Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyák az apjuktól vagy...

A kiskutyák az apjuktól vagy az anyjuktól örökölnek jobban?

Figyelt kérdés
Van két kutya akik nagyon tetszenek a fajtából amit szeretnék. Az egyik szuka, a másik kan, a szuka apja pedig a kan nagyapja, egy nagyon eredményes kutya. Nem tudom eldönteni hogy melyik kennelből válasszak kiskutyát: a szukáéból vagy a kanéból. Mindkettő törzskönyve nagyon. Tudom hogy nem ez a mérvadó, de a szuka azért lenne jobb mert közelebb van (2500 km helyett csak 1500 :) ) és utazásilag könnyebb lenne lebonyolítani. De persze egy jó kiskutyáért a világ végére is elmennék. Szerintetek melyiket válasszam?

2013. aug. 5. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:
mindegy, mert ilyet nem lehet megmondani
2013. aug. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a tervezett párosításokat a kiválasztott kennelekben, mert nagyon nem mindegy, hogy a szóban forgó kant illetve szukát milyen kutyával teszik össze. Ezt nem lehet megmondani, hogy melyik szülőre fognak hasonlítani jobban a kölykök, általában egy almon belül van amelyik az egyikre, van amelyik a másikra hasonlít inkább. Ha már megvannak a kölykök akkor jobban meg lehet tippelni, hogy milyenek lesznek.
2013. aug. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez teljesen változó. nekem pl. született olyan almom, ahol gyakorlatilag az összes kutya az anyára hasonlit, de van olyan szukám, akire bárkit rátehettem volna, a kanoknál a saját apját hozta. Nézd meg az előző almot ha van a szukánál, és a kan eddigi fedezéseit. Ha a szuka jó, az egy fél siker. Én pl. a tenyésztésben sokkal több jelentőséget tulajdonitok a szukának. Ő nevel, eléggé meghatározó szerepe van a kiskutyák tanult viselkedésének kialakitásában. De szerintem ha jó a tenyésztő, segiteni fog neked. nem tudom milyen fajta, és mi a jellemző a külföldről behozott kutyáknál. Sajnos az én fajtámban ami import kutya mind rossz:(
2013. aug. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Akiteki ***** válasza:

Egy jó szukára általában megválogatják, hogy még jobb kant tegyenek. Egy eredményes kanért sokan állhatnak sorban, az már a gazda felelőssége, hogy kinek fedez.

Hogy kire fog hasonlítani, az sokkal összetettebb kérdés, sok függ attól, hogy a törzskönyvében kik szerepelnek, azok hogyan örökítenek.

Személy szerint én a szukát szoktam nézni, a tenyésztőre bízom milyen kant talál hozzá.

2013. aug. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!