Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanácsot szeretnék kérni....

Tanácsot szeretnék kérni. Lehetőségem lenne magunkhoz venni egy moszkvai őrkutyát.3 hónaposan.2 kisgyerekem van, ezért alaposan meg szeretném fontolni a dolgot. Vélemények a kutyáról?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy nagyon nehezen kezelhetőek és kemény gazdi kell melléjük. Nekünk eddig egy kaukázusi/vizsla keverék kanunk volt, hatalmas termetű de nagyon okos, engedelmes, sajnos nemrég elpusztult. Azt simán tudtam kezelni.

Amúgy nagy kertünk van ahol szabadon lehetne, sétálni nem fogjuk vinni, kizárólag a család és a ház őrzésére venném magamhoz.


2013. aug. 11. 20:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%

Ha nem viszitek sétálni...áh...most tényleg mondjam? Szóval úgy ne vegyél magadhoz kutyát, mert a kutyának testmozgásra van szüksége, és nem, nem fog elszaladgálni magának a kertben. (Legfeljebb akkor fog rohangászni, ha meglát egy másik kutyát a kerítés mögött. Na akkor éktelenül ugatva fog csörtetni fel-alá a kerítés mentén.) Amúgy meg, a házőrző kutyákat megmérgezik, leszúrják, stb. ha arról van szó, hogy ki akarják pakolni a házat.

Nos, persze lehet hogy féken tudnád tartani ha baj van, de jó volna a kutya igényeit is figyelembe venni.

2013. aug. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%
Sétáltatás nélkül ne tarts kutyát, semmilyet. Te sem örülnél, ha egy szobába zárva kellene leélni az életedet.
2013. aug. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
90%
Séta nélkül felejtsd el, mert ha nekiáll az unalomból fakadó frusztrációját levezetni rajtad vagy a gyerekeiden... Na szóval az csúnya lesz. De ez nem csak moszira vonatkozik, hanem bármilyen kutyára, nem tudod megjósolni, hogy neki mennyire és hogyan fog ártani 10-15 év unalom. Ne tarts kutyát, ha nem akarsz vele foglalkozni, és kész.
2013. aug. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
97%
Ha nem tenyésztőtől van, akkor felejtsd el! Plusz, ha csak beteszed a kertbe és nem foglalkozol vele, akkor megint felejtős!
2013. aug. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
37%
Véleményt a kutyáról a tenyésztője tud csak mondani. Ő ismeri, milyen természetű szülőktől van a kiskutya. Arra is a tenyésztő tud választ adni, az igényeidnek megfelelő kutya van-e az alomban.
2013. aug. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
96%
Ha nincs vele foglalkozva,a gyerekek miatt nem biztonságos.
2013. aug. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
92%
A séta nem a mozgatás miatt kell. Hanem azért, mert kint az utcán millió érdekes szag, inger, másik kutya van, ami érdekli és lefoglalja a kutyát. Többekközött ennek a hiányától tépik a kertvárosi, soha nem sétáltatott kutyák a kerítést, mert frusztráltak, és soha nem volt se másik kutyával, se másik emberrel kontaktjuk. Mozogni sehol nem mozog a kutya magától, maximum ha már felvett egy pótcselekvést (pl. farokkergetés). Szóval a lemozgatás alapja a többfajta inger, és a gazdival töltött programok. Pl együtt futni járni a kutyával, akkor ugye velem mozog. Kivinni a futtatóba, akkor meg a többi kutyával kergetőzik. Ugye már érted, miért nem lehet örök életére egyedül, az otthoni ingerekkel, szagokkal, emberekkel egy kutya?
2013. aug. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
29%
Mi most vettünk egy 4 hónaposat és van mellette egy egy éves szintén moszkvai, nővéremnek is van egy felnőtt moszkvaija és a másfél éves gyereke turkál a szájában meg ölelgeti zokszó nélkül tűri mindegyik a gyerek közelébe nem mehet idegen annyira őrzik viszont rendkívül hálás és védelmező fajta. A moszkvainak nincs túl nagy mozgásigénye ezért szerintem nem lenne baj ha nem sétálna annyit persze kicsinek nem ártana azért néha ide oda elvinni egy kicsit sétálni hogy szocializálódjon, de ha elég nagy a kert akkor nem szükséges sétáltatni, de foglalkozni vele is kell fésülni mert nem kevés szőre van főleg ha vedlik. Kb egy hónapja van nálunk a kölyök és nagyon gyorsan tanul 2 nap alatt már tudta a nevét stb. Nekünk is terület őrzésre vannak és biztos állíthatom hogy kiváló őrző és családi kutyák még nem volt negatív élményem velük, persze ezt a fajtát is nevelni kell nem csak megveszem és majd felnő a kertben és tökéletes engedelmes kutya lesz. Nem tudom mekkorák a gyerekek, de ha teheted egy nyugodtabb egyedet válassz az alomból, mert amit mi vettünk direkt szólt a tulaj hogy ő egy kicsit ugrálósabb, élénkebb nem ajánlja,mert 4 hónaposan közel 20 kg a kis kölyök akitől veszed feltétlen említsd meg a gyerekeket mert nála jobban nem ismeri senki a kölyköket és tud megfelelőt választani.
2013. aug. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
76%
"Ha elég nagy a kert, akkor nem szükséges sétáltalni." Komolyan mondom, az ilyen emberek mikor halnak már ki?
2013. aug. 12. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Az utolsó hozzászólónak:

Köszönöm a hozzászólásodat, csak abban bízok te előbb halsz ki mint én.

A többieknek. Lehet félreérthetően fogalmaztam. Van egy 8 hektáros területünk, rajta a házunkon kívül több más ingatlannal. Egyben ez a telephelyünk is, így naponta kb 100-150 ember fordul meg itt. A kutyával valóban nincs szándékom hosszú sétákat tenni, ami NEM jelenti, hogy nem is foglalkoznék vele, már csak azért sem, mert én otthon dolgozom, lényegében egész nap mellettem lenne, millió emberrel és szaggal találkozna. A Kaukázusinkra azt mondta a doki, dupla duracell van benne, akkora a mozgásigénye, estére viszont legtöbbször már enni is csak nehezen kelt fel a fáradtságtól.

A kérdésem tehát nem arra irányult, hogy a kutyának milyen lenne, mert meggyőződésem, hogy kevés kutya élhet ilyen szabadon, mégis ennyire közel a gazdájához. Azt nem tudom eldönteni, hogy a kislányaim mennyire lennének veszélyben mellette.

Azoknak akik erre is válaszoltak köszönöm.

2013. aug. 12. 16:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!