Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két szuka kutya hogyan viszony...

Két szuka kutya hogyan viszonyul egymáshoz?

Figyelt kérdés
Már van egy 3,5 hónapos berni pásztorom és most jönne egy 2 hónapos labrador, tehát együtt nőnének fel. Azt hallottam, hogy a szukák gyakran összeverekednek...ettől félek!
2013. aug. 8. 10:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

a szukák pont hogy nem gyakran verekszenek.. Ha verekedésről van szó náluk akkor az ritkábban történik viszont durvábban mint a kanoknál.. mondjuk ha a két fajtából indulok ki egyik se az a hú de vadállat..


Amúgy a szukák még mindig jobban megférnek egymással mint a kanok.. tüzelési időszakban nem árt oda figyelni rájuk, de amúgy ha nem két hű de domináns kutyáról lesz szó akkor nem lesz baj.


Bár elsőre túl sok kutyás tapasztalatod nem lehet.. mért kell ilyen sürgősen még egy kutya?

2013. aug. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ez fajta, egyed, és kicsit nevelés kérdése is. Nem hiszem, hogy egy labrador annyira domináns lenne, hogy gond legyen, de előfordulhat.


Az tény, hogy két szuka hamarabb összemegy, mint két ellentétes nemű és az is igaz, hogy a szukák között általában jobban el is fajul a dolog, mint két kan között.


Én inkább kant vennék, de te tudod!

2013. aug. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 sippara ***** válasza:
49%
Csak azt nem értem, hogy ha annyira nem vagy otthon a kutyázásban, hogy ez a kérdés aggodalom szintjén felmerül, MIÉRT kell egy három és fél hónapos kölyök mellé MÉG EGY kölyköt hozni? Mi ilyen marha sürgős? Vagy már nem elég cuki a másik?
2013. aug. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Már ne is haragudj, de honnan veszed, hogy nem vagyok tapasztalt kutyás? Honnan? Igaz, még 2 szukám nem volt, de szuka-kan párosításom igen. Miért kell rögtön köpködni a másikra? Gondolkodj már el légyszíves, mielőtt ítélkezel!

Csupán annyit kérdeztem, hogy 2 szuka hogyan jön ki egymással...de kösz a választ!

2013. aug. 8. 11:05
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Ha tapasztalt lennél, tudnád, hogy önmagában a nem semmit nem számít. A verekedésre hajlamos, nem megfelelően tartott/nevelt kutyák összeveszhetnek, ha viszont jól vannak tartva és nevelve, akkor nem lesz gond.
2013. aug. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik ezen az oldalon egy kérdést sem lehet már feltenni leoltás nélkül! Nagyon sajnálom, hogy ennyi rosszindulatú és irigy ember van itt. Szerintem a kérdésemmel nem provokáltam senkit, Ti viszont folyamatosan aláztok. Nem baj, volt már sok kutyám, ezután is lesznek, jelen esetben kettő, és toll a fületekbe parasztok!
2013. aug. 8. 11:13
 7/12 sippara ***** válasza:
Ha elég tapasztalt lennél egyszerre két kutya neveléséhez, nem tetted volna fel ezt a kérdést. A privátod pedig még jobban megerősített ("Fogalmad sincs, hogy milyen körülmények között tartom őket és milyen szeretetben nevelem ezeket a kutyákat."), ugyanis a szeretetnek meg a tartási körülményeknek (hacsak nem elrettentően undorítóak) totálisan semmi közük nincs ahhoz, mennyire vagy tapasztalt kutyás, vagy mennyire tudsz kutyát nevelni. Komolyabb, tapasztaltabb kutyások is megvárják általában legalább azt, amíg a nagyobbik eb kamaszkora lecseng.
2013. aug. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%
nekem az a tapasztalatom, hogy normálisan nevelt szukák teljesen jól elvannak egymással. A gond akkor szokott előfordulni, ha bekerül egy "kakas" a portára:))) Akkor már tüzeléskor hajlamosak összepattanni.
2013. aug. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2013. aug. 8. 11:20
 10/12 anonim ***** válasza:
A nemük önmagában semmi problémát nem okoz.Viszont kutyák között is van szimpátia ill. rangsor kérdés.Ha ezt nem tudják egymás között eldönteni hoszzabb távon ,időnként nagyobb és véresebb verekedések is kitörhetnek.De közös akciókkal,neveléssel,ivartalanítással ezek megelőzhetők.
2013. aug. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!