Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky kutyáról információk?

Husky kutyáról információk?

Figyelt kérdés

Infókat szeretnék gyűjteni hogy egy husky kutya nevelése mivel jár.

tippeket szeretnék kérni ezekre a dolgokra:

Helyigénye PL: udvaron egy 3-4 méteres területet megcsinálni neki szökés mentesen vagy udvaron nem lehet tartani? (persze mindennap foglalkoznék vele suli után órákat vinném bicajozni meg ezt azt csinálni .....

Kaja: Milyen tápot vehetek neki ami nem túl drága de jó neki.

Ház: házba belehet vinni? ha túl meleg van? vagy valamilyen oknál fogva?

Ha ügyesen nevelem kiskora óta akkor senkit nem fog bántani? (mert van egy 4 éves öcsém akinek nem kéne neki mennie :S de persze másnak se)

Ha valamit még aki tud írni ami fontos lehet azt kérem hogy segítsen!

Kritikákat nem kérek, köszönöm!


2013. aug. 13. 00:43
 1/8 A kérdező kommentje:
jaaa és elég nagy kertes házban lakunk valamint van egy cane corso foci keverék kutyánk is ami szelíd, nem bántják egymást?
2013. aug. 13. 00:48
 2/8 A kérdező kommentje:
malamut is hasonló igényű?
2013. aug. 13. 00:53
 3/8 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
A malamut és a husky is hasonló igenyű. Ezeknél a fajtáknál kulcsfontosságú a nevelés, és a kiképzés. Fontos, hogy ne kinézet alapján válassz magadnak kutyát, hanem természet alapján. A husky nagy mozgásigényű, makacs és önfejű kutya. Alaptermészete szerint nem agresszív sem emberrel, sem álattal, de kissebb állatokat pl. macska, tyúk kergethet. Fontos tudni, hogy nem jó házörzésre, és nem egyszerű fegyelmezni. Rengeteg husky szökik el a gazditól, egyrészt a véndorösztön miatt, másrészt pedig nem kötődnek annyira a gazdihoz, mint egy átlagos kutya. HA úgy érzed hogy mindezzel képes vagy megbírkózni, akkor nem lesz bajod vele, hiszen ő is nevelhető, csak sokkal nagyobb kitartás és szakértelem kell hozzá.Házba beviheted, de számolj a hulló szőr mennyiségével. Tápra nem túl érzékenyek, szerintem egy jó középkategóriás megfelel, én pl ACC Energyvel etetek.
2013. aug. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 nagy568 ***** válasza:
akkor inkább vegyél egy akitát,ez anyira nem szökős, de ez is nevelés kérdése.
2013. aug. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors és hasznos választ! :D
2013. aug. 13. 13:12
 6/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy a husky nem kötődik annyira a gazdájához egy nagy baromság! És én tapasztalatból mondom... Az, hogy makacs, meg van önálló jelleme még nem jelenti azt, hogy nem kötődik a gazdihoz...
2013. aug. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Imola Ágnes ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy egyik sem...de hidd el, nem egy huskyt láttam már, és simán lepattintották a gazdit, pár perc alatt olyanért, aki szimpatikusabb volt... vannak fajták, akik gazdacentrikusabbak, és vannak amelyek kevésbé...persze minden egyedfüggő, láttam már agresszív goldent is...
2013. aug. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2 kutym van, és mellettük ideiglenesezem. Egy kutyám sem kötődik úgy, mint a huskym. Persze ezt nem úgy mutatja ki, mint egy átlag kutya, ő nincs a seggemben folyton, megy, nézelődik, szaglászik, de folyamatosan figyel. Ha itthon vagyok, mindig rajtam van a szeme, ha elmegyünk valami kiülős helyre, nem tudok úgy felállni, hogy ne akarna velem jönni. És nem falkavezérségi vannak, azt elhihetitek. Szóval attól, hogy máshogy mutatja ki, még ugyanúgy kötődik a gazdához:)
2013. szept. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!