Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát választanátok:...

Milyen kutyát választanátok: Beagle, Magyar vizsla, Golden Retriever? Miért?

Figyelt kérdés
2013. aug. 11. 13:23
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Panellba-beagle

Ha szeretsz mozogni és túrázni- vizsla

Ha gyerekek is vannak és családi házad-goldie

2013. aug. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Magyar vizslát, vagy goldent. Mindkettőt ugyanazért. Nagyon családcentrikusak, mozgékonyak (a vizsla kicsit jobban), nagyon jó társ és kísérő kutyák. A vizsla jelleme egy kicsit közelebb áll hozzám, mivel a mostani kutyám vizsla keverék.
2013. aug. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2es vagyok.


A goldent egy kicsit könnyebb tanítani szerintem, hiszen nem vonják el annyira a szagok, mint a vizslát. Gyerek mellé amúgy bármelyik megfelelő, panelba és kertesbe is, bár a vizsla fázósabb, mint a másik kettő.

2013. aug. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha gyerek mellé kell, akkor mindenképp Golden:) A vizsla vadászatra is jó, ezért kicsit más a természete szerintem, báris én ezt vettem észre!:) Rengeteget kéne vele mozogni:) A Beagleről nem tudok sokat, aranyos kutya, de ez a három közül inkább a Goldent választanám!:) Aranyos kutyák, szeretnek fürdeni, játékosak, szeretik a gyerekeket, éppenséggel panelban is jól megvannak, könnyen tanulnak!:) Egy pici gond, hogy sokszor kell kefélni a szőrét:)
2013. aug. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Magyar vizsla:)
2013. aug. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Vizsla-gazdi vagyok, szóval elég elfogult, de vizslát akkor vállaljatok, ha rengeteg időtök van fárasztani (szellemileg és fizikailag is). Mi most vittük nyaralni, másztunk vele hegyet, majdnem három órás túra volt meredeken, melegben, azt hittem, legalább aznapra kifárad, de nem sokkal később már pörgött megint a drága:D És megy (illetve menne) minden után, ami mozog. Vagy jó az illata. Vagy bármi miatt izgi. Viszont fantasztikus kutyák, szétesnek a család összes tagjáért örömükben.

Goldenek temperamentum szempontjából picit hasonlóak (a vizslám imádja őket:)), de általában könnyebben fáraszthatók azért. Gyerekeket többnyire szeretik, az utcánkban lakó goldit minden gyerek a kerítésen keresztül ajnározza. Az én vizslám pl. ezt nem hagyja soha (szerencsére. én nem örülnék, ha csokit dugdosnának be neki...)

Vizslák könnyen taníthatóak, mert okosak, viszont láttam már pár nagyon makacs, szemtelen egyedet, ami a cukiságukkal párosulva azt eredményezi, hogy nehéz őket komoly képpel rendre utasítani (na, legalábbis nekem nehéz.). Goldeneknél szerintem ritkább ez, de nem akarok előítéletekre hagyatkozni, nyilván egyedfüggő.

Beagle-ről nem tudok sokat mondani, de azért vele meg szoktak szenvedni a kezdő kutyások, hogy tényleg behívható legyen és figyeljen a gazdára, de nyilván ez is nevelés, következetesség kérdése.

2013. aug. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
beagle-t csak akkor, ha elég kitartó vagy.. baromi makacs kutyák, és -bár mindenki azt állítja, hogy buták- baromi okosak, nagyon hamar túljár az eszeden, és ha nem foglalkozol vele eleget (és ezalatt nem a simogatást értem) akkor bizony unatkozni fog és előbb-utóbb elfoglalja magát valahogy (szétszedi a lakást, üvölt, elszökik stb bár egyébként ez minden olyan kutyára igaz, akiket nem fárasztanak le eléggé). A másik kettő könnyen tanítható, és szintén mozgékony fajta. Inkább azok közül választanám valamelyiket.
2013. aug. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Goldenretriever annál szebb és jobb kutya nincs nekem 2 van nagyon aranyosak hűségesek és senkit soha nem bántanának de mindig jeleznek ha valami zajt hallanak .
2013. aug. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld kéz. Azt hiszem hogy végül is Golden Retriever kutyust veszek. :)
2013. aug. 12. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!