Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bizalmatlan, hamis border....

Bizalmatlan, hamis border. Valószínűleg bántották. Van még remény?

Figyelt kérdés
Egy farmon dolgozom, ott lakik egy kilenc éves border kan. Szeretnék vele dolgozni, de teljesen megközelíthetetlen. Ha valaki magához hívja, nem mindig jön, sokszor inkább elmegy. Ha jön, akkor is lassan, gyanakvóan. Időnként minden látható ok nélkül odakap. A nyomást nem bírja kicsit sem, négy vezenyszót tud, amikor egy ötödikre (fekszik) akartam tanítani jutalomfalattal ravezetve, tíz másodperc próbálkozás után otthagyott. Persze azért vannak jó megmozdulasai, tök jól reagál a testjelekre terelésnél, meg volt, hogy üdvözölt, sőt, egyszer ölembe hajtotta a fejét és hagyta, hogy simogassam. Szerintetek van remény? Mit kezdhetnék vele? Kötődési tréningre gondoltam, de tizennégy kutya van a farmon, mind egy edenyből eszik, reggel kiönti valaki a kaját és ha elfogy a nap folyamán, kapnak újat, ahhoz meg senkinek nincs kedve, hogy tizennégy kutyát külön ellásson, miután minimum 10-12 órát dolgozunk. De ha más megoldás nincs, én megcsinálom, csak jó lenne más ötlet.
2013. ápr. 6. 07:48
 1/3 anonim válasza:

Szerintem hagyd már a tanítást!

Először szerettesd vele meg magad.. Adj neki enni próbálj vele játszani...

(Egy 9 éves kutya már kicsit öreg már nem nagyon tanítanám hiszen szorozd be 7-el 63 éves kutya évben )

amúgy hogyha lehet hogy azért távolság tartó mert a többi kutya bántja

2013. ápr. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igazából szerettem volna hozni egy fiatal kutyát, de külföldön vagyok és itt nem igazán lehet jó bordert kapni, csak kiállításra tenyesztenek. Otthonról vittem volna egy mentett mudit, de annyiba került volna kivinni, hogy nem érte meg.
2013. ápr. 6. 08:38
 3/3 anonim ***** válasza:

lehet vele mit kezdeni csak idő és türelem kell hozzá. jól írta az első, a tanítgatással egyellőre ne nyaggasd. inkább érd el nála hogy megértse benned megbízhat. a legkönnyebben az ilyesmit úgy éred el a kutyánál ha hagyod hogy ő kezdeményezzen, tehát ő lépjen feléd stb. ha kell valamilyen falattal is csábítóbbá teheted magadat. az hogy esetleg egy kissé lapítva megy feléd az nem biztos hogy rossz értelemben a félelem oka. lehet hogy egy eléggé megadó típusú kutya és a te jellemed pedig egy kissé túl erős a számára, így már alapból úgy közelít feléd. nekem domináns kutyám van, egyszer elmentem egy utcáról befogadott kutyához és "véletlen" ugyanazzal a testartással, stílussal "mutatkoztam be" ami az enyémhez szükséges. akkor jött úgy oda a kutya hogy szinte hason kúszott. egyből kapcsoltam és elővettem a "szebbik" stílusomat, a feszes "én vagyok a jani" testartásomon változtattam, a hangom sem volt lyan kemény. rövid idő alatt a kutya már nem ugy jött oda hozzám. volt jutis tanítgatás is. őszintén szólva, kemény munkát végző emberként, azt gondolom hogy neked is alapvetően ilyen stilusod lehet,a testartásod is egész biztosan magabiztos feszes. a munka miatt egész biztos hogy erős, határozott hangod van hiszen így tudod terelni az állatokat is. tehát lényegében olyan jellegű kommunikációt szedsz fel (testbeszéd, verbális üzenetek) a munkád során amit ez a kutya jelenleg túl ijesztőnek talál. kicsit legyél "barátságosabb" a kutyával idővel ahogyan látni fogod hogy ő felenged, úgy térhetsz vissza te is a régi önmagadhoz fokozatosan, így a kutya megszokja. én azt javaslom, ha esetleg ez neked nem probléma hogy kezdd el őt külön etetni, úgy hogy megvéded ha esetleg más kutya akarna lopni tőle, megvárod a kb. tíz percet amíg megkajál. ez nagyon sokat fog dobni a kapcsolatotokon. ha odakap, akkor nincs mese, tiltanod kell azonnal. idővel miután látod hogy "normális" lett akkor etetheted a többivel, bár hogy őszinte legyek az egyszerre etetés ötlete nem túl okos dolog, főleg felügyelet nélkül, ugyanis nagyon durván összeverekedhetnek. az alap vezényszavakat játékosság keretében próbáld vele gyakoroltatni. a feksziket hagyd arra az időre amíg jobb nem lesz a viszonyotok. nagyon sok kutyának azért olyan nehéz megtanítani mert ezzel is mint egy megadó pózba kerülnek, elismerik a felsőbbséget.

nem tudom pontosan mennyi időt vagy vele, mert attól függően változik az időtartam mikor lesz végleges változás. ha csak naponta kétszer 10 percet kb. akkor bizony hosszú lesz a folyamat.

2013. ápr. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!