Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy kutyát, de nem...

Szeretnék egy kutyát, de nem tudom, hogy győzzem meg a szüleimet. Szerintetek? Milyen kutyafajta lenne alkalmas? (többi lent)!

Figyelt kérdés

Eddig még csak cicám volt, de már régóta szeretnék egy kutyát. Mivel a macskákkal nem igazán tudtam játszani, csak simogatni, etetni, meg ilyesmi, a szüleim úgy vették, hogy nem törődöm vele. (pedig amíg dolgoztak akk foglalkoztam vele) Még mindig megvan. Előtte volt sok cicám, de vagy ellopták, vagy elütötték őket :( De most nagyon szeretném őket rábeszélni egy kutyára.

Közepes-nagy testű, rövid szőrű, játékos, barátságos, házőrző, hűséges (nagy kertünk van, tehát nagy mozgásigényű is lehet) sétáltatni nem tudnám, mert sok a kóbor kutya.

Hogy győzhetném meg őket? (hiába próbálkozok többet foglalkozni a cicámmal az sem segt) Aránylag olcsó kutyafajta kéne (jó a menhelyi is, de eddig egy oldalon sem láttam)

Mindenképp kölyök!

Még annyit, hogy 14 éves vagyok (túl idős-e egy kölyökkutyához?)

(kérlek ne kössetek bele az írásstílusomba, vagy a macskákhoz való viszonyomba) köszi:)



2013. aug. 2. 03:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A szülőket meggyőzős részhez nem tudok hozzászólni, inkább jöjjön a többi:

Én nem vagyok a fajtatiszta kutyák híve, a keveréket sokkal inkább ajánlanám! Volt régebben tisztavérű kutyánk, minddel voltak gondok: különböző tipikusan a fajtára jellemző betegségek, túlzott érzékenység (kaja, időjárás, stb.). Most keverékem van, kétnapos kora óta ismerem és idén volt tíz éves. Ezidő alatt a kötelező oltásokon és féreghajtón kívül semmit sem kellett orvosi szempontból rákölteni; kivéve egy alkalmat, amikor kötőhártya-gyulladása volt, amit egyébként egy ismerős vizslájától kapott el (ugyeugye, a problémás fajtiszták). Nagyon szívós, okos, sosem ás, nem rág szét semmit. Igazi mintakutya, minden gazdi álma. :) Tehát a fajta: KEVERÉK.


Nem tudom merre laksz, de ha teheted, mindenképp menhelyről vigyél kutyát! Én egy budapesti menhelyen vagyok önkéntes, imádnivaló kutyik vannak. Nagyok és kölykök is. Hálásak, intelligensek. Az ott dolgozók segítenek kiválasztani a megfelelő kutyát, attól függően, hogy mit szeretnél, mit tudsz neki biztosítani, és hogy mennyire vagy tapasztalt kutyatartó (tehát te, például egy pittbult biztosan nem hozhatnál ki). Ha megvan a kiszemelt, elviheted sétálni, a futtatóban barátkozhatsz vele, nem kell azonnal dönteni, többször is mehetsz. A cél, hogy kutya és gazdi egymásra találjanak, és nem az észnélküli otthonkeresés.

A menhelyről bővebb infót szívesen adok privátban, kérdezz bármit, ha érdekel. ;)


A korod nem számít, a következők sokkal fontosabbak; ezeket gondold át, mielőtt leülsz a szüleiddel beszélni, illetve ezekről kell beszélnetek:

-Lesz elég idő a kutyára? Lassan középiskolás leszel, nem lenne sok a tanulás mellett? A kutya ne csak az első pár hétben-hónapban legyen érdekes. A -20 fokban ugyanúgy foglalkozni kell vele, mint a +40-ben. Főleg, ha nem tudod sétálni vinni; a kertben kell lekötnöd, játszani kell vele. NAPONTA - EZALÓL NINCS KIVÉTEL.

