Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kisgyerek mellé és házőrző...

Kisgyerek mellé és házőrző kutyának egyaránt milyen kutya fajtát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Valami megbízható kutyust szeretnénk ami azért megugatja az idegeneket. 4 éves kisgyerek és egy 11 éves gyerek mellé kell a kutya, idősek is szoktak itt tartózkodni. Jó idegrendszerű fajtát szeretnék!
2013. aug. 15. 12:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Magyar vizsla. Nagyon jól jelez, öblös hangja van, gyerekbarát. Német juhászkutya. Rendkívül sokoldalú, ugyancsak gyerekszerető.
2013. aug. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Szerintem egy skót juhász még mindig megfelelő választás lenne, persze megbízható helyről. A beagle-lel is kijönne, nagyon könnyen nevelhető és jelzőkutyának kiváló, sőt, éles helyzetben is képes megvédeni a gazdát, persze ez egyedfüggő mennyire hajlamos, mert vannak köztük nagyon barátságosak.
2013. aug. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
Nekem pumim van, 13 éves vagyok, velem is, és 5 éves unokatestvéremmel is nagyon kedves. Nem túl nagy testű, de amikor a szomszéd fiúval bunyóztunk, akkor beleharapott a szomszéd gallérjába, odébbhúzta, elémállt és ugatott morgott. De ha nincs szükség rá, nem harap, direkt meg van tanítva, hogy embert nem haraphat meg. Idegenekkel bizalmatlan, de ha a gazda viselkedése alapján barátságosnak ítéli meg az embert, akkor vele is barátságos. Jó jelzőkutya, de ismerőst nem ugat meg. :)
2013. szept. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
Labrador.
2013. nov. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Óriás schnauzer, mint olyan szerintem nem kizárandó. Értelmes, gondolkodó, de ugyanakkor hebrencs is. Egy szerethető, megbízható és családcentrikus állat, akire rá lehet bízni a "családkutyája" posztot. Ami az idegenek megugatását illeti, nos arra nem hiszem hogy panasz lesz.
2013. nov. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
Mindenképpen labrador!Nem lehet szavakba önteni se leírni a természetét.Vegyél egy labradort és tapasztald meg!
2013. nov. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
0%
Labrador, bármit megtaníthatsz neki, csak fontos hogy jó helyről vedd... Ha viszont magyar fajtát szeretnétek akkor Komondor, páratlan házőrző, gyerekeknek mindent megenged, vagy a puli/pumi/mudi hármasból akármelyik, nagyon jó jelzőkutyák, és törzskönyvesen se kerülnek olyan sokba.
2014. jún. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
A pumit ajánlom. Szívós,éber és könnyen nevelhető. Mozgalmas és szereti a gyerekeket.
2014. aug. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!