Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell elkezdeni trükkökr...

Hogyan kell elkezdeni trükkökre tanítania a kutyát?

Figyelt kérdés

Majdnem egy és fél éves ami kutyaévben már több mint 7.

Szeretném megtanítani pár dologra, hogyan kezdjem el?


2013. aug. 1. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:
46%

mármint emberévben 7.

Attól függ mit szeretnél de alap a türelem és a jutalmazás csakúgy mint kölyökkorban

2013. aug. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Először is hallgasson a nevére. Aztán ül, fekszik, marad, helyedre. Ezek alap dolgok. Aztán szépen fokozatosan jöhet a többi. Keress rá a 101 kutyatrükk c. könyvre!


Amúgy ezek "trükkök", ettől nem lesz totál engedelmes a kutyád, azt ne felejtsd el.

2013. aug. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%

A jutalomfalat az egyik alapja:) Másik alap, hogy a kutyát ne akkor kezd el tanítani mikor tele a poci mert akkor tuti, hogy nem fogja érdekelni a dolog. Ne kint a nagy melegben csináld mert csak gondolj bele ha neked kéne a 40 fokba pl.felállnod,lefeküdnöd és így tovább:) Az első amit tudnia kell az az ül! Hisz innen indul el minden. Legalábbis nekem így volt a legegyszerűbb.


Egy nap ne taníts neki sok mindent mert ugysem jegyzi meg 2 begyangyul és a vége az lesz, hogy ha azt mondod ülj akkor lefekszik:) Az ülj után jöhet a pacsit. Ezt a legegyszerűbb nekik megtanítani. Aztán a fekszik.

Ezeket gyakorold vele sokat és persze türelemmel. Lehet, hogy egyik nap még megy neki de lehet hogy a következő nap nem annyira. Türelem játék. És ne szidd le vagy üsd meg ha esetleg sokadjára sem csinálja meg! Ja és ha sokáig próbálod tanítani, úgy értem kb. 1 órán keresztül tuti,hogy bele un, és ha már nem rád figyel akkor hagyd abba mert már nem érdeklődik a téma iránt. Egyébként szerintem a kutya tartásban az egyik légszórákosztatóbb és legjobb dolog az ha taníthatsz neki valami ujjat,és tudod,hogy ez a te munkás volt és ilyenkor (én) legalábbis büszke vagyok magamra, hogy megint együtt tanulhattunk valamit! Még annyi, ha már sok mindent tud akkor onnantól kezdve az okítás is felgyorsul,könnyebben tanul majd!! Remélem tudtam segíteni! :)

2013. aug. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Érdemes megvenni

Vámosi-Nagy Nóra: Klikk! - ahogy a kutyák szeretnek tanulni.

könyvet. Klikkerrel élvezetesebb, és gyorsabb a tanulás, én azt ajánlom! :) Amúgy elősször könnyebbekkel kezdj, ül, fekszik, marad, pizizés :)

www.kutyatrukkok.webnode.hu

2013. aug. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Fogsz egy virslit, felkockázod félkörömnyi darabokra. Berakod az egészet egy nejlonzacskóba. Megmutatod a kutyádnak, hogy megszagolja, és izgatott, vidám hanggal felhívod magadra a figyelmet (lehetőleg ingerszegény, kényelmes környezetben). Ha rád figyel, adsz neki egy darab virslit.

A következőt magasan a feje fölé tartod, megvárod, hogy leüljön és megjutalmazod... stbstb, innentől tele van szakirodalommal az internet.

2013. aug. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!