Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért muszáj nekem szeretnem...

Miért muszáj nekem szeretnem a párom kutyáját?

Figyelt kérdés

Másfél éve vagyunk együtt, a kutyát a kapcsolatunk negyedik hónapjában szerezte, tehát én hamarabb voltam, mint a kutya. Akkor még nem éltünk együtt, de terveztük, engem nem kérdezett, hogy fog-e zavarni majd a kutya.

Azóta már fél éve együtt élünk. Nagyon jól tudja, hogy nem szeretem a kutyákat. Nem bántanám a világért se, csak kikerülöm - azaz kikerülném, ha tudnám. De nem tudom, mert állandóan jön oda nekem viháncolni, meg nyaldosni, amitől undorodok, mert rendszeresen látom, hogy a saját kakáját eszi, meg amúgy is. A párom nem szólna rá, a kutya iszonyú neveletlen. Ugrál, rágcsál, nyálaz. De én nem szólhatok rá, ha meg hátulról rám ugrik (jelzem, nem kiskutya, 2 éves németjuhász, fél éves volt kb. mikor elhozta) és összenyal, én meg a hirtelen ijedtségtől rákiabálok, még én vagyok a rossz, mert hát az egy tündibündi kutyulimutyuli, és különben is, hogy lehetek ilyen szívtelen.

Annyira szeretnék békésen, kettesben kiülni néha az udvarra, de nem lehet, mert mindig elengedi a kutyát és akkor jön és ugrál, harapdál (mellesleg néha fáj is, ha futtában bekapja a kezemet) és tocsog a nyálától minden.

Igen, elengedi, mert amúgy megkötve tartja... Lövése sincs a kutyaneveléshez, úgy viselkedik vele, mint egy haverral kb. A neveletlenségét azzal kompenzálja, hogy "jól van Kutyus, ha rossz vagy, akkor megkötlek!". Mégis honnan kéne tudnia szerencsétlennek, mit szabad meg mit nem, ha soha nem volt tanítva? Pláne, hogy bizonyos dolgokat néha megenged neki, néha nem...

Sosem szerettem a kutyákat, és ezt a párom is tudja, mégsem hajlandó rászólni a kutyára, tőlem meg elvárná, hogy márpedig szeressem.

Nem tehetek róla, a szeretet, az nem olyan, hogy most akkor eldöntöm, hogy holnaptól én kutyab_zi leszek.

Soha nem ártottam egy kutyának sem, az övének meg pláne, csak szeretném magam távol tartani tőle. Túl nagy kérés ez?


2013. aug. 13. 11:13
1 2 3
 1/27 sippara ***** válasza:
83%
Személy szerint én abszolút kutyab*zi vagyok, de megértelek. Ülj le a pároddal, és próbáld meg elmondani, hogy ez így a kutyának a legsz*r*bb: nincs vezetője, nincs, aki nevelné, csak random időpontokban ki tudja, mi okból kikötik. Próbáld őket "elzavarni" egy jó suliba, de semmiképpen sem azzal az indokkal, hogy zavar a kutya viselkedése, hanem azzal, hogy ez így a kutyának rossz, nem egészséges. Hátha belátja és belekezd a nevelésbe.
2013. aug. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
96%
Ez elsősorban párkapcsolati problémának tűnik nekem, és marha gyorsan oldjátok meg, mert ha a gyereknevelésben is ilyen konfliktusaitok lesznek, az egy kicsit rosszabb lesz ennél. Beszéljétek meg, hogy ez komoly dolog, és nevelni kell a kutyt a kapcsolatotok érdekében.
2013. aug. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
29%
Nem kötelező szeretni, ahogy a pároddal sem vagy köteles együtt lenni. Ha ő kutyát akar, akkor kutyája lesz, nehogy te szabd már meg!
2013. aug. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
93%
igen a kutyasuli jó ötlet, de ha eleve úgy állsz a kutyához hogy undorító , nem sok esélyt látok a békés 10 éven át taartó együttélésre, a kutya sem hülye ám..
2013. aug. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
91%

Egyetértek az előttem szólóval. Ha úgy odáig van a kutyáért, akkor biztos nem lesz ellenére vele egy kis közös program. Mert a kutyának a suli jó, meg lehet vele dicsekedni, hogy milyen okos, ügyes, és ott találkozik egy csomó másik kutyával, akikkel jól kijátszhatja magát.

A kutyának helyes nevelés kell, egy német juhásznak pláne. Ha szereti a kutyáját, akkor ezt be kell látnia.

