Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyógyszerészemtől tudom, hogy...

Gyógyszerészemtől tudom, hogy Seduxen 5mg tabletta adható a kutyusoknak altatás céljából. Ő nem tudta megmondani a pontos dózist. Kérdésem: egy tacskónak mekkora dózisra, hány tablettára van szüksége?

Figyelt kérdés
2013. aug. 10. 22:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Házilag szeretnéd átaltatni a túlvilágra,vagy csak lenyugtatni szeretnéd?
2013. aug. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Csupán házilag, nem végleg!!!
2013. aug. 10. 22:18
 3/14 Valletta ***** válasza:
96%
Vegyél sedalint, azzal biztos nem csinálsz bajt, nem lehet túladagolni.
2013. aug. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Egy gyógyszerész nem állatorvos,fogalma nincs arról,hogy humán gyógyszer hogyan hat állatokra.

Állatorvost kell mindenképp megkérdezni,addig eszedbe ne jusson beadni neki.

Miért akarod lenyugtatózni?

2013. aug. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
meg szeretném nyírni. már a fürdetést is nehezen viseli, az ollót pedig gyűlöli. mivel eléggé nagy a szőre, összecsomósodott, és emiatt mindenképpen meg kell nyírnom.
2013. aug. 10. 22:24
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem vidd kozmetikába.A legtöbb kutya nem balhézni idegen helyen egy asztal tetején és egy profi öt perc alatt lekapja a bundát.
2013. aug. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
falun élek, több 10 km-s körzetben város sincs, nem hogy kutyakozmetikus.
2013. aug. 10. 22:37
 8/14 anonim ***** válasza:
82%

Ez nem így megy, hogy egy tacskónak. Minden hatóanyagnak, különösen az altató-nyugtató típusú gyógyszereknek pontos, testtömegkilogrammra szabott adagolása van. Nem mindegy, hogy az a kutya kan, vagy szuka, 4 kiló, vagy 7 kiló. Nem szabad otthon (különösen humán!) altatószereket, de más gyógyszert sem adagolni állatorvosi tanács nélkül, ugyanis akkor nagy baj történhet, ha túladagolod.

Megértem, hogyha nem tudsz eljutni kutyakozmetikushoz, de akkor menj el az állatorvoshoz, és kérj tőle tanácsot, mivel nyugtathatod le otthon a kutyát (pl Sedalin géllel).

2013. aug. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
az állatorvos nem mondott semmit, csupán annyival intézte el a dolgot,mikor felkerestem, hogy a Sedalin géllel nincs jó tapasztalata és drága is, ezzel lerázott. emiatt kérdeztem meg a gyógyszerészt. a kutyám pedig 13 kg.
2013. aug. 10. 22:49
 10/14 anonim ***** válasza:
97%
A legjobb lenne szerencsétlen kutyát megnevelni, és akkor nem kéne azon görcsölni, hogy belehal-e a seduxenbe vagy sem. De minimum konzultálj egy normális állatorvossal (a telefon bárhová elér), mielőtt elkezded ilyenekkel tömni. Eleve ha teszemazt nem tudod, mennyi idő múlva kéne hatnia, vagy mik a mellékhatásai, és túladagolod, simán belehalhat, de ha csak felébred a művelet közben, az sem a legnagyobb buli. Ne csináld.
2013. aug. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!