Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen bizalmatlan?

Miért ilyen bizalmatlan?

Figyelt kérdés

Van egy keverék kiskutyám, már elmúlt egy éves, és három hónapos kora óta nálunk van. Nem bántja senki, nem éhezik, van egy játszópajtása egy cica képében, én is imádom, ő mégsem bízik bennem... Mindentől fél, ha zörög akár az edénye, elfut, a víztől is tart, ha meg akarom simogatni, és hirtelen nyúlok felé, megijed, mert azt hiszi, hogy meg akarom ütni. Lassan kimerészkedik a kertbe, de a pórázt még mindig nem viseli el, ha rárakom, leül és nincs semmi, ami rábírhatná a mozgásra. Olyan csalódáskeltő, amikor hívom, kedvesen szólok hozzá, meg minden, ez meg elfut, és bebújik a kuckójába...

Tudom, hogy az állatok nem gonoszak, de ő például ha fog egy egeret, percekig nem hagyja békén azt a szerencsétlent, futtatja, és kínozza, mintha örömét lelné benne... Aztán amikor már visít, én is észreveszem, mit csinál, és elszedem tőle.

Nagyon okos egyébként, ha trükköket tanulunk, gyakran nem csinálja, mert tudja, hogy ez alkalommal meg kell dolgoznia a jutalomért, és lusta. A macskával gyakran incselkedik, harapdálja, hogy játsszon vele, de mindig csak gyengéden :)

Szeretném, ha bízna bennem, hajlandó lenne kijönni sétálni, meg ha nem lenne ilyen számító.



2013. aug. 8. 21:56
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

"Miért ilyen bizalmatlan?"


gondolom mert sikeresen félreneveltétek ahogy az szokás. simi, tutujgatás ha megijedt valamitől, ezzel erősítve benne az érzetet illetve megerősítve abban hogy jól teszi amit tesz.


ezen felül valószínű hogy egy vezér legcsekélyebb jelét sem mutatod felé. ha gyenge vagy mert sajnálod akkor nem fog benned megbízni éppen azért mert gyenge vagy és nem vagy alkalmas a vezetésére.

valőszínű egyébként az hogy neki kell(ene) lennie a falkavezérnek csak tovább fokozza benne a stresszt.


"Tudom, hogy az állatok nem gonoszak, de ő például ha fog egy egeret, percekig nem hagyja békén azt a szerencsétlent, "


ÜDV AZ ÁLLATOK VILÁGÁBAN! EZT ÚGY HÍVJÁK VADÁSZ ÖSZTÖN! ugyanis a kutya egy ragadozó, hát még ha vadász vér is csörgedezik az ereiben...


megoldás:

SÜRGŐSSEN KUTYASULI, AHOL NAGY HANGSÚLYT FEKTETNEK A KUTYA GAZDA KÖZTI VISZONYRA.

esetleg még rehab.

2013. aug. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Akkor keress egy problémás kutyákkal foglalozó szakembert vagy kutyaiskolát, mert ha ennyi ideje nálad van, és még csak simogatni se hagyja magát, akkor ezt biztosan nem lehet egy kétmondatos jótanácsban lerendezni.
2013. aug. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Vagy ideggyenge a kutya,vagy nem müködik köztetek jól a kommunikáció és félreértelmezed a viselkedését.Egy ember lehet számító,a kutya nem.Nem azért mert egyenes jellem,hanem mert kutya és nem ember.Szerintem egy kutyasuli jót tenne mindkettőtöknek.
2013. aug. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hagyja magát simogatni, sőt, lefekszik elém, a hasát mutatja, ami, ha jól tudom, annak a jele, hogy engem tekint falkavezérnek. Csak épp ha hirtelen nyúlok feléje, néha megijed, az idegenektől irtózik, és mindentől fél, pedig nem lenne rá oka. Valahol már olvastam, hogy az ilyen kutyáknak több önbizalomra lenne szükségük. Hogyan bátoríthatnám?
2013. aug. 8. 23:35
 5/10 A kérdező kommentje:
Tehát szeretjük egymást, de mégis fura ez a kutya. Hogy jól el lehessen magyarázni, látni kéne. :/
2013. aug. 8. 23:44
 6/10 anonim ***** válasza:

"Hagyja magát simogatni, sőt, lefekszik elém, a hasát mutatja, ami, ha jól tudom, annak a jele, hogy engem tekint falkavezérnek. "

Nem jól tudod. Az szerintem nálatok konkrétan azt jelenti, hogy "ne bánts", ami nem egy egészséges hozzáállás, ha sosem bántottad. Vagy csak simán hasvakarást akar. Behódolás akkor lenne, ha éppen szidnád valamiért, és ezzel elismerné, hogy te győztél, de az sem az egész állapotára vonatkozna, csak arra az egy adott szituációra abban a pillanatban.

