Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff, kutyatáp?

Amstaff, kutyatáp?

Figyelt kérdés
Üdv.1.3 éves amstaffomnak ma délelőtt veszek tápot.Sokat van mozgatva elég vékony nem valami fejlett.Az érdekelne milyen tápot vegyek neki amitől fejlődésnek (izmosodásnak,hízásnak) indulna??!! Dog chow árkategóriába ajánljatok!!
2013. aug. 17. 07:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
A dog chow kb olyan gagyi mint a pedigree és társai mert 4% hús van benne....
2013. aug. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
BARF-on nem gondolkoztál mindenképp táp kell?
2013. aug. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
tetszik vagy sem ehhez minőségi kaja (általában már nem is tápot adnak!) és minőségi mozgatás szükséges (sport). persze nem szabad sem túletetni sem túlterhelni! máskülönben nem lesz a kutyád izmos. feltéve ha nem keverék ugyanis nem hangzik valami jól hogy ennyi idősen egy amstaff vékony legyen. nah persze ha azt veszem számításba hogy silány minőségű kaját kap szerencsétlen, nem is csoda hogy össze van roggyanva.
2013. aug. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

BARF étrendet ajánlom én is!

Semmilyen táppal nem érsz el olyan eredményt, mint a nyers étrenddel!

2013. aug. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Brit, Josera. Ezt sokan dicsérik. Nekem a Marcus Mühle hidegen préselt táp nagyon bevált, csak azért kellett vele leállni, mert a kutyám csirkeallergiás. Zooplusnál lehet rendelni. 15 kg 11 ezer körül van. Most Taste of the Wilde-t kap, ez nagyon jó, de drágább árkategória.
2013. aug. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Nem Tk-s a kutya szóval mondjuk azt nyugodtan hogy keverék.Meg van roggyanva?Igen meg!5 hónaposan került hozzám.Alig kapott addig enni.Valószínű ezért sem tudott rendesen fejlődni.Ezt a 30 kg os súlyt ami most van neki nagy nehézségek árán sikerült elérni.Nincs kint sem a gerince sem a bordája de vékony a kutya.1 hónapja futtatom minden este kb 40 percet.Nem versenykutyának készül!Etettem csirke marha és disznóhússal is de 3 hónap után meguntam hogy nem eszi meg és nem fejlődik!Ezért gondoltam átállok tápra!Most olcsóbb "gagyibb" tápra van pénzem.Azt gondolom egy dog chow pl mindig jobb mint egy Tesco-s vagy egy Lidl-s sz@r!Természetesen jöv hónaptól prémium-szuper prémium minőséget is meg tudom neki venni és meg is fogom szóval ehhez is adhatnátok tanácsot.
2013. aug. 17. 09:33
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy megleplek de az Aldiban kapható Romeo, vagy Romero nem tudom pontosan, és a Tescos Buchers jobb mint a Dog Chow és árban sem rosszak. Szerintem inkább ezzel próbálkoz amíg nem tudsz jobb minőségűt venni. Ha pedig megteheted a jövő hónapban akkor a Brit Care Large-ot ajánlom, ez netről rendelős. A zoofaston 10500 ft, 12 kg és nagyon jó táp. Mi is BARF szerint etetünk de előtte ezt kapta és nagyon megvoltam vele elégedve, jól fejlődött a kutya.
2013. aug. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

nos ha lehetséges hogy keverék akkor nem is várhatod el tőle hogy úgy nézzen ki mint egy amstaff. ugyanis lehet hogy olyan másik fajta van benne amitől vékonyabb és kevésbé izmos kutya.


a másik. én még életemben nem láttam olyan kutyát ami nem beteg és ne akarná enni a húst. sőt helyette a tápot részesítené előnyben.


a másik. az hogy gagyi táppal eteted az még csak ront a helyzeten nemhogy javítana. így értettem hogy bizonyosan meg van roggyanva. egyrészt mert ezek szemetek és ebből jóformán semmi nincs amit hasznosítani tudna.


másrészt pedig a sok adalékanyag csak jobban tönkreteszi a kutyát. láttál te már életedben sportólót/testépítőt aki mekis kaján vagy chipsen vagy zacsis kaján él? nos a kutyáknál ugyanez a helyzet, minőségi étel szükséges -többek között- a minőségi testfelépítéshez.

ha már olcsót szeretnél akkor javaslom a brit tápot, úgy tudom az csak egy leheletnyivel drágább a gagyi tápoktól viszont klasszisokkal jobb.


ugyanakkor hozzátenném hogy az igazán szép izmos bull típusú kutyákat általában barf vagy prey szerint etetik. nem igen tápoznak, de ha mégis létezik ilyen akkor bizonyosan megfizetik annak az árát. ugyanis a kutyának szükséges a minőségi tápanyag ahhoz hogy szépen fejlődjön az izomzata. ezen nincs mit variálni, sajnos ez így van. tehát ha a pénztárcád nem engedi meg akkor sajnos nemigen fogod tudni összehozni úgy hogy a kutya szép legyen. ugyanakkor egy brit táptól garantálom hogy máris pozitív változásokat fogsz tapasztalni, mégha nem is egy gyönyörűen full izmos kutya lesz belőle, de biztosan szemrevalóbb lesz mint egy gagyi táptól.

2013. aug. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Megleptél.Igen! :) Én vettem a tescoban anno,már nem tudom megmondani milyen is volt a táp,hát ki is dobtam a p.csába.Fosott tőle mintha muszály lett volna.Ja meg meg sem tudta emészteni azt a sok sz@rt.
2013. aug. 17. 10:08
 10/25 A kérdező kommentje:
Állatorvos megvizsgálta.Semmi baja a kutyának.Szóval nem beteg és hidd el nem eszi meg a húst csak nagyon keveset.3 hónapig erőltettem de nem eszi!Mondom nem kiállítási kutyát akarok,nem izomkolosszust csak szeretném ha a kutya formája változna (kicsit izmosodna)Nem is akarom hogy elhízzon vagy túl sok izom legyen rajta (izületkímélés szempontjából) mert ugye nem akarom hogy bármi baja legyen.Nekem a fő szempontom a kutya egészsége elsősorban! 1000kt/kg-s áron tudok majd vásárolni.
2013. aug. 17. 10:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!