Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért félnek a nagytestű...

Miért félnek a nagytestű kutyáktól?

Figyelt kérdés
2013. aug. 8. 20:34
1 2
 1/13 Linduli ***** válasza:
16%
Mert a nagytestű kutyák nagyok és fennál annak a veszélye,hogy rátámadnak az emberekre ezér félnek a nagytestű kutyáktól az emberek.
2013. aug. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Pedig a kistestűek sokkal elvetemültebbek. :D

Nálunk is a rottweiler volt a kezesbárány, a 10kg-s mix pedig a zseboroszlán. :D

2013. aug. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A kistestű kutyák is támadhatnak
2013. aug. 8. 20:42
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én pont fordítva vagyok vele. A nagytestű kutyák nyugodtabbnak, megbízhatóbbnak tűnnek, az izgága, visítozó hangon ugató zsebkutyáktól sokkal jobban tartok.
2013. aug. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
mert a nagytestű kutyák már csak méretükből adódóan is komoly kárt tudnak okozni az emberben, ne adj isten halált. ezért félnek a nagytestű kutyáktól.
2013. aug. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A kistestű kutyák is támadhatnak, ez így van, sőt, támadnak is, de azokat nem veszik komolyan az emberek.


Példa: egyik helyen a vasútállomáson egy kistestű, papillon volt talán, támadta a mellette elhaladókat, mire azok ügyet sem vetettek rá. A gazdája a pórázzal könnyedén visszatartotta, de fegyelmezés, tiltás, vagy valami még hírből sem történt.


Én a rottweileremmel az állomás épületénél várakoztunk. Ha az én kutyám csinálta volna ugyanazt (szokta is még sajnos, de dolgozom az ügyön), akkor félreugrottak volna az emberek és már megkaptam volna a magamét, az biztos. Hogy miért? Azért, mert a papillon nem keltett félelmet, nem harap nagyot, könnyedén visszatartható pórázzal. Az senkinek nem tűnik fel, hogy nincs megnevelve, pont ebből kifolyólag. A rottweiler nagyot tud harapni és ha valaki mentálisan nem tudja kézben tartani, akkor a pórázzal nem sok mindent lehet tenni, ha menni és támadni akar. Félelmet kelt.


Ennyi.

2013. aug. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mi.. várakoztunk :)
2013. aug. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha támad,esélyed sincs,hogy lerúgd magadról,míg egy kistestű csak a bokádat tépi meg.
2013. aug. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Minden kutya lehet agresszív,de nagy száj nagyobbat harap.Egy KAJ nak hiába rugdosom az oldalát...
2013. aug. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert lehet, hogy kevesebb esélyem van, ha egy német juhász támad rám, mintha egy bichon.
2013. aug. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!