2013. aug. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
95%
Ha már másfél éve együtt vagytok, akkor nem igaz, hogy nem tudjátok megbeszélni ezt. Ha ilyen szinten semmibe vesz akkor mégis milyen alapon vagytok együtt? Mond meg neki, hogy ketten együtt megnevelitek a kutyát, mert te is kellesz hozzá, a saját érdeked is. Én a párommal mindent meg tudok beszélni, a kutyát is közösen neveljük, megbeszéltük mit fogunk engedni neki, mit nem, hogyan tiltjuk stb és egyformán csináljuk mind a ketten. Egész nyugodtan ki tudunk ülni az udvarra anélkül, hogy egy csepp kutyanyál is lenne rajtunk, sőt benn van velünk a lakásban, de ha nem akarom akkor nem leszek nyálas. Igaz mi mindketten akartunk kutyát, de ha nem akarnám akkor is nevelném, mert a saját életemet könnyíteném meg vele. Tele van a net nevelési tanácsokkal, lehet válogatni belőle...Sok sikert a párodhoz és a kutyához.
2013. aug. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
64%

Szóval, az első válaszolóval értek egyet. Az 5-ös vagyok. A 2# mond valamit, egy neveletlen kutya mellé alapból hogy képzelné el, hogy biztonságos lenne gyereket vállalni?

3# Az egy dolog, hogy a kérdező nem szereti a kutyát, az meg egy másik dolog, hogy a kutya nincsen helyesen nevelve és tartva. Nyilán a kérdező is jobban tolerálná, ha tudna viselkedni.

2013. aug. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
96%
Én biztos nem tudnék olyan palival együtt lenni, aki nem szereti a kutyáimat. Mondjuk azt hozzáteszem, hogy az enyémek azért viszonylag jólneveltek. Nekem ők majdnem olyanok, mint a gyerekeim, hozzám tartoznak. Valami kompromisszumot kéne találnotok: pl. párod elvihetné kutyasuli a kutyát, hagyhatná, hogy rászólj, te meg lehetnél elfogadóbb kicsit. Egyet azért sose felejts el: egy párkapcsolat bármikor zátonyra futhat, de a kutya élete végéig veled lesz:)
2013. aug. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Ezzel a nevelősdivel már próbálkoztam, az volt a gúnyos válasz, hogy "mert te aztán akkora kutyaidomár vagy...". Én ne szóljak bele, az ő kutyája, és különben is, nem neveletlen, sőt mi több, okos is... A nem neveletlen és okos kutyája a szűkös másfél évből, mióta nála van, összesen KETTŐ éjszakát volt elengedve, akkor is szétcincált egy medencét, két tekercs slagot, a kerti csapot, a párom garázs előtt felejtett fűnyírós cipőjét, meg még a kukát is felborította, hogy kibányássza belőle a szemetet, amit persze nem evett meg, csak szétszórt...

Ha csak slagot lát a kutya, már visít. Nem ugat, visít. Habzik a szája, remeg az egész állat, ha meg a vizet is látja folyni, akkor aztán ugrál, mint a bakkecske, esik-bukik, sokszor már csodálkozok, hogy a saját nyakát nem törte még ki, olyanokat esik magasról egy-egy ugrás után. Persze ilyenkor (is) meg van kötve, így még fojtogatja is magát a nyakörvvel, ahogy rángatja. És mindeközben iszonyú fejhangon virnyog, olyan hangerővel, hogy nem lehet az udvaron megmaradni. Azon csodálkozok még, hogy a szomszédok nem szóltak eddig érte, egyik oldalon kisgyerekes család, másikon idősek...

Nem neveli, neki arra nincs ideje. Akkor foglalkozik a kutyával, ha épp kedve van, de akkor is csak kuntyulimuntyuli, jajdecukivagy, naneharapjálmár, jólvanakkormegkötlekmegint.


Nem szabom meg, hogy lehet-e kutyája, magasról tennék rá, ha el tudnám kerülni a kutyát úgy, ahogy szeretném. Ha én összejövök valakivel, akivel összeköltözést tervezek, csak megkérdezem előtte, hogy amúgy mit szól hozzá, ha olyan állatot szerzek be, amit ő nem szeret, aztán együtt megpróbáljuk megoldani, hogy minél kevesebbszer kelljen érintkeznie vele, mivel tudom, hogy nem szereti.

2013. aug. 13. 11:31
 10/27 A kérdező kommentje:

Ja igen, a gyerek-témát kifelejtettem.

Gyerekünk nem lesz. Soha. Nem akarunk.

2013. aug. 13. 11:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!