Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt a kutyám...

Miért csinálja ezt a kutyám séta előtt?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 1 hónapban furcsa szokása lett a 9 hónapos kutyámnak. Minden másnap megyünk sétálni vagy futni. Sűrűn járunk, mert nagy mozgás igényű fajta és én is az vagyok :D


Pórázon már nagyon szépen sétál, folyamat figyel rám. Van hogy húz de korrigálom és utána szépen megy. Szóval a séta részével nincs gondunk.

Az elindulás a nehézkes.

Az elmúlt időben különös szokást vett magára. Tudja hogy ha felhúzom a futó cipőmet akkor megyünk. Ki kell csuknom olyankor a lakásból, mert megőrül ha látja hogy készülődök. harapdál, ugat.


Aztán amikor rátenném a nyakörvet nem engedi, tovább ugat és el-el ugrik előlem.

Próbálom minden alkalommal jutalom falattal ösztönözni ilyenkor-. sosem tettem rá fel durván a nyakörvet. Nem értem miért csinálja. Nem engedi hogy rátegyem a nyakörvet. Majd amikor ráraktam akkor nekiáll rágni, rángatni a pórázt. Sosem csinált ilyet ez előtt. Mitől van ez? Mit tudok tenni ez ellen?



2013. aug. 4. 10:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A jutalom falattal ebben az esetben szerintem a nemkivánatos viselkedést rögzited. Mivel akkor adod neki amiikor fel van pörögve és ugrál. Én azt csináltam, mivel nállunk is volt hasonló szitu, hoggy ha ugrált, pörgött, vissza tettem a pórázt a helyére és bementem a lakába. Majd 10 perc múlva újra próbálkoztam. Kivártam azt a pillanatot amig lenyugszik és akkor indultunk. Elég hamar rájött ha rosszúl viselkedik nincs séta.
2013. aug. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nagyon okos kutyád van. Futócipő = séta, buli. Én látványosan felvenném a cipőmet és elmennék, egyedül. Addig csinálnám, amíg a kutya nyugodtan nem várna rám. Lehet egy-két séta kimarad, de hamar leesik a tantusz neki.
2013. aug. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ilyenkor egész "egyszerűen" meg kell várni míg megnyugszik. Vagy próbáld ki azt, hogy minden nap felveszed a cipődet és készülődsz a sétához, de közben nem indulsz el vele mindig. És így előbb-utóbb megszokja, hogy attól, hogy te készülődsz, még nem biztos, hogy mentek is.
2013. aug. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

szerintem meg egyszerűen tiltsad és zavard a helyére a követelőzésért.


amíg nem nyugszik le, ne indulj el vele. a cipős ravaszság nem fog működni. mindig lesz valami ami be fogja nála kapcsolni a "megőrültem" gombot. akár a kulcs, akár az hogy szólítod, bármi.


egyszerűbb ha megérteted vele hogy disztingválja magát ilyenkor, máskülönben nem lesz séta, nem indultok semerre.

2013. aug. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Egyszerűen érzi rajtam hogy megyünk. Van hogy nem kell a cipő ahhoz hogy tudja, hogy menet van. Hanglejtésből, mozdulataimból már tudja.


Jutalmat csak akkor kap ha nyugodt, sosem jutalmaztam ugrálást. Sokszor eljátszottam hogy ő dugja bele a fejét a nyakörvbe, és akkor kapta a jutalmat.


Megpróbálom ezeket amiket mondtatok. Köszönöm :)

2013. aug. 4. 10:40
 6/9 anonim ***** válasza:
Jó módszer a csak akkor viszem amikor nyugis,de a másik megoldás,amikor előveszed a cuccot és nem mész sehova,visszateszed.Vagy cuccal együtt elmész vagy ráteszed a nyakörvet,de nem mentek sehova stb.A kutya kezdetben nagyon izgatott lesz,de később megszokja,hogy a póráz nem mindig jár együtt a sétával,ezért nem fog egy idő után ugrálni.
2013. aug. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 sippara ***** válasza:
A kutyától akkor várunk el bármit, ha mi is kielégítjük az alapvető igényeit. Egy nagy mozgásigényű, kilenc hónapos KÖLYÖK kutyának kétnaponta egy séta eszméletlenül, nevetségesen, marhára rohadt kevés. Első körben elegendő és megfelelő mozgást kell biztosítani, AZTÁN lehet elvárni, hogy nyugodtan álljon neki a sétának. Addig csak parttalan küzdelem, meg tüneti kezelés az egész.
2013. aug. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne adj neki juti-falit addig míg nem tetted rá nyakörvet!!!

Ha rajta van a nyakörv és nyugodt, akkor adj neki kaját.

2013. aug. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A kutya egész nap egy nagy udvarban van. de ebben a hőségben csak hajnalban merem elvinni és csak két naponta van erre lehetőségem a melóm miatt.

Köszönöm a válaszokat! kipróbálok holnap reggel pár tippet :)

2013. aug. 5. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!