Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyafajtát keresek valami...

Kutyafajtát keresek valami ilyesmi kutyust ismertek?

Figyelt kérdés
Olyan kutyust keresek, akinek elég egy kisebb kert, lehet vele ugrani (nem úgy, mint pl. a tacsikkal), családi kutyus, nem nagytestű, mert neki akkor nagyobb kert is kell, de járnék vele esténként sétálni.Nem feltétlen kell, hogy jó házőrző legyen, de az se hátrány. És egy már tapasztalt gazdinak.

2013. aug. 6. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha igazán tapasztalt lennék, tudnád, hogy a kert mérete nem számít, mert a séta a fontos, ahol lemozgatod a kutyát, de ha számítana, akkor is a kistestű kutyák általában pörgősebbek, mint a macik, több teret igényelnek.

Mindenesetre ezek alapján neked tökéletesen megfelel egy átlagos menhelyi keverék kutya is, ne költs el feleslegesen egy havi fizetést egy fajtatiszta kutyára.

2013. aug. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Drótszőrű foxit javasolnék. Az kicsi, mókás, ugrik, és mindenki imádja. Pl:

[link]

2013. aug. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Zitus14 válasza:

Itt ha találgatunk,nem ismerjük a pontos igényeidet. De ha eg yicipicit tudsz angolul ,ezt kell kitöltened szerintem . :

[link]

2013. aug. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Collie ***** válasza:
Tapasztalt gazdi vagy? Ne haragudj, hogy ezt mondom, de ha tapasztalt lennél, akkor tudhatnád, hogy kertméret és kutyaméret nem függ össze. Nem írom le még egyszer azt, amit az első, de attól, hogy volt már kutyád, még nem biztos, hogy tapasztalt, hozzáértő az ember. Te ismered magad, a habitusod, azt hogy mennyire szeretsz pörögni vagy éppen azt, hogy időd mennyi van egy kutyára. Ez alapján neked kell utánaolvasnod, hogy melyik kutya illik a legjobban a természetedhez, és az életviteledhez. Írj egy listát, melyik kutyafajta tetszik. Írd le, hogy mik az elvárásaid egy kutyával kapcsolatban, aztán ülj le a gép vagy kutyás könyv elé, és olvass. Napi egy séta nem elég, teljesen mindegy milyen kutyáról van szó, hacsak az nem 4 órás séta. Lehet vele ugrani? Esetleg valami kutyás sportot akarsz vele űzni? Az a legkönnyebb, hogy itt megkérdezed, milyen kutyád legyen. De ez nem így működik. Nem ismerünk, nem tudjuk, milyen kutya tetszik, milyen nem. Ötleteket adhatunk, aztán meg később kiderülhet, hogy az a kutya mégsem annyira hozzád való. Ha megvan a kiválasztott kutyafajta, akkor keress fel tenyésztőket, akik sok információval szolgálhatnak a fajtával kapcsolatban. És még sorolhatnám. A felelősségteljes kutyatartásba beletartozik, hogy megfelelően informálódsz már a kutya megérkezése előtt. Szerintem.
2013. aug. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Épp azért kértem a véleményeiteket, mert tudom, milyen kutya tetszene és le is írtam. Az meg kit érdekel, hogy hogy néz ki a kutya? Azért írtam, hogy tapasztalt gazdinak, mert tudom, hogy kell velük bánni, és nem mindegyiknek ugyan olyan az egyénisége, ezért én már elbírnék egy olyan kutyussal, akit akár nehezebb tanítani. És nem kutyasportra gondoltam, csak hobbi szinten. De hagyjuk, akkor nem kell több válasz, elég volt :D

Köszönöööm #2.! :)

2013. aug. 7. 12:57
 6/6 Collie ***** válasza:
Te nem azt írtad le milyen kutya tetszene, hanem hogy milyen tulajdonságai legyenek a kutyának. Ha tényleg értenél a kutyákhoz, akkor tudhatnád, hogy nem ennyiből áll a dolog. Mindegy, az értelmes válaszokat nem vagy képes felfogni. Több 100 fajtájú kutya megfelel az elvárásaidnak. Mindegy, reménytelen eset vagy szerintem. :)
2013. aug. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!