Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kötelező most a kutyák chipelt...

Kötelező most a kutyák chipeltetése keverék kutyáknál is? Mi van ha nincs pénz be chipeltetni?

Figyelt kérdés

2013. aug. 1. 11:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Igen kötelező náluk is. Egyszeri 3500 forint, de nagyon max 4000... Akkor, hogyan eteted?
2013. aug. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Igen minden kutyánál kötelező! Nincs 3500.-ft-od chipre? Miből tartod el, miből eteted, ha beteg mi lesz/van vele?

Néha vannak ingyenes chipezések, nézz utána a neten hol lesz a legközelebbi!

2013. aug. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Nem számít, hogy keverék. Kutya és kötelező. Veszettségit már az idén nem is adnak chip nélkül.Ha kutyát tartasz, kell gyűjteni pénzt a chippelésre.
2013. aug. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%
MINDEN kutyánál kötelező! Akinek ennyire nincs pénze, az ne tartson. Ha ezt nem tudod kicsengetni, akkor mi lesz az oltásokkal, etetéssel, mi lesz, ha megbetegszik...
2013. aug. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 sippara ***** válasza:
86%
Igen, minden négy hónaposnál idősebb ebnek kötelező a chip. Olyan, hogy "nincs pénz chipre" nincs. Volt rá konkrétan tavaly augusztustól egy ÉVED, ha nem volt ezalatt napi TÍZ(!!!) forintod a kutyára, akkor ne is legyen, erre nem lehet mást mondani.
2013. aug. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
5%

"Igen minden kutyánál kötelező! Nincs 3500.-ft-od chipre? Miből tartod el, miből eteted,..."


Éppen ez a kérdés! Ha chippeltetem, nem marad pémzem az etetésre!

Olyan nehéz ezt felfogni? Nálam ez a költség majd' egy havi etetés ára!

2013. aug. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
97%

Már megbocsáss, de nem, nem értem meg. Ha a kutyus idős, volt rá egy éved, hogy félretegyél 3500 Ftot erre a célra. Ha fiatal, akkor pedig még mielőtt hozzád került, már eleve számolnod kellett volna azzal, hogy ilyen is kell majd neki. Ergo, ha előre tudom, hogy nem tudok majd kifizetni valamit, akkor nem veszem le a polcról! A chip, oltások stb. ára fix, ha bementél volna egy állatorvoshoz, ingyen és bérmentve megmondta volna neked, hogy mennyibe kerül mindez! Nem utólag kell sírni, hanem előre kell gondolkodni!!! Nekem egy 6 hetesem van. Mielőtt belevágtam volna, szépen kiszámoltam, hogy mennyibe fog fájni és vajon megengedhetem-e magamnak. Ilyen egyszerű.

# 4/6

2013. aug. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Kedves #7-es!


Ha már ily okos vagy, regéld el, hogy -számomra, mint tartóra- milyen -hasznos- előnyökkel jár a kutya "chippeltetése"?

Egy kikötésem van: Ne oszd be a pénzemet!

2013. aug. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
94%

ma 12:58

Mióta vesznek figyelembe bármit is , hogy neked milyen előnyökkel járna egy törvény bevezetése? Törvényt hoztak. Be kell tartani, mint minden más törvényt. Lehet sumákolni , ez mindenkinek a saját dolga, de ebben az esetben vállalni kell a következményeket, ha bukta van.

2013. aug. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
96%
Ha kicsit is érdekel a kutyád,talán örülsz majd ha megtalálják ha elveszett.Keveréknél ennyi,meg esetleg az hogy nem oltják be nélküle.Fajtatisztánál a lopást is megelőzheti.
2013. aug. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!