Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elkezdett mindenkire felugráln...

Elkezdett mindenkire felugrálni a kutyám. Miért teszi ezt és mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

Olyan házban lakunk, ahol két lakást kiadtunk más lakóknak. Tehát az udvarunkba is van bejárásuk. A kutyánk most 9 hónapos, és egy ideje kamaszodik, és próbálkozik nálunk a szokásos módokon. ugrálás, csipkedés stb stb. Ezt mi tudjuk kezelni a párommal.

Eddig az itt lakók mentesültek a kutyánk hülyeségeitől, mivel csak velünk "falkatagokkal" próbálkozott. De mostanában mondták hogy rájuk is felugrál. És mindenkire aki belép a kapun.


Miért teszi ezt, mi változhatott meg?

A lakók néha megsimogatják, talán ezért? De aki akkor érkezik és idegen az nem nyúlt hozzá és mégis ugrál rájuk (nem mindenkire. Csak aki kicsit is figyel vagy figyelt már rá)


Most kérjem meg az itt lakókat hogy ne is vegyék figyelembe a kutyát? Talán attól leáll? Nem akarom hogy őket is el kezdje harapdálni.


Mit javasoltok?



2013. aug. 7. 22:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Vagy beszéld meg velük is az egységes nevelést, vagy zárd el.
2013. aug. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amikor felugrik rád fordulj el, lökd le magadról, esetleg finoman lépj rá a lábára.
2013. aug. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Én kutyusom is csinálta,de (bár ez kicsit agresszív) ellököd magadtól,rászólsz,hogy "Mit csinálsz???" majd rálépsz a lábára/ráütsz egyet pl. a fejére.(de vigyázz,mert ha nincs olyan kapcsolatod a kutyával,akkor megharaphat,tehát,ha nem te vagy a falkavezér,akkor ezt ne.)


Remélem tudtam segíteni,nekem bevált.:)

2013. aug. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Eddig hat az hogyha rászólnak, akkor abbahagyja. Nekünk eréjesebben kell leállítanunk, mert nálunk falka tagoknál erősebben próbálkozik. DE nem aakrom hogy őket ugrálja. a lábra lépés, lelökés nem használ mert csak játéknak veszi.
2013. aug. 8. 05:47
 5/8 Imola Ágnes ***** válasza:
Amikor ugrani készül emeljék fel a térdöket, így a kutya nem tud ugrani. Hagyják figyelmen kívül, és csak akkor simogassák, ha teljesen nyugodt. Amúgy nem husky véletlenül?
2013. aug. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De, és én írtam neked üzenetet is :D csak tegnap panaszolták hogy már másokra is ugrál. végre rólunk kezd leszokni, erre másokra ugrál :D
2013. aug. 8. 18:38
 7/8 Imola Ágnes ***** válasza:
Milyen vicces, hogy neten keresztül, csak a problémából rá lehet jönni a fajtára:))))))))
2013. aug. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen :D ahogy észrevettem nem csak mi küzdünk ezzel hanem más husky-sok is :D de még szerencse hogy okos kutyák ezek :) Megfelelő kitartással úgy veszem észre hogy még ezeket a rossz tulajdonságokat is lehet finomítani, nevelni. Legalábbis nálunk.
2013. aug. 12. 07:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!