Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam beagle...

Hogyan szoktassam beagle keverék kiskutyámat a sétáláshoz?

Figyelt kérdés
Pár hete fogadtunk örökbe egy beagle keverék kiskutyát, de nem hajlandó sétálni jönni. Rengeteg módszert kipróbáltam már pl.: jutalomfalat, legugoltam hozzá, új környezetekbe vittem stb... Ennek ellenére nem hajlandó jönni velem. Viszont ha új környezetbe viszem amit nem ismer, egyáltalán nem húz és nem is ül illetve fekszik le a földre, de otthonunkat nem szereti elhagyni.
2013. aug. 1. 22:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezzel én is megküzdöttem. Úgy kezdtem, hogy ölbe vittem az utca végéig, ott letettem, persze spurizott vissza, közben meg rájött hogy van egy csomó frankó szag, meg inger, nem is olyan rossz hely ez. Ha sok embert lát, még mindig ledermed, pedig 4 és fél hónapos. Viszont most már ő húz - azaz húzna ha hagynám. :)))
2013. aug. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat. Az utca végéig én is kézbe viszem és utána nincs ezzel problémám csak jó lenne már ha úgy tudnánk elhagyni a kaput hogy nem kell küzdeni vele vagy kézbe vinni.
2013. aug. 2. 10:04
 3/7 anonim válasza:
Mivel kiskutya ezért normális hogy tart az "ismeretlentől". Ha nagyobb lesz kinövi de ha nem akkor valami jó dologhoz kell kötni. MIvel a beagle falka kutya ezért néha várhatná a kapuban egy "kutya barátja" (ez a pozitív élmény). És javaslom a kutyaiskolát a szocializáció miatt. :)
2013. aug. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Ne aggódj ilyen miatt, az én beaglemet most 10 hetes és már úgy húz. Az volt a titok nyitja nálam, hogy nem törődtem vele, csak mentem és megunta, hogy húzza a póráz és jött. Most pedig már ha egy napot kihagyunk a sétával, akkor nem hagy békén. Hidd el, menni fog! :)
2013. aug. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ja és az nagyon sokat segített, ha az egész család jött, mert ha ő ledermedt, a többiek továbbmentek, ő meg nem akart lemaradni, hát jött. :) Még most is, mivel emberek közt lefagy, azt szoktam csinálni h elviszem egy olyan helyre ami biztonságos és több ember van, ott leveszem a pórázt és hátra se nézve elindulok. :) Jön! Mert a kis dög a pórázt arra használja, h ha ő nem biztos valamiben, akkor én meg nem szeretem húzni magam után és akkor megállunk. De ez jó tréning, javaslom. :)
2013. aug. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen utóbbi módszereket használom már egy ideje remélem idővel megjön az esze.
2013. aug. 6. 11:49
 7/7 404 ***** válasza:
Nekem is ez a fajta van. Idővel kinövi, ahogy az előttem lévők is szóltak.
2013. aug. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!