Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiállítók, milyen praktikák...

Kiállítók, milyen praktikák vannak arra, hogy vedlés után mihamarabb visszanőjön a kutya szőre?

Figyelt kérdés
Hosszú szőrű kutyáról van szó, most teljesen levedlett, 1 hónap múlva kiállításra megyünk és jó lenne, ha egy kicsit összekapná magát addigra.

2013. aug. 7. 20:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Adjál neki lazacolajat vagy olajas halkonzervet
2013. aug. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

teljesen ki kell fésülni a maradék aljszőrt is (addíg amíg jön belőle a szőr addíg fésüld) Ezek után lazac olaj, sörélesztő mehet neki.

Mi kiállítási időszakban hetente fürdetjük hideg vízben ezzel a samponnal a kutyákat: [link] egyáltalán nem vedlenek (pontosabban vedlenek folyamatosan de nincs nagy szőrveszteség és folyamatosan jön ki az elhalt szőr és képződik új így egész nyáron tudjuk tartani a show kondíciót.

2013. aug. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Hódmezővásárhely? Én megvárom, hogy ismét tél legyen és addigra újra téli bundát növeszt. Ilyenkor általában a többi kutya is hasonlóan levedlett szőrrel jelenik meg a kiállításokon. Két kivétel azért van. Ha skandináviából vagy valahonnan északról hoznak egy kutyát az gáz. A másik meg amikor valaki csak a kiállítás miatt vitrinben tartja a kutyáját, nem fürdeti, nem fésüli csak a bundája felületét kapargatja és még nyáron is benne van a téli szőre. Az ilyen kutyákat sajnálom. Most az én egyik kutyám is tök "kopasz" és ahogy nézem egy hónap múlva is az lesz, de les**rom, hogy a többi kutya milyen és a bíró mit mond, mert ő így jól érzi magát és ez a fontos.
2013. aug. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Akiteki ***** válasza:
100%
A természettel nehéz vitatkozni. Ez az, amit nem tudsz befolyásolni. Picit gyorsíthatod a szőrnövekedést, ha minden nap megfürdeted hideg vízben.
2013. aug. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Már rendelem is a lazacolajat!


Mennyire lehet hideg a víz, amiben fürdik a kutya? Nem szeretném, ha megfázna. :) Persze fürdés után azonnal szárítva lenne.


Harmadik válaszolónak: Igen, Hódmezővásárhely :)

2013. aug. 7. 21:14
 6/17 anonim ***** válasza:
77%

Mi abszolút hideg vízben fürdetjük a kiállítási kutyákat, amit még elbír a kezed alapon és utána hideg levegős szárítóval is szárítjuk őket vagy néha hagyom, hogy maguktól megszáradjanak a napon ha nagyon meleg van, még élvezni is szokták, hogy kicsit lehűlnek.

A kutyáim télen a félig befagyott Dunába rohangálnak be és akkor se fáznak meg pedig a hidegben sétálunk hazáig. 30 fokban végkép nem fognak megfázni :)

2013. aug. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Akiteki ***** válasza:
78%
Ebben a melegben örül, ha nem kell szárítkoznia. Megszárad magától is percek alatt. Amilyen hideg folyik a csapból. Jégkockát ne tegyél bele. :) Bár lehet, hogy a huskyjaim annak is örülnének. :)
2013. aug. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél neki lazacolajat meg én még a zanniban kapható barnamoszat tablettát hallottam, hogy jó, illetve tényleg lehet gyakran fürdetni hideg vízzel. Én az IV San Bernard Mineral H szőrnövekedést serkentő samponját is tudom ajánlani.
2013. aug. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, mindannyian sokat segítettetek! :-)
2013. aug. 8. 07:21
 10/17 anonim ***** válasza:
A ligetszépe tabletta erősíti a szőrhagymákat, és más hasznos hatásai is vannak.
2013. aug. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!