Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen házőrző kutyát ajánlaná...

Milyen házőrző kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
23 éves lány vagyok és most fogok külön költözni a szüleimtől.Elég jó környék szerintem de mégis rettegek hogy egyszer csak betörnek hozzám.Szeretnék egy kutyust aki megvéd ha baj van.Budapesten 85 m2-es belvárosi lakásba költözök de nem lenne probléma napi akár 4-5 séta sem.És még egy fontos dolog,van egy cicám akivel örülnék ha jól kijönnének.
2013. aug. 2. 05:07
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
hullámos papagáj :) az fent a levegőből is véd ^^
2013. aug. 2. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Imola Ágnes ***** válasza:
51%
Amstaff, Rottweiler. Ösztönösen is védenek, de fontos a kiképzésük...alapengedelmesség kötelező. HA be tudod vállalni a kutyasulit, akkor mindkét fajta tökéletes. HA pár év múlva esetleg gyereket szeretnél, akkor is tökéletesek- Nagy előnyük, hogy általában nem ugatósak, és ha ennyi időt tudsz szánni a mozgatásukra, tökéletes társak lennének.
2013. aug. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Ágnes! Egy 23 éves lány, aki ráaadásul macskás és retteg attól, hogy esetleg betörnek hozzá az szerinted elég határozott egy amstaffhoz vagy rotihoz? Az egy dolog, hogy mennyi ideje van lemozgatni a kutyát, de az nem jelenti azt, hogy nevelni is tudná. Nem bántásból írtam, de ezek mellett még az a tény is, hogy azt sem tudja milyen kutyát akar és nem saját maga néz utána a fajtáknak és dönti el, hogy hozzá melyik passzolna az megint csak nem azt tükrözi, hogy talpraesett lenne. Ez csak az én véleményem, javítsatok ki ha tévedek.
2013. aug. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Amstaff... istenem adjál még hülye tanácsot :D az a kutya sok mindenre jó de területvédésre nem...


Cicával kapcsolatban annyit hogy az nem fajta függő hanem neveléstől függ, bár agarat nem ajánlanék :D


A cél a jelzés gondolom, nem feltétlenül a védelem. Jelzésre akármilyen kistestű kutya is megfelel kb.

Ha mindenképpen marconább kutyát akarsz, akkor kutyaiskolába mindenképpen menyél el. Tükör sulit ajánlanék leginkább, de ott a cerbi, az alfa vagy a topmancs is.

Nagy kutyába elég sok "őrző" kutya van. Roti, Argentin dog, német juhász, ambull stbstb ezek megfelelő mozgatással és kézben tartással tökéletes kutyák tudnak lenni társként is, de kutyiskola KÖTELEZŐ

2013. aug. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%
Német dog,Bár ez naon nagy kutyus, német juhász, pitbull,Tacskó nekünk volt kopogás nélkül bejött a szomszéd és a kutya kikergette csakúgy rohant kifelé a szomszéd.
2013. aug. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha kölyök kutyát veszel akkor hamar össze szokik a cicával szóval ez nem gond.Ha nem zavar a nagyobb testű a kutya akkor én a németjuhászkutyát ajánlanám.

Itt egy videó a fajta jellemzőiről

http://www.youtube.com/watch?v=OSZ3t9b43hk

2013. aug. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Mucika1997 ***** válasza:
Argentín dog, Beauceron, Malinois, Snaucher
2013. aug. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Imola Ágnes ***** válasza:
Nem kifejezetten örző védő kutyát akart a kérdező, csak olyat, aki ha kell, megvédi, és szerintem...tapasztalataim szerint erre tökéletes az Amstaff...talán olyan hurrogjon le, akinek már volt kiképzett amstaffja, és nem cselekedett betörésnél....mert az enyém védi a házat, és szaemélyi védelemre is tökéletes...éles helyzetben is azonnal megvédett. HA újraolvassátok a válaszom, leírtam, hogy alapengedelmesség és kutyasuli kötelező....
2013. aug. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem egyáltalán nem az amstaffal van bajom. De az írás alapján a kérdező elég bizonytalan és az amstaff nem bizonytalan embereknek való. Én úgy tudom, hogy kutyasulikban hetente egyszer van képzés és ha valaki önmagában nem képes nevelni egy kutyát akkor az a heti egy alkalom nem fogja kisegíteni.Lehet, hogy ez hülyeség és nem is csak egyszer van egy héten, van aki azt is megteheti, hogy minden másnap kimegy hozzá egy személyi tréner, de erre nincs olyan sok esély, szóval tekintsünk el tőle. Ha már valaki olyan fajta kutyát vesz aminek nagyon nem mindegy hogy nevelik, akkor azt szerintem úgy kellene megvennie, hogy rajong a fajtáért, mindennek utána néz amit talál róla és teljesen felkészültnek érzi magát a feladatra és nem úgy, hogy tulajdonképpen nem tudja milyet akar és igazából a lényeg, hogy védje meg ha baj van. Mert ennek a következménye lehet akár elég rossz dolog vagy jobb esetben csak egy újabb kutya-gazda páros akik rontják a fajta hírnevét. Nem kötekedésből írtam, de mivel neked ilyen kutyád van, neked kellene legjobban tudnod, hogy nem kell mindenkinek ilyet ajánlani. Ahhoz először meg kellene tudni, hogy milyen nevelési elvet szeretne alkalmazni, eddig milyen kutyákkal volt kapcsolata és azok mennyire voltak sikeresek. De ha fontosnak tartja megemlíteni, hogy van macskája és szeretné ha jól kijönne a kutyával, tehát én ezt úgy értelmezem, hogy ennek fényében ajánljunk neki kutyát, már amelyik jól kijön a macskákkal és személyi védésre is alkalmas, akkor ebből az jön le, hogy semennyire sem ért a kutya neveléshez, mert akkor ez nem lenne fontos, ugyanis mindegy, hogy milyen fajta, nem attól függ, hogy milyen lesz a kutya-macska kapcsolat.
2013. aug. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!