Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen rövidszőrű, gyerekszere...

Milyen rövidszőrű, gyerekszerető, jó házőrző kutyát ajánlanátok kertesházba?

Figyelt kérdés
2009. júl. 3. 08:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem a labrador tökéletes,de a boxer is jó választás lenne, ne tévesszen meg a morci külső :) a német dog is tökéletes, kicsit nagy ugyan,de szelíd és imádja a gyerekeket, valamint termete miatt biztos távoltartja a betolakodókat :)
2009. júl. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
64%

A labrador nem j házőrző, őt kifejezetten alkalmatlan rá.

Roti, dobi, németjuhász, belga juhász ...

2009. júl. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen német dog. Nagyon sok jót hallottam róla!!! Nem kifejezetten házőrző típus, de azért az ember kétszer meggondolja, hogy belépjen -e az udvarba. A gyerekeket pedig kifejezetten imádja.


[link]

2009. júl. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
51%
mér kell állandoan kötözködni?a labrador viszont nagyon jól képezhető és szereti a gyerekeket , mert ugyebár a kérdésben az is benne van.Amugy meg hamár itt tartunk akkor a rottweiler meg a dobberman nem való gyerek mellé, nem azért mert agresszív vagy bántaná, hanem mert az határozott és erőskezű gazdának való kutya, nem pedig olyan ami hagyja hogy nyúzzák a gyerekek.A belga juhász pedig hosszu szőrű...
2009. júl. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
40%
A rottweeiller a legjobb házőrző, de egygazdás kutya és nem igazán szereti a kisgyerekeket. Nekünk közel tíz évig volt. Vizsla sem rossz, de szerintem bármelyik lehet jó házőrző, nevelés kérdése. A mi második kutyánk egy bolognese volt, a maga másfél kg-jával úgy védte az alvó gyerekemet, hogy nem volt ember, aki meg merte ilyenkor közelíteni:))
2009. júl. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
40%

Hosszúszőrű, de nagyon bevált az angol szetter. Kisgyerekhez. Kevésbé őriz. Valamelyikbe erősebb mindegyik. Vagy nagyon barátságos, vagy nagyon jó őrző.

Vizsla?

2009. júl. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
61%
Nekünk német juhászunk van.Nagyon szereti az 5 éves lányomat.Soha nem morgott rá!Persze az alap parancs szavakat megtanítottuk neki!Ha látok egy háznál ugató német juhászt nem hinném,hogy be mernék menni!Persze az a rabló aki nagyon eltökélt oda is bejut ahol kutya van.Visz valami finomságot egy kis altatóval keverve.(jobb esetben az van benne!)És vár amíg elalszik a kutya...
2009. júl. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
71%

Nem kötözködök, de a labrador akkor sem házörzésre való, tudom nekem van ... de gyerekeket (én mindenki mást is) tényleg imádja.

A belga juhásznak 4 fajtája van, a malinois például rövidszörű.

És egy kutya sem bántja a gyereket (se a doberman, se a roti) ugyanis ez semmi más mint szocializáció, jó idegrendszer és képzés kérdése.

2009. júl. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Minek legyen rövid a szőr, ha a ház kertes?
2009. júl. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
66%

Elsőre nekem is a boxer és a német dog jutott eszembe. A rotweiler és dobbermann valóban nem gyerek mellé ajánlott fajták. Egyébként egy kutya sem való gyerek mellé, ha a gazda úgy képzeli a kutya gyerek kapcsolatot, hogy nyugodtan csinálhat a kisgyerek a kutyával, amit csak akar, vagy ha arra számít, hogy majd a gyerekre a kutya vigyáz. Kutyát és kicsi gyermeket is meg kell tanítani, hogyan viszonyuljon a másik felé, és természetesen felügyelet nélkül sosem szabad együtt hagyni őket. Nekünk 2 cane corsónk van, imádják a kisgyermekünket és a nagyobbakat is. A corso rövid szőrű, kitűnő házőrző, és a saját család gyermekét imádja, hallottam olyan esetről is, amikor a szülői szigort a gyerek védelmével reagálta le. Idegen gyerekkel nem feltétlenül barátságos, nálunk az egyik corso minden gyerekért csöpög, a másik idegen gyereket nem kedvel, de a sajátunkért bolondul.

Labrador gyermekcentrikus, de valóban nem őrzésre való.

2009. júl. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!