Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok mondani pár természet...

Tudnátok mondani pár természetes bolhaírtó módszert úgy kutyának, mint kiscicának?

Figyelt kérdés
Egyelőre fokhagyma etetéssel próbálkoztam.

2013. aug. 3. 23:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem azért használ mindenki mindenféle bolti szereket, mert a természetesek nem elég jók...

Volt idős ember a családban, aki valami diólére meg terpentinre esküdött, de ha azt nem is nézzük, hogy iszonyat büdös volt tőle a kutyája meg szétkente az egész házban a szőrére tapadt cuccot, és persze biztos nem tett jót a bőrének a terpentin, akkor is ott van még, hogy ezek nem voltak hosszú távon hatásosak, mert az első eső lemosta őket a kutyáról. Persze nem is vitte sétálni az öreg a kutyát, úgyhogy elhitte, hogy azért nem bolhás a kutya, mert hatásos a cucc...

2013. aug. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Hát szerintem is érdemes inkább rá költeni pár forintot..:)
2013. aug. 4. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A fokhagyma etetést nem ajánlom, mivel a kutyákra mérgezően hat, macskákat nem tudom. Állítólag a tiszta leveldula illóolaj hatásos lehet. Esetleg almaecetes fürdetés is. Egyébként ezt találtam nagyanyáink módszereből:

Bolha és tetű: Évtizedekkel ezelőtt nem voltak tele a boltok polcai különféle parazitairtó, illetve ezek távoltartását célzó készítményekkel. A lelkiismeretes kutyatartók azonban már akkor is megpróbáltak védekezni az emberre, kutyára és a kutyával közösségben élő más állatokra sem veszélytelen paraziták ellen.Az 1 : 2 arányban összekevert almaecet és víz az egyik leghatékonyabb bolhairtó szer. Ami még külön figyelemreméltó, hogy olcsóbb, mint a gyári készítmények, és nem tartalmaz esetlegesen káros kémiai anyagokat. A dél-európai országok kutyatartói tradicionálisan használják erre a célra a különféle aromatikus illóolajokat. Bevált recept, hogy 1 evőkanál olívaolajhoz 2-3 csepp levendula- és eukaliptuszolajat kevernek, és időnként ezzel bedörzsölik a kutya nyakát, hajlatait, hasát.A mai, korszerű technológiával gyártott bolha és tetű elleni nyakörvek szintén a régi tapasztalatokhoz, ősi receptekhez nyúlnak vissza. Akinek kedve van, maga is elkészítheti. A kutyanyakának átmérőjéhez illő, nedvszívó, nem muszálas textilzsebkendőt vagy kendőt 12 órán keresztül az alábbi folyadékba kell áztatni: 2-3 csepp levendulaolajat (vagy friss levendulát), fél teáskanál kakukkfüvet (ha van, akkor frisset!), 1 kávéskanál édesköményt, 1-2 gerezd apróra vágott, összenyomott fokhagymát,1 teáskanál tiszta alkoholt (vagy vodkát) annyi szénsavmentes ásványvízben kell összekeverni, hogy a kendőt ellepje. A nedves kendőt kiszárítva, lazán a nyakörv mellé, a kutya nyakára kötve, hetekig védettség biztosítható a nemkívánatos élősködők ellen. 

2013. aug. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Most a pénzen akarsz spórolni,vagy csak a "legjobbat" akarod a kutyának?


Ha pénzt akarsz ezzel spórolni,akkor sajna nem tudsz.Viszont létezik homeopatikusnak mondott bolhairtó készítmény,cicának,kutyának és lónak.

Ennek a neve a NINCSKULLANCS csepp. Vmi doki forgalmazza Érden.De rendelni is lehet.

Viszonylag drága

2013. aug. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

A legjobbat szeretném kutyurimnak és cicumnak, a vegyszeres irtás mellett valami természetesebbet is.

A diófalevél tea nagyon hatásos, de rendszeresen kell használni,szinte naponta. Feltettem rájuk a megszáritott ecetes-fokhagymás nyakbavalót is és most egyelőre nem vakaróznak :)

2013. aug. 4. 21:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért ha nekem lenne kutyaorrom, baromira nem akarnék ecetes meg vodkás cuccal a nyakamban mászkálni. Még a saját emberi orromal sem érzek rá semmi késztetést, náthásan se.
2013. aug. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, ez igy van :)), elég fokhagymaszagúak az udvaron, de mindketten azért elviselik egyelőre, a diófalevél teás kenegetés után pedig nagyon jól érezték magukat.
2013. aug. 4. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!