Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyáma...

Kory226 kérdése:

Hogyan szoktassam le a kutyámat arról hogy ne kapjon oda amikor a kajájához nyúlok?

Figyelt kérdés
6 éves kutya
2013. júl. 31. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Olvasd el rájösz:

[link]

2013. júl. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez már elég komoly probléma...

Először olvasd el az előző válaszoló linkjét, majd alkalmazd a cikkben leírtakat.

Kölyök és fiatal kutyáknál segíthet a visszamorgás, földre szorítás, kaja elvétele rögtön, és ha lenyugodott, akkor kaphatja vissza.

6 évesnél ez már kicsit komplikáltabb, főleg ha odakap, nem csak morog. Ha kistestű, leszoríthatod őt is földre, de határozottan, nyugodtan és véletlenül sem úgy, hogy koppanjon a kutya feje a padlón. De ha ilyenkor félsz, megijedsz a saját kutyádtól, akkor ezzel se próbálkozz.

Egy kifejlett, 40-50 kg-os kutyához semmiképp nem nyúlnék hozzá első körben... szép lassan kell haladni, következetesen. El kell érned, hogy a kutyád tiszteljen, és szó nélkül felajánlja akár az ételét is.

2013. júl. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne akard megverni, mert ha nagyobb testű a kutya, akkor könnyen rosszul jöhetsz ki a dologból. A tenyésztő, akitől a mi kutyánk van azt mondta, hogy nem kell rögtön megijedni (mert a 8 hetes kölyök nálunk keményen védelmezte a kaját, ahogy most is, de már idősebb), szóval, hogy nem kell rögtön megijedni, hanem más területeken kell erősíteni a falkavezéri pozíciódat, aztán szépen lassan elfogad és a bizalmába fogad.
2013. júl. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Te nem az vagy aki megkérdezte, hogy "hogyan szoktassam le a kutyámat arról hogy ne húzzon a pórázon?"? :D
2013. júl. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

:)

neveld meg wazeg .

a szó minden értelmében, foglalkozz vele, tanulj róla, mozgasd,fegyelmezd,szocializáld,stb !!

mivel már 6 éves,és ti eddig magasról tettetek a nevelésére ( különben NEM VISELKEDNE ÍGY :),TALÁN NEM ÁRTANA KUTYASULIBA VINNI ?? mondjuk úgy 1-2 évig !!

2013. aug. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Csak úgy kérdezem, de az elmúlt 6 évben ez a kérdés még nem merült fel benned? Nálam a kutya 8 hetesen eljátszotta ezt, akkor azt csináltam, hogy azonnal elvettem tőle, pár percre felraktam a konyhapultra, aztán leguggoltam, a tál a földön és kézből kapott enni, egyszerre csak pár szemeket, minden adagnál szemkontakt, hogy megértse, hogy a kaja tőlem származik, az enyém, csak kap ő is belőle és véletlenül sem az övé. Pár nap múlva megint, akkor már csak morgott, de nem kapott felém, ugyanezt megcsináltam. Kb 1 hétig csak így kapott enni. Azóta azt csinálok a kajájával amit akarok, de ez egy 6 éves kutyánál már komplexebb és először is a tiszteletét kellene kivívnod mindenféle téren és aztán a kajájával szórakoznod.
2013. aug. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem az én kutyám volt eddig, macskák és egyéb kóbor kutyák ettek a táljából és a gazdája nem foglalkozott vele
2013. aug. 2. 17:32
 8/8 anonim ***** válasza:

tisztázzuk: nem a te kutyád ?!

de te akarod megnevelni??

te akarod leszoktatni ??

miért? meddig ??

vajon mostantól a te kutyád ??

2013. aug. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!