Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bizalmatlan, félős kutyával...

Bizalmatlan, félős kutyával Őrző Védő?

Figyelt kérdés

Van egy kutyám ami idegenekkel szemben félős, bizalmatlan, ha részegek vagy csövesek mennek felé nagy hanngal vagy meg akarják simogatni ezek az emberek akkor vadul ugatja őket körbe-körbe ugrálva. Természetesen rá szoktam szólni. Ha csendben mennek el mellette akkor nem csinál semmit, maximum puffog vagy kettőt ha nagyon közel mennek el mellette vagy dőlöngélnek. Egyébként mikor rá szólok akkor húzza magát és csúnyán néz, tehát látom hogy félelemből ugatja az embereket, kicsinek sokkal félősebb volt de már kiegyensúlyozott csak nem szeri az ilyen embereket.

Terrier keverék, szeret vadászni, mostanában kötelezünk is, jó fogása van, 1 éves. A munkát magát szereti, gondolom az őrvő védő foglalkozás is egy jó lemozgatás , feladat lenne részére.

Lehetne vele őrző védőzni vagy ez akadály és inkább nem?


2013. aug. 8. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:
semmi akadálya. Csak inkább zsákmányból dolgozzon.
2013. aug. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
A kutya pillanatnyi hangulatát, állapotát figyelembe vevő, a kutya kommunikációját kiválóan ismerő segéd csodákat tudna művelni a kutyáddal. Az elején semmi köze nem lesz az őv-hez, csupán játszanak, a kutyád pedig önbizalmat szerez :) Csak ajánlani tudom! De nagyon nézd meg, hogy kihez viszed a kutyádat!!!
2013. aug. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Gyáva kutya nem lesz bátor az őrző-védő képzés miatt, csupán azt fogja hinni hogy játék és ezért nem fog félni. Amint éles szituációba keveredne, leblokkolna és/vagy elszaladna.
2013. aug. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló: hát nem tudom amiket én eddig láttam őrző védőt szerintem az összes kutya leblokkolna és elszaladna éles helyzetben, mert mind egy megjátszott dolog az egész tudja mi fog történni.

Szilvi te melyik sulit ajánlod?

Borsod megyében lakunk.

2013. aug. 8. 14:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Én biztosan nem vinnék félős kutyát ÖV-zni. Inkább rehabra írasd be előbb, és ha megoldottad a gondot, akkor próbálj ÖV-t.
2013. aug. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, mivel ezek többnyire csupán hobbi sportkutyák. Remekül lehet velük bemutatózni és slussz.

Ami meg is véd, az ritka és sokkal komolyabb kiképzés. Leginkább csak az IPO versenyeken láthatsz ilyeneket és a rendőrségnél, illetve pásztorkutyák között, de azok nem őrző-védők.

2013. aug. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

Szerintem a legtöbb IPO-s sportkutya csak pályán "véd", hiszen számukra ez egy klassz játék. Az éles őv tök másféle képzést igényel.


Borsodban asszem Miskolcon van néhány suli, azokat érdemes lenne végigjárni...

2013. aug. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kifejezetten jó az ilyen kutyáknak de előtte kell egy alapképzés neki,hogy irányítható legyen.Nálunk a Tükör suliba,középszint után lehetett menni őrző védőre.
2013. aug. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!