Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a 8 éves...

Hogy tanítsam meg a 8 éves kutyának azt, hogy csak tőlem fogadja el a kaját? Az is érdekel, hogy a kölyökkutyának hogy tudom megtanítani.

Figyelt kérdés
Nagyon okos kutya, de nem akarom, hogy elcsábuljon bármilyen kajaszerzési pontnál... A környéken már jópár kutyát megmérgeztek, de csak a kistestűeket, ő meg nagy benga, de akkor is meg szeeretném tanítani...
2013. márc. 1. 18:18
 1/4 Mhalis válasza:
Kölyökkutyának elég egyszerű: én a kezdetektől egy helyen, csak a táljába adom a kaját, és ahhoz is csak parancsszóra nyúlhat. Amikor szépen leül/lefekszik, teljesen nyugodt, és rám néz, akkor mondom neki, hogy a "tiéd", és akkor ehet. Szaglászni sem hagyom neki az ételt, amíg nem kap engedélyt az evésre. Nagyon fontos, hogy csak akkor engedd enni, amikor nyugodt. Meg fogja tanulni, hogy ezt a viselkedésformát várod tőle. Az sem baj, ha nem várja meg a parancsszót, és odadugja az orrát, fegyelmezed, és ültesd le/vissza, majd ha már nem nyújtogatja a nyakát, akkor ehet. Mindjárt próbálok valamit írni az "öregre" is.
2013. márc. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az eszedbe jutott már,ne adj isten kórházba kerülsz 2-3 hétre addig majd fényt eszik?A véleményem és tapasztalatom az,hogy a kaját addig a pillanatig nem eszi meg vagy veszi el amíg látod, utána simán megeszi.Én is megtanítottam a kutyám kaja előtt szépen leül nyugodtan várakozik és parancsszóra kezd enni.De azon kívül ,hogy nem "lábatlankodik a kaja előkészítése közben gyakorlati hasznát nem látom.Csaknem vagy olyan paranojás hogy mindenki a te kutyádat akarja megmérgezni?
2013. márc. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Mhalis válasza:

A 8 évesre:

Ha okos kutya, akkor nyugodtan lehet próbálkozni. Csinálhatsz neki pl. egy kaja-akadálypályát: Egy útvonalon különböző pontokra (különböző) kajafalatkákat helyezel el, és szépen pórázon vezetve elhaladsz mellettük. Ha fel akarná szedni, közelről szagolgatni, piszkálni, ne engedd, korrigálj a pórázzal, szólj rá. Ha szépen megy tovább veled, dicsérd meg, és adj neki egy jutalomfalatot a kezedből. Így egy idő után rá fog jönni, hogy ha kajálni akar, rád figyeljen.


Megkérhetsz egy ismerőst is, hogy segítsen. Kínáljon kaját a kutyának, és ha elfogadná, fegyelmezd. Ha nem érdekli, vagy nem fogadja el, nagyon dicsérd meg, játssz vele egy kicsit, ugrálj, szaladgálj, hogy legyen pozitív élménye.


Ha az előző gyakorlat már megy pórázzal, megpróbálhatod póráz nélkül is. Tarts szemmel, és ha valamit a szájába venne, hosszasan szagolgatna, szólj rá. Ha nem engedelmeskedik, fegyelmezd: billentsd hátsón belső talpéllel, rántsd meg a nyakörvét, a lényeg, hogy zökkentsd ki a nem kívánt állapotból, vezesd el magad mellett, ültesd le, és üljön, míg meg nem nyugszik. Aztán ha nyugodt,mehet. Ha engedelmeskedik neked, és odafut hozzád, nagyon dicsérd meg, jutalmazd meg, játssz vele stb.


Nála is vezesd be azt, amit a kiskutyára írtam, csak így kapjon kaját! Nincs több fél kenyér, maradék szendvics, maradék süti, csak az etetési időpontban, tálból kapott kaja.


Arra is megkérhetsz egy ismerőst, hogy az utcáról dobáljon be különböző falatokat a kutyának. Itt ugyanúgy fegyelmezd, vagy dicsérd, ahogy a fenti példáknál. Nyilván ez azért egy elég nehéz gyakorlat a kutyának, de ha ezt is sikerül megoldanotok, akkor nagyon ügyesek vagytok! :)

2013. márc. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A 2. "ismeretlen" válaszolónak:

Azért valjuk be, te sem örülnél, ha valami ... szomszédod fogná a mit tudom én mijét, odanyújtaná a kutyámnak azt az meg 2 óra múlva ott döglik az ajtódba...

Amúgy én ezzel arra céloztam, hogy holmi vadidegetől ne fogadja el... Ha mondjuk sokszor odajár egy barátom, és ad neki kaját, azért csak elfogadja... Ha nem akkor meg nem... Az elöbbivel nem arra céloztam, hogy pusztuljon éhen, hanem ha ő olyan, és kibírja, tudja, hogy hol a határ, akkor....

De egy 8 éves kutyának nem tudod megtanítani ezt elég jól, főleg hogy a csövesekkel kukázott, és ha nem vitt kaját megverték, úgyhogy gondolhatod...

2013. márc. 5. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!