Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyának...

Hogy tanítsam meg a kutyának h jelre ugasson?

Figyelt kérdés
Szeretném megtanítani neki de nem tudom hogy kell. Megtanulta a lelövést az ülést fekvést és a pacsit de most szeretném a jelre ugatást :D

#tanítás #ugatés
2013. aug. 7. 08:37
 1/5 Imola Ágnes ***** válasza:
Valahogy ki kell provokáld belőle az ugatást. te kell tudd mire ugat...az enyémet pl. fogta a párom, én játszottam előtte a labdával, amire ugatni kezdett. Én mondogattam közben az ugat parancsot, és ahogy ugatott, rögtön nyomtam a szájába a jutit. 10 perc alatt már kapizsgálta a dolgot...
2013. aug. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

En klikkerezek, igy 10 perc volt neki megtanitani :) Talald meg h mi az amire ugat. Nekunk ez az volt ha fujtuk a pofijat. En mutottam neki a kezjelet es mondtam h "vau" mig a parom fujta a kutyat. Amint vakkantott klikkeltem es jutalom. Kb 15 utan leesett neki.


A lelovest viszont Te elmondod nekem? :)

2013. aug. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekünk is kb 10 perc volt, mert szerencsére egy hisztigép kutyám van, és kölyökként mindenre ugatott, ha volt nálam kaja, és nem adtam oda, vagy labda volt nálam de még nm dobtam el, de még akkor is ha csak álltam egy helyben, ezért nekem csak rá kellett erősítenem, meg mondtam, hogy hangot, és így nagyon hamar megtanulta. Amikor meg már ment hangra, akkor adtam hozzá a kézjelet, és már hang se szükséges, csak a kézjel, hogy ugasson.

A másik válaszolónak meg:

A bummot úgy tanítsd meg neki, hogy lefekteted, és jutalomfalatot lassan a lapockája felé tolod, ő követi a fejével, és amikor már nem látja, akkor el fog dőlni. Ilyenkor jutalmazd, majd ha meg az már megy, hogy eldőljön mindig told ki a jutalmazást, hogy ne csak egy pillanatra dőljön el, hanem amíg nem szólsz neki, hogy feltámadhat.

2013. aug. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Shogyse tudm kiszedni belőle az ugatást :(

Ugatás helyett inkább beleharap az arcomba :/ de az nem fáj nem akar ugatni :/ mostmár lassan unalmas neki h idegesítem őt és probálom kiszedni belőle az ugatást :$

2013. aug. 9. 13:44
 5/5 Imola Ágnes ***** válasza:
Milyen fajta? Mivel játszik?
2013. aug. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!