-Anyagilag készen áll rá a család? A fontos állandó kiadások: a napi kaja, és évente a kötelező oltások és a féreghajtó. A fontos egyszeri kiadások: chip és ivartalanítás. A menhelyen, ahol önkéntes vagyok, a legtöbb állatot ivartalanítva és chipezve lehet kihozni. A te szempontodból hátrány, hogy ezek legalább 1 év körüli kutyák, nem kicsi kölykök már. Ha viszont mindenképpen kölyköt szeretnél, számolnod kell azzal, hogy SOKKAL TÖBB A PÉNZBELI KIADÁS, mivel az első hónapjaikban több részletben kapnak oltást (mindig ott kell hagyni azt a pár ezer forintot, a későbbi éves oltással ellentétben), rád vár az ivartalanítás és a chipezés is.

-Képes leszel nevelni? Ezt a viselkedése "szabályozására" értem. TÜRELEM kell hozzájuk: a kölyökhöz azért, mert még lüke kisgyerek; a felnőtt kutyához pedig, mert több idő kell neki, míg megnyílik és alkalmazkodik. Nem mindig mennek zökkenőmentesen a dolgok. A kutyának saját gondolatai vannak, és már az elején tisztázni kell, ki a főnök. Ha probléma van vele, a gazdi felelőssége és kötelessége javítani a "hibát", nem lehet vállat vonni rá és áthárítani a dolgot anyura-apura.


Na jó, itt abbahagyom, így is hosszú lett... :) Írj privit, ha érdekel a menhely!

2013. aug. 2. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kötekedni akarok, de ha már most így áll a témához, amikor még kutya sincs, hogy sétáltatni nem tudja, akkor ne legyen semmilyen kutyája. Nem tehet róla, 14 éves, de azért, hogy legyen egy alkalmi játszópajtása ne tegye már tönkre egy kutya életét...mert az nem élet, hogy csak a kertben van és kész. Na meg ugye most jön majd a középiskola és akkor minden fontosabb lesz mint a kutya...
2013. aug. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Figyelj muszáj lenne sétálni vinni mondok egy olyan kutyafajtát amit nem kéne féltened a kóbor kutyáktól Német Dog inkább a kóbor kutyákat kéne félteni tőle ez a legnagyobb kutyafajta ajánlom nézz utána.Vagy még a kuvasz amit ajánlok.azt is eltudnád vinni sétálni
2013. aug. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
Na mert a kuvasz az pont jó lesz egy 14 éves gyereknek :D
2013. aug. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a labrador. Ez mind amit leírtál, idézlek: Közepes-nagy testű, rövid szőrű, játékos, barátságos, házőrző, hűséges, okos, nagy mozgásigényű és aránylag olcsó kutyafajta. És amúgy 12 vagyok, te 14 úgyhogy ha nekem ment akkor neked is. Szorítok neked! :)
2013. aug. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Bármivel próbálkozok nem igazán ment a meggyőzés! De labrador semmiképpen nem lehetne, mert az unokatestvéreméknek is az van és ők minden hónapban vihetik orvoshoz. Tudom, hogy nem mindegyik ilyen beteges, mint az övék, de azt a szüleim végképp nem engedik. :S A nagy dog-gal az a bajom, hogy kétlem, hogy tudnám sétáltatni, mert amilyen béna vagyok, elhúzna, és nem bírnám megtartani (pl: legjobb barátnőm kutyáját, aki németjuhász ketten fogtuk sétáltatás közbe, de még úgyis nehézkes volt) A keverékkel nincs semmi bajom, örülnék, ha menhelyről örökbe fogadhatnék, de errefelé csak Esztergomban van menhely, ott pedig nem találtam semmi olat, aki ideális lenne. :( (onnan talán kedvezményesen kaphatnánk, mert apukám mindig visz oda forgácsot, hogy segítsen nekik). Köszönöm még egyszer a válaszokat.
2013. aug. 20. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!