Tényleg keress szakembert, a félénk kutyákat helyretenni szakmailag sokkal nehezebb, mint egy agresszívet. Vagy kezdj nagyon alapos kutatómunkába a témában.

2013. aug. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem, nem és nem. Amikor lefekszik elém, nem fél, és lehet, hogy néha tényleg hasvakarást akar, de van olyan is, például ha a macskával túl durva, hogy rászólok, és akkor bűnbánóan lefekszik, tudja, hogy szót kell fogadnia, és akkor is engedelmeskedik, ha kijött utánam a kertbe, és mondom neki, hogy menjen vissza.
2013. aug. 9. 00:00
 8/10 anonim ***** válasza:

nah jó, ha ennyire értesz kedves kérdező a kutyádhoz akkor miért itt kérdezősködsz?


akuminak totál igaza van. nem kevés dolgot kellene megértened de megpróbálok két dolgot leírni hátha észhez térsz.


nálunk a családban a kutyának senki nem falkavezére csak én, DE a többieknek simán hanyatt vágja magát hogy addig is még több foglakozásban és simiben fürödhessék. NÉHA HA OLYAN KEDVE VAN akkor a többiek kérésére lefekszik vagy ül. tehát nem mindig, hanem néha.


a másik. párom unokatesójának van egy totál megadó kutyája, az is hanyatt vágja magát, sőt hallgat boldog boldogtalanra, ettől még nem vagyok a vezére.



ha félelmében "adja meg magát", akkor a kutya behúzza a farkát szorosan a hasához, sűrűn nyalogatja a száját, esetleg a pupillák is tágak stb stb. a tied akkor amikor "megadja magát" valóban nyugodt??


mellesleg elsősorban a behívásban tudod leszűrni mennyire tekint téged a kutya vezérének:


"Olyan csalódáskeltő, amikor hívom, kedvesen szólok hozzá, meg minden, ez meg elfut, és bebújik a kuckójába... "


hát ez mindent mutat csak azt nem hogy te vagy a vezére. szerintem térj észhez és ha jót akarsz magadnak és legfőképp a kutyádnak akkor végy igénybe megfelelő segítséget, mert bizony elkél rendesen.


itt lehetetlenség online rehabot meg kutyasulit tartani, főleg ha -látván az írásaidat- eléggé elfogultan és tapasztalatlanul látsz dolgokat.


szó szerint az alapoktól kellene nektek kezdenetek. könyörgöm, még annyit sem tudsz a saját kutyádról hogy él benne a vadászösztön és a cuki kis rózsaszínfelhőcskéd mögül, gonosznak titulálod mert az ösztöneit kielégíti egy egéren. mellesleg mennyi idős vagy? gondolom igen fiatalka, akinek még kell némi idő hogy rájöjjön az állatok nem olyan cukik mint a bambi mesében. ...


szóval téged kellene elsősorban észhez téríteni, aztán jöhetnek a gyakorlatok, amit szintén meg kell tanulnod, és ha már minden megvan -lehet hogy akkor a kutyának már nem is lenne baja- akkor jöhet a rehab. hiába "javítják" meg a kutyádat ha te azt csak "elrontod" (megsajnálod, megtutujgatod ha fél) mert azt se tudod hogyan kell bánni az állattal megfelelően.


am, világ életében ilyen kutya volt? ha félt valamitől vagy megijedt akkor mit csináltál, hogyan reagáltad azt le? miért nem fordultál eddig még megfelelő segítségért?

2013. aug. 9. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
vedd fel videóra a kutyát és tedd fel ide. pl. azt is amikor "MEGADJA MAGÁT".
2013. aug. 9. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
Sétáltatjátok? MMint egy éves a kutya, és még nem tűri a pórázt, ergo akkor a kerten kívül nem nagyon ment sehova, nem? Az, hogy kevéssé ismeri a környezetét elég ok lehet a félénkségre.
2013. aug. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!