Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert nem jon oda hozzam a...

Kmeme kérdése:

Miert nem jon oda hozzam a bichon kiskutyam ha hivom?

Figyelt kérdés
Vsn egy 5 hnapos bichon lany kiskutyam. azt mar megtanulta h "nem szabad"mit jelent, de a "gyere ide" parancsszora nem hallgat. mit tegyek? hogy tanitsam meg ra, hogy oda jojon ha hivom es ne elszaladjon.
2013. aug. 16. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:
kajával hívd oda és dicsérd meg ha odajött ennyi.
2013. aug. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hm... az enyém is öt hónapos, de a tiltás mellett tudja az ül, fekszik, marad, kérem, gyere, gyere ide, pacsi, helyedre parancsokat is. (A gyereidén mi is dolgozunk, de rajta már kamaszodás mutatkozik, lehet hogy a tiednek is az a "baja". Eddig jött?) Nem kéne kicsit többet foglalkoznod vele? Lehet hogy úgy jobban hallgatna rád. Vagy nem 8 hetesen került hozzád? Akkor nem szóltam. :)
2013. aug. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Második, annyiban igazad van, hogy tényleg jó lenne, ha az alapparancsokat, hasznos parancsokat megtanulná a kiskutya, de nem kell leszólni valakit, ha nem tanít meg sok trükköt kutyájának (bár a trükktanítás, ha jó a módszer, egy nagyon hasznos és élvezetes dolog, lefárasztja agyilag, néhány esetben akár fizikailag is a kutyát, leköti, elfoglalja, fejleszti a képességeit).

Kérdező, a behívást úgy egyszerű tanítani, hogy mikor nem veled foglalkozik a kutya, akkor kimondod a nevét figyelemfelkeltésnek, és elindulsz a kutyával ellentétes irányba, akár futhatsz is lassan. Ha meglátod, hogy megy utánad a kölyök, kimonod a "Gyere ide!" parancsszót is, és mikor odaért hozzád, mehet neki a jutalomfalat, simi, dicséret, és ezek után azonnal engedd el, ne azt társítsa a behíváshoz, hogy ilyenkor mindig lefogják és korlátozzák a szabadságát. Ha azonban akkor sem indul el feléd, ha a kutyával ellentétes irányba mész, akkor bújj el, egy idő után fel fog tűnni a kölyöknek a gazdi hiánya, és keresni fog. Ekkor mondd ki a nevét, szintén figyelemfelkeltésnek, és, hogy tudja, merre vagy, majd még miközben mozog, ismét hangozzon el a "Gyere ide!" parancsszó, ha megérkezett, ugyanúgy jutifalat, simi, nagy dicséret, majd elengedés. Ezeket kell gyakorolni sokat (nem indig ugyanazona helyszínen!), és meg lesz az eredménye. Egyre hamarabb mondhatot ki a parancsszót, egészen addig, míg eljuttok oda, hogy már azelőtt kiadhatod, mielőtt elindulna a kutyus. Így lehet tesztelni is, mennyire működik már a dolog, amikor a kutya nem figyel rád, mondd ki a nevét és rögtön utána a parancsszót is, ha jön, akkor már a célegyensben vagytok:) A célba csak akkor érkeztek meg, amikor már a legkülönfélébb, ingergazdagabb és ingerszegényebb helyszíneken, akár kutyák, idegen emberek, gyerekek között is 100%-osan működik a behívás (vagy ha nem is tökéletesen, de 98-99%-ban).

A falkavezérségre is érdemes ráerősíteni, ez szintén segíthet a behívási problémákon:

[link]

2013. aug. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Igen, nálunk ez az agyi fárasztás és a közös munka egyben. Nem szóltam le a Kérdezőt, csak felvetettem, hogy ha többet foglalkozna a kutyussal, többet oldanának meg feladatokat, erősebb kötődés és megértés alakulna ki kettejük közt. Másrészt pedig ezek nem annyira trükkök, mint inkább az engedelmességi oktatás alapjai. Ha vádló vagy sértő volt a modorom az előzőekben, elnézést kérek.
2013. aug. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Cinti12 ***** válasza:
3. teljesen igazad van! Én nekem van egy 3 és fél éves bolognesem és már nem émlékszem hogy ő hogy csinálta mikor ilyen idős volt, mostmár mindig odajön hisz nagyon szeret, de a te kutyusod még kicsi játékos és ezért is csinálja ezt de majd mikor betölti az 1 és fél évet kb. akkor már nem fog ilyet csinálni.
2013. aug. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!