosi szaksegédként,pláne hogy én csak jól járnék,ha még több beteg állatot hoznának le a kedves "tenyésztők" a baromi nagy szaktudásukkal,mert az csak pénzt csinálna nekem.Csak épp én egy ÁLLATSZERETŐ ember vagyok és inkább fogadnám el,hogy kirúgnak azért mert nincs beteg állat,minthogy zsákszámra hordják hozzánk az ilyen-olyan "fajtiszta" kutyákat...

2013. júl. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Igazából semmi ilyesmiről nincs szó, nem szeretnék egyenlőre tenyészteni, csak majd később. Meglennének a megfelelő papírok, kiváltanám a kennelnevemet. Ezért is írtam úgy hogy "ha feltennék egy ilyen kérdést" Persze a kant már kiválasztottam és mondták a hozzá jobban értő személyek hogy jó alom lesz,de a kutyám is még fiatal, ezért még korainak találom. Jövő őszre gondoltam a befedezést. Ez is arra utal hogy nem a szaporítás a célom, csak annyit nem értettem hogy miért kell nekiugrani mindenkinek.
2013. júl. 31. 15:01
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
baromira félthetem a jövedelemforrásomat 3 ivartalanított szukával:DDDDD
2013. júl. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Attól mert szűrve vannak, még nem biztos, hogy jók lesznek a kölykök! Kik szerint lesz jó alom? Ismerősök, haverok szerint??????????
2013. júl. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!