Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel tehetném tartalmasabbá,...

Mivel tehetném tartalmasabbá, boldogabbá idős kutyám napjait?

Figyelt kérdés

11 éves közepes-nagy testű keverék kutyám van, sajnos az utóbbi hónapokban megszaporodtak az öregedéssel járó tünetek. Az ízületi gondokat sikeresen kezeljük,de már harmadszorra is megesett egy kis reggeli baleset, ami miatt holnap érkezik az orvos, aki remélem szintén tud majd jó tanácsokkal szolgálni. A látása is teljesen leromlott, sokszor már teljesen vaknak tűnik. Sosem volt beteges kutya és most is mindent megteszünk, hogy segítsünk. De a napi kis sétán kívül nem tudom, hogy mivel tehetném boldogabbá. Sosem volt az a dögönyözős, bújós fajta, a fésülgetést is hamar mequnja. Mivel nem lát, így tanítani sem nagyon tudom, de nem akarom, hogy unatkozzon. Minden ötletnet örülnék!


Előre is köszönöm!


2013. aug. 5. 22:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Pl. egy kis úszással-fürdéssel ebben a nagy melegben, már ha egyáltalán régebben szokott és szerette.
2013. aug. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Simogasd, beszélj hozzá, vond be a mindennapi tevékenységekbe, ha kertimunkázol akkor hívd magaddal, ha tévézel akkor hadd feküdjön az öledbe, stb, érezze h fontos még :)
2013. aug. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen egyett értek a válaszolokkal!Ha csinálsz valamit akkor hivd oda!Vagy igen fürdesd meg jól esne neki!Jaj de sajnálom szegényt!!:))Jobbulást kivánok!Remélem jobban lesz!::)
2013. aug. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy idős németjuhászom, én őt masszíroztam. Láthatóan jólesett neki.
2013. aug. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!(: Sajnos a fürdést sosem szerette, de pont ma próbálkoztam a nagy melegre való tekintettel egy kis pancsolással, de nem változtatta meg a véleményét.(: A "beszélgetés" megvan, az együtt mászkálás is,a közelemben van egész nap, amikor itthon vagyok, a simogatást csak módjával szereti, de abból sincs hiány. Valami más ötlet? Nem látom kedvetlennek, de sajnos az ízületi problémák megjelenésekor elég hisztis lett. Mivel akkor minden nyüszögésére ugrottunk, ezért most ez az új módszer. Ideáll és nyüszörög, de játszani már nem akar, sétát megunja, ha simogatom, akkor 2 perc után odébb áll. A hasán keresztül mindig lehetett motiválni, de az ízületei miatt diétáznia kell, így a jutalomfalattal is óvatosan kell bánnom. Türelmes vagyok vele, de egyszerűen nem tudok rájönni, hogy mikor mit szereten. (arról nem beszélve, hogy nem szeretném,ha az öregség miatt túl elnéző lennék vele. türelmes vagyok és tudom, hogy ilyenkor sokat változnak és imádom most is, de ettől még nem akarok minden eddigi szabályt felborítani.)
2013. aug. 5. 22:20
 6/10 A kérdező kommentje:
A masszírozás jó ötlet,néha szoktam, bár azt inkább dögönyözésnek hívnám. :) Keresek is néhány videót hogyan lehetne jobban, köszönöm a tippet!
2013. aug. 5. 22:23
 7/10 sippara ***** válasza:
100%
Ha szereti a tanulást, találhatsz neki is megfelelő trükköket a neten - neked csak plusz kihívás, hogy tanítás közben ne támaszkodj a látására, szóval mindketten csak nyerhettek az ügyön. Elkezdhettek mondjuk klikkerezni, ahhoz abszolút nem kell a szeme, ha ügyesen válogatsz trükköket, az ízületeit sem terheled, viszont kiválóan fárasztja és a kapcsolatotokat is fejleszti, ápolja.
2013. aug. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Megtaníthatod keresni, az orra még valószínűleg elég jó, és ha kajás, akkor élvezni fogja a dolgot :) A napi adagjából levonod, amit eljutifalatoztál vele, és akkor a diétájának sem teszel be. Ha megtanulta, akkor meg más szagos dolgokat is kereshet, bőrcuccokat például, vagy hasonlót. Kis agytorna, bepörgeti, de fizikailag nem megterhelő, és nem kell hozzá látni sem :)
2013. aug. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, igazán hasznosak voltak! Ki fogjuk próbálni és meglátjuk, hogy melyik tetszik neki a legjobban! (:

Szép estét!

2013. aug. 5. 23:10
 10/10 Imola Ágnes ***** válasza:
Figyelj arra is, hogy legyen egy nyugodt pont a lakásban, ahova vissza tud vonulni. Ha fájdalmai vannak, jobban értékeli ha békén hagyod, nem igazán lehet olyankor elterelni a figyelmét. Az előttem szólók is nagyon sok jó ötletet adtak. Figyelj oda a fájdalmaira, és adj neki fájdalomcsillapítót, az orvos utasításai szerint.
2013. aug. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!