Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van ez? Többi lent

Miért van ez? Többi lent

Figyelt kérdés

Ha feltennék egy olyan kérdést hogy:

Ha a ts-s, díjnyertes, egészséges, szűretett kutyámat egy ugyan ilyen kutyával befedeztetném és a kölyköknek megfelelő, szerető gazdát keresnék az szaporításnak számítana?

Erre ilyen válaszokat írnának:

Minek kell szaporítani??? Van elég kutya a menhelyen, hozz onnan egy szegény kutyát!! Nem értem az ilyen h.lyéket..

Jobb esetben:

Nem számít szaporításnak csak akkor ha stb..

Nem értem miért kell így nekiállni mindenkinek, mert szerintem az ilyen nagyszájúaknak nincs menhelyik kutyájuk és nem olyan nagyszívűek, hogy holnap elmennek és befogadnak 10et.. Miért hiszi mindenki ezt? Ha én az adott fajtát akarom nemesíteni és megfelelő utódokat tenyészteni akkor miért állnak nekem, hogy minek akarok szaporítani, inkább fogadjak örökbe. Ha lenne rá időm és energiám akkor szívesen elhoznék egy keveréket menhelyről, de nem akarok egyszerre 2 kutyát mert akkor félnék hogy az egyik akaratlanul is háttérbe szorul. Ezért inkább a tk-at választom tenyésztőtől és nem "fajtajellegű korcsot" veszek szaporítótól. De leszedik a fejem mert én korcsokat akarok szaporítani és csak pénzért...

Remélem kapok rá értelmes választ és nem jön megint mindenki a szaporítókkal és a szegény kutyákkal.



2013. júl. 31. 14:10
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
Tudod én csak azt nem értem, hogyha több !hozzáértő! tenyésztő ismerősöd van, aki segítené az alom lehozását, akkor miért a gyakori kérdéseken aggódsz ilyeneken, hogy mások szaporítónak tartanak-e? Ők el tudnák magyarázni, hogy mi minden kell a tenyésztéshez, ezáltal éreznéd máris a különbséget.
2013. júl. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
A kérdésem célja az volt, hogy miért reagálnak így..
2013. júl. 31. 15:18
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos ma Maygarországon mindenki akinek fajtatiszta kutyája van, rögtön tenyésztőnek képzeli magát.."


Mint magát gondoskodó és odafigyelő gazdának tartva ivartalaníttattam fajtatiszta kan kutyám 9 hónaposan.


"Budapesti szépfővárosunkban" élek, tehát, azt gondolná az ember, hogy itt több a felhomályosult egyed, de nem .......hogy engem hogy osztott a jónép, eszem megáll, voltam én milliomos állatkínzó - mert ugye a szaporításból származó mellékjövedelem sem érdekelt - illetve tudálékos faparaszt, mert azért lekvár a kutyám, mert herélt:(

Amikor megmagyaráztam valakinek, hogy miért is hasznos dolog az ivartalanítás akkor tudálékos egykutyás, elsőkutyás faparaszt voltam...

2013. júl. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!