Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9 hós tacsikeverékem acsarkodi...

9 hós tacsikeverékem acsarkodik időnként más kutyákra és embverekre! Ilyenkor mit csináljak?

Figyelt kérdés
Most lépett a kamaszkorba, szerintem azt hiszi ő a főnök.Időnként más kutyákra ráacsarkodik illetve pár idegen emberre aki elsétál mellettünk.Ilyenkor rászoktam szólni, hogy "nem" és kis pórázra fogom, meg rántok rajta egyet.Van hogy két lábra áll és úgy akar támadni.Így elég kiszámíthatatlan, mit tehetnék?

2013. aug. 9. 22:50
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsi gyorsan írtam.
2013. aug. 9. 23:09
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy jó kutyasulit, ahol segítenek neked, hogy hogyan kezelj egy kamasz kutyát. Vár még rád jó pár hónap ebből, és ha most nem kezeled jól, később sokkal nehezebb lesz rendbetenni.
2013. aug. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Legyél te a falkavezér, ne gondolja, hogy ő a főnök. Határozottan tiltsd le, de igazából az lenne a legjobb, ha elmennél vele olyan kutyasuliba ahol van szocializációs foglalkozás (is).
2013. aug. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%

akuminak igaza van. egy szakemberre van szükséged aki megfelelően megmutatja hogyan kezeld az ilyen helyzeteket.


mellesleg a jelenlegi módszered sajnos nem megfelelő, máskülönben nem csinálná ezt többet ha egyszer s mindenkorra a kutya számára érthetően tudtára adod hogy ez egy soha el nem fogadott viselkedés a részéről.

2013. aug. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!