Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok nekem?

Milyen kutyát ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

Szeretném a véleményeteket ,segítségeteket kérni. Szeretnék venni egy nagytestű robosztusabb kutyát. Fontos szempont lenne,hogy gyerekeket szeresse,védje a területét (nyilván ez szocializáció/nevelés kérdése,de a hajlam gondolom fontos)

Tetszenek pl.: a nápolyi masztiff,bullmasztiff,cane corso.

Elég nagy udvar van+rendszeresen sétálnánk/kirándulnánk vele. Tehát kiegyensúlyozott,higgadt,családcentrikus,közepes vagy rövid szőrű,nagytestű kutyák közül melyiket ajánlanátok?


2013. aug. 1. 16:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Amiket leírtál mind alkalmas erre a feladatra, azonban határozott kéz kell a nevelésükhöz. Jó még a bordeaux-i dog, Német dog, Kanáriszigeti kutya, ilyesmik. Azonban mindhez határozott gazda kell!
2013. aug. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Bullmasztiff, vagy cane corso tényleg remek választás lehet.
2013. aug. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
ha kint akarod tartani mindig, akkor ne rövidszörűben gondolkodj szerintem.
2013. aug. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Éjszakára kint lenne,nappal házba bejárással,de extra hőszigetelt házat csináltam.

2013. aug. 1. 16:42
 5/12 A kérdező kommentje:
Mármint hőszigetelt kutyaólat.
2013. aug. 1. 16:44
 6/12 anonim ***** válasza:
egyértelműen cane corso!
2013. aug. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát a három közül egyértelműen a corso a legpörgősebb, a másik kettő nyugodtabb/lomhább, de a célnak mind 3 megfelel. Azt válaszd amelyik leginkább tetszik :)
2013. aug. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A nápolyi masztiff alig bír megmozdulni. Mára már csak divatkutya, semmire se jó!


A másik kettő alkalmas lehet, bár egyik sem területvédő kutya. Területvédő kutyák: komondor, kuvasz, kau, KÁJ, stb. Ezek közül én a kuvaszt ajánlanám.

2013. aug. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
rövid szőrű bernáthegyi
2013. aug. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Skót juhász... imádja a gyerekeket, de a területét nem nagyon védi, mert inkább megszeretgeti a betörőt mint bántja

[link]

2013. aug. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!