Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek lehet egy ideggyen...

Szerintetek lehet egy ideggyenge, agresszív kutyából is normális kutyát varázsolni?

Figyelt kérdés
hozzáértő segítségével. vagy ezekkel a kutyákkal nem lehet már semmit sem kezdeni?
2013. aug. 12. 14:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
39%
Normálisat nem,de sokat lehet javítani.
2013. aug. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
3%
Att függ mennyi idös.
2013. aug. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%

Varázsolni semmiképp.Hozzáértő gazda mellett élhet teljes életet.


Nekem az első kutyáim egyike a kutyázásom elején egy ideggyenge agyonszaporított agresszív amstaff volt.Hát 1 éves folyamatos rehab mellett is,kizárólag felügyelettel lehetett együtt tartani más állattal.Ellenben emberrel tünemény volt.

Végül egy kutyakiképző magához vette,mert sokkal jobb feltételeket tudott neki biztosítani egyedüli kutyaként,mint én sok kutyásan.


Ha kezdő vagy,nagyon nehéz lesz és a kutya élete végéig "készenlétben" kell lenned.Valószínű boldogabb lenne egy rutinos,hozzáértő személlyel,akinek van ilyen téren tapasztalata.Persze,meg kell próbálnod,hogy elbírsz-e a feladattal,de a legtöbben még a rehab félideje előtt feladják és bedugják a gyepire,ha nincs aki magához venné...

2013. aug. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez így elég sokmindent takarhat, de valószínűleg a legtöbbjéből lehet legalábbis egy élhető kutyát csinálni. Nagyon kevés a tényleg menthetetlen kutya, annál sokkal kevesebb, mint amit a "szakemberek" néha annak neveznek. Szóval a hozzáértőt is meg kell válogatni alaposan, mielőtt egy kutyát tényleg menthetetlennek ítél bárki.
2013. aug. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
53%
#3: ne riogasd a kérdezőt, egy csomó ideggyengének meg agresszívnek titulált kutya egyáltalán nem is ideggyenge, csak a stressztől fokozottabban reagál minden ingerre, de ez sok esetben megszántethető. nem a te volt kutyád az etalon.
2013. aug. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
megszűntethető*
2013. aug. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Ehhez látni kéne a kutyát, illetve együtt élni vele néhány hétig, hogy ezt meg lehessen válaszolni.


Az nem valószínű, hogy semmit nem lehet vele kezdeni.

De az elképzelhető, hogy csak a megfelelő életvitelű, szemléletű, és szaktudású gazda mellett tud normális életet élni.

Szóval a hozzáértő segítség a súlyos esetekben legalább annyira ráfér a gazdia is, mint a kutyára, mert egy ilyen problémás kutyával nem lehet átlagosan bánni.

És ez egész életében elkíséri.

2013. aug. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

3-as vagyok,nem riogatásnak írtam,persze az is lehet,hogy nem is ideggyenge meg nem is agresszív,de a kérdésben egy agresszív ideggyenge kutya szerepelt.Tehát nem értem,miért kellene egy "lehet,hogy nem is az meg nem is ez" variációra válaszolni.Főleg,hogy a kérdés tök általános,még az sem derült ki,hogy a kérdezőnek van-e egyáltalán kutyája.


Nyilván nem etalon a volt kutyám,csupán egy példa,hogy LEHET normális élete,valóban hozzáértő személlyel és főleg egyedüli kutyaként.

2013. aug. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet.
2013. aug. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Meglepődnél, hány lehetetlen esetnek kinéző kutya képes normális életet élni egy teljesen átlagos családban :) És mivel a kérdező nem szakember, nem tudhatja, hogy ténylegesen ideggyenge-e a kutyája, maximum tippelni tud. De még ha az is, nem mindegyik ugyanannyira és ugyanúgy gázos, szóval ez az élete végéig készenlétben kell maradnod egy kicsit nekem túlzásnak tűnt, na :D
2013. aug. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!