Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiállítás? Hogy működik? Mit...

Kiállítás? Hogy működik? Mit kell tudnom róla?

Figyelt kérdés
Mostanában elkezdtek érdekelni a kutyakiállítások, nézegettem videókat, és egyszer szívesen elmennék egyre, meg a jövőben talán állítanék is ki. Csak az a gond, hogy nem nagyon értem a dolgokat, hogy hogy működik ez az egész, milyen címeket lehet szerezni, hogyan lehet eljutni a Best in show-ig, stb. El tudnátok magyarázni ezeket? Mit kell tudnom a kiállításokról?

2013. aug. 9. 13:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%
Best in-ig úgy lehet hogy a fajtában,amit képviselsz te vagy a legjobb . az első menetben, kitűnő 1,2 vagy 3-nak kell lenned, hogy az összevetésbe bent legyél . ha az összevetésbe is téged hoznak ki elsőnek , te benne vagy a Best in-be. ha pedig a Best in-es összevetésben (ahol mar minden fajta versenyzik ) első vagy, tied a kiállítás legszebb kutyája :D de ez persze nem csak a kutyád szépségén múlik , remelem ezzel tisztába vagy. ha szeretnél többet tudni , írj privatot.
2013. aug. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Akiteki ***** válasza:
100%

[link]


Először is kell egy megfelelő kutya hozzá. :)

2013. aug. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Akiteki ***** válasza:
53%
Szerintem ha azt hiszed, hogy K3-mal mész bármilyen összevetésbe, inkább ne akarj pü-ben oktatást tartani.
2013. aug. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük fel hogy van egy dobbermanond, aki nyílt osztályban indul és szuka.

Bemész, van rajta kívül még 3 nyílt szuka. A bíró kér 2 közös kört, külön megnéz minden kutyát és egy-egy oda vissza mozgást is kér.

A te kutyád a legszebb és ő kapja a kitűnő 1-et.

A többi korcsoport mindkét neménél (kan,szuka) megcsinálják ugyan ezt és választ a bíró.

A végén behívja a kit.1-et kapott kutyákat és összeméri őket. Kiválasztja a legszebb kutyát és az megy a BIS-be.

Vannak fajtacsoportok, a dobbermann azt hiszem a 2-esben van.

Behívják az 1. fajtacsoport fajtagyőztes kutyáit, kiválasztják a legszebbet. Megy tovább így. A te kutyád nyeri a 2. fajtacsoportot és mész a BOD-ba (best of day).

Ott az összes fajtacsoportot nyert kutyát mérik össze, és választják ki a kiállítás legszebb kutyáját is.

Remélem most már érted. :)

2013. aug. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Igaz,K3 mar nem. elnézést . első voltam.
2013. aug. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Akiteki ***** válasza:
100%
Meg a 2 sem és még sorolhatnám.
2013. aug. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat és a linket, hasznosak voltak, és közben neten is keresgéltem, úgyhogy egyre inkább kezd körvönalazódni:)

Ha valakinek van esetleg érdekes története, vagy bármilyen tapasztalata, véleménye, stb. (akármi, ami kiállításokkal kapcsolatos) akkor örülnék, ha megosztaná velem:)

Még annyit, hogy a CAC-ot és CACIB-ot melyik kutyák kaphatják meg?

2013. aug. 9. 15:34
 8/12 anonim ***** válasza:
78%
Egyszer egy bíró azt mondta a kutyámra (border collie) hogy hosszú és rossz a szögelése, kit.2 kaptam és a következő kiállításon kit.1et kaptam, és a kutyám már tökéletes volt :)) ugyan az a biró mondta. :P Mindig a kedvétől függ. Figyeld meg hogy bírálja az előtted levő fajtákat és mire figyel jobban. :)
2013. aug. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Akiteki ***** válasza:
100%

Benne van a szabályzatban: a cac-ért minden kitűnő minősítésű kutya konkurál. Aki az első lesz, az kapja a cac-t.

A cacib-ért a növendék, nyílt, champion és munka osztályos kutyák közül, akik cac-ot kaptak.

2013. aug. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%
CAC-ot (javaslat nemzeti championátusra - Certificate of Aptitude to the National Beauty Contest) kap a növendék osztálytól fölfelé minden osztálygyőztes kutya, ha nemzetközi kiállításról (CACIB) van szó, akkor pedig a CAC-os kutyák közül nemenként kiválasztják a legjobbat és az kapja a CACIB-ot (javaslat a nemzetközi championátusra - Certificate of Aptitude to the International Beauty Contest).
2013. aug. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!