Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Etet valaki a BARF módszerrel...

Etet valaki a BARF módszerrel kutyát? Hogyan lehet ezt a gyakorlatban megvalósítani, mert amit olvastam róla, az kb 4 óra naponta, mire összeállítod. :-)

Figyelt kérdés

2013. aug. 7. 15:03
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Atya világ te mit olvastál ? :D veszel húst meg csontos húst azt szét válogatod a megfelelő arányokban zacsikba és úgy fagyasztod le, egyiket megkapja este a másikat reggel és mondjuk az estihez hozzácsapod a darált zöldséget/gyümit meg az egyéb kiegeket és kész is.


Ha már egyszer elkezdted akkor idővel egyre gyorsabban megy.. szerintem nekem már nem több idő mint ha hátra másznék a tápos zacsihoz.

2013. aug. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Én sem értem mire gondolhatsz. Az egész pár perc.
2013. aug. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom hol olvastad, én elég sok kiegészítőt adok, de még így sem több mosogatással, turmixolással együtt 10-15 percnél.

A húst és a csontos húst egyben veszem meg, nagy mennyiségben és már előre kiadagolva fagyasztom le, azzal semmi dolgom, csak kiveszem és hagyom kiolvadni.

Vmikor a zöldség/gyümölccsel is ezt csinálom, pár hétre valót felkockázok, kiadagolom és lefagyasztom, de mostanában ez a ritkább.

2013. aug. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

4 óra jesszuss, ez nem 7 fogásos vacsora..


Én megveszem a csontos húst és a húst szét darabolom,mivel kistestű kutyáknak kell 2-3 kg farhátat és 2 kg húst kb 30 -40

2013. aug. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

jajj lemaradt...

szóval 30-40 perc alatt megcsinálom mosogatással és bezacsizással együtt.. 3-4 naponta 10-15 perc míg a zöldséget/gyümit leturmixolom ,ebbe benne van az edények mosogatása is..


szóval ezt a napi 4 órát nem tudom mire érted..

2013. aug. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
hmm azért nekem a prey egyre szimpibb :D megveszem a nyulakat 3ba vágom bezacskózom és kéész is vagyok. Kiolvadni szerencsére kiolvad magától :D
2013. aug. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem 4 órába telt mire a 6!! hónapra elég adagot kiporcióztam és lefagyasztottam.A zöldségturmixot meg jégkockatartóban szoktam lefagyasztani 1 hónapra előre így napi 1 perc mire kiveszem a fagyóból....
2013. aug. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Collie ***** válasza:
100%
Én még csak nemrég álltam át BARF-ra, de én sem értem a napi 4 órát. Jó előre bevásároltam csontos húsból és húsból, amit lefagyasztottam, zöldség pedig van a hátsó kertben, ezt így is úgy is naponta-két naponta le kell szednem. Összeturmixolom, előre kimérem, kis műanyag tálkákba teszem, és csak a napi 1 adagra valót veszem ki a mélyhűtőből. Aztán pl túrót, kefirt,stb nem nagy kunszt bedobni bevásárláskor a kosárba. Úgyhogy egyáltalán nem bonyolult dolog ez. :)
2013. aug. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat....akkor én aggódtam túl magam...csak ahol én olvastam, ott volt még egy csomó gyógynövény, táplálékkiegészítö is írva, meg hogy másnaponta hús valamekkora hányada helyett tojás, stb....de akkor ezek szerint lehet egyszerúbben is....:-D
2013. aug. 10. 13:23
 10/10 anonim ***** válasza:

Én így csinálom, ahogy írtad, de ez már olyan szinten rutinná vált, h tényleg pár perc.

Amikor meg megveszi az ember nagyobb mennyiségben, kiadagolja előre :)

2013. aug. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!