Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, hogy már most ilyen...

Normális, hogy már most ilyen agresszív?

Figyelt kérdés
Alig 5 hónapos kutyusom van kistestű,ha idegen jön hozzánk megy ugatni,és egyik ismerősöm,mikor megérkezett hozzánk,puszivalüdvözölt,erre a kutya belekapott,épp,hogy el tudta húzni a kezét,most vendégségbe jöttek hozzánk,egy kislánynak is nekitámadt. Miért ilyen agresszív? Sokat sétálok vele,emberekkel is sűrűn találkozik,akkor miért ilyen agresszív? Mit tehetnék ellene?
2010. ápr. 22. 18:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
neveld meg!
2010. ápr. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis falkavezér palánta cseperedik. Nagyon fogd meg a neveléssel most, különben később nagyon ráfázhatsz. Olvasd el Jan Fennell: Hallgassunk a kutyánkra (kutyapszichológia) c. könyvét!

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. ápr. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia, a kutyád már most falkavezérnek tekinti magát. Kötelezővé tenném, hogy erről minden kutyát magához vevő ember tájékozódjon. Tanulmányozd át ezeket, és sokkal jobban meg fogod érteni a kutyádat, mit miért tesz.

Sok sikert.


Érdemes ezeket elolvasni, először lehet megdöbbentőnek tűnik, de hidd el, hogy csak így fogod tudni megvédeni a kutyádat:


Jan Fennel: Kutyapszichológia

letöltés: *****

jelszó: minerva


Hogyan legyek falkavezér? Olvasd el az összes részét!

[link]



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. ápr. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Azt hiszi, hogy ő a főnök, ő dönti el, hogy ki jöhet-mehet,

ki érhet hozzád.Sürgősen neveld meg, hogy tiéd a kormány.

2010. ápr. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Milyen fajta?tenyésztőtől vagy kennelből van?mert ha tenyésztőtől akkor lehet hogy rossz idegrendszerű meg egyes fajták rossz idegrendszerűek pár kivétellel
2010. ápr. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kínai kopasz kutya,elvileg ez a fajta sosem támadó és nem agresszív,valószínű,hogy én rontottam el valahol a nevelését:( Amúgy nem tenyésztőtől van,de nem is az általános értelemben vett szaporítótól,egyszeri alkalommal adtak el kutyát akitől vettem,azóta is tartjuk a kapcsolatot,és tényleg nem árul kutyákat.
2010. ápr. 22. 20:22
 7/11 Akiteki ***** válasza:
100%
Köze nincs az idegrendszerhez. Egyszerűen ő a főnök és nem hagyja, hogy a falkatagjait molesztálják. Nevelés kell neki sürgősen.
2010. ápr. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen,igazad van sajnos utolsó,tényleg én ronthattam el a nevelését,hiába a sok könyvolvasás a kutyák neveléséről,és a sok film a kutyanevelésről,mégis elrontottam valamit:S
2010. ápr. 22. 20:24
 9/11 Akiteki ***** válasza:
100%

Tudod nekem az ilyen könyvből nevelésről az első gyerekem jut eszembe. (jó, máskor is, mert itt ül a másik szobában, csak néhány momentum.)

Szóval: én is marhatudományos akartam lenni és mindent jobban csinálni, mint az elődeim és én majd megmutatom a világnak. Összeolvastam mindenféle szakirodalmakat, Anyukám csak csendben mosolygott rajtam és nyugtatta Nagymamámat, hogy majd csak lesz ez valahogy, ne izguljon.

Aztán kezdődött a szülésnél, hogy válogatott kínzásokat találtam ki annak a férfi orvosnak, aki azt írta, hogy ez nem fáj. Utána jött az etetés, szigorúan tudományosan, könyvből. Úgy alakult, hogy külföldön laktunk, néhány hónapig nem találkoztam Anyukámmal. Amikor jött meglátogatni, akkor panaszkodtam, hogy a gyerek kihányja a tudományosan összepaszírozott bébikaját, amivel másfél órát küzdöttem. Megkóstolta, kiköpte. Javasolta, hogy előbb én kóstoljam meg, rájönnék, hogy miért hányta ki a gyerek. Ezek után kirántott egy csirkecombot és a fiam kezébe nyomta, aki jóízűen lecuppogta a husit a csontról.

Szóval a kutya nevelése is hasonló: többet zsigerből, érzésből, és nem kell agyontudományoskodni a dolgokat.

Ha rosszat csinál, igenis megfegyelmezem és nem aggódok folyamatosan, hogy miként fog ez hatni az érzékeny lelkületére. Ő sem aggódik az én vérnyomásomért.

Szemrebbenés nélkül rázd meg a grabancát, ha föléd akar kerekedni, hamar meg fogja érteni, hogy hol a helye a háznál.

Mindenki volt kezdő, én is. Első kutyusom is eljátszotta, hogy a párom csak hozzám ért, máris ugrott közénk. Ő ugyan nem harapott, de odafurakodott, hogy őt szeressük, ne egymást.

Néhány jól irányzott rákiabálás megtette a hatását, még csak komolyabb eszközökhöz sem kellett folyamodnom.

2010. ápr. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket nezd meg, kinai kopaszkutya is van az egyik reszben. Nagyon ajanlom neked az osszes reszt, mert valoszinuleg a problemad mogott osszetett a dolog, igy egy mindent atfogo leckere lesz szukseged.

[link]

Az elso evadot nezd meg, kezdd az elejevel.

2010. ápr. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!