Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatápok illetvekutyaetetési...

Zitus14 kérdése:

Kutyatápok illetvekutyaetetési tanácsok érdkelnének! Legjobb válaszban, de mehet priviben is. Egészen onnan, hogy Chappi, Pedigree, miért jó? , miért rossz, egyéb kutyatápok, BARF, minden!

Figyelt kérdés
Köszönök szépen előre is minden választ.

2013. aug. 13. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én a tapasztalataimat és amilyen tápokkal etettem azokat is leírom.


Chappi-Pedigree :

-jó : max azért,mert nem hal éhen a kutya..

- rossz : 4% hús a többi meg színezék,tartósítószer,ízfokozó

A kutyák akkorát kakálnak tőle mint egy ház!Nem hasznosul belőle semmi és rohadt sokat esznek belőle.

fénytelen szőr.

Az 5 kg-os kutyámnak annyi és akkora széklete volt tőlük,hogy egy nagytestű kutyáéval vetekedett.


Évekig etettem ezekkel a szarokkal,amikor rájöttem,hogy tényleg konkrétan szart adok a kutyáimnak :(


Select Gold-a kutyáimnak bevált,kevesebbet kellett belőle adni,a kaki adag csökkent valamelyest,szőrük fénytelen volt..1 év után váltottam..

Acana (egyik kutyám kapta) maximálisan megvoltam vele elégedve magas hús tartalom,nincs benne gabona,se ízfokozó se színezék, kevés is elég belőle. Kaki kevés.szép szőr.

rossz: nincs,max az ára..


Pro Plan( másik kutya kapta) ugyanaz a tapasztalatom mint az Acanánál,annyi,hogy ez a kutyum nem bírta a magas fehérjét(ment a hasa tőle) így egy kevesebb fehérje tartalmú tápot választottam.

kevés kaki,szép szőr..

rossz: nincs..


BARF ,jelenleg ezzel etetem mind2 kutyámat.

Az eddigieknél még kevesebb kaksi,szép szőr,szép fogazat az idősebb kutyámnál is.100% természetes alapanyagok.

Bélgyulladásra,allergiára hajlamos idős kutyám tünet mentes 3 hónapja amióta BARF szerint etetek.

rossz:nem tapasztaltam.


A többi tápról nem tudok nyilatkozni azokkal nem etettem.

2013. aug. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lényeg röviden.Amit sima boltban tudsz venni kutyakaját az rossz.Tehát chappi, Pedigree,Darling, Porcijó, Friskies stb.Nincs benne konkrétan hús vagy csak 4%, ami semmi.Tele van gabonával ami nem kell a kutyának, főleg nem 96%-ban.Tehát egy 10 kilós kutyatáppban 9600 g!!! gabona van a többi hús és állati melléktermék.

A többi kutyatáp:nagy a szórás, azt kell nézni hogy minél több szárított hús legyen benne és minél kevesebb kukorica, búza.

Barf:én így etetek.Hosszú olvass utánna.

2013. aug. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A Eukanuba nagyon bevált nekünk, (igazából a Dog Chow s, de az nem olyan jó táp) a kölyök medium és a sporttápját vettem eddig, most szeretném kipróbálni a BARF-ot.

Ezekről a tápokról hallottam a legjobbakat: Eukanuba, Orijen, Acana, meg még ezeket ajánlják sokan: Josera, Brit.

2013. aug. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nos,


Pedigree,chappi,bármi ami a sima boltban kapható:

Rossz,rossz,rossz..borzalmas.Mesterséges ízfokozó,színezék..stb.


Amire a reklámban olyan büszkék,hogy színes falatokat adnak a kutyának...szerinted mitől színes??

Naná,hogy a színezéktől,amire ugyebár baromira nincs szüksége a kutyának.


Tehát ezek borzalmas,agyonreklámozott sz**ok.


Amit mi próbáltunk:


2 amstaffom van és egy menhelyi keverékem.A 2 staffi már 2,5 évesek,a keveréket fél éve vettük magunkhoz.

A staffikat kölyökként, Happy Doggal etettük,kb 2 hónap után kijött,hogy nem bírják.Szintén tele van gabonával...Aztán váltottunk Brit Prémiumra...előbb junior változatot,majd felnőttként az adult-ot kapták.Meg vagyok vele elégedve 1,5 éve azt eszik,szép a szőrük,jó a kaki,nem megy a hasuk,minden rendben.


A keverék kutyust a menhelyen szintén Happy Doggal etették.Mire hozzánk került fosott tőle mintha kötelező lenne.Tehát váltottunk...először Acanára...egy darabig jó volt,majd attól is fosni kezdett,és baromi büdös lett a kutya.Utána váltottunk nála is sima Brit-re,ami ebben az esetben nem vált be.Aztán kaptunk egy próbacsomag Pro Pac tápot,az sem vált be.Így a legvégén kipróbáltuk a Brit Care hypoallergén tápot,amivel hála az istennek semmi baja nincs és már 3 hónapja eszi.


Mindemellett a felsorolt tápokat a Happy Dogon kívül,jó tápoknak tartom,csak nálunk ennél az egy kutyánál nem jött be.

A Pro Pac,Acana,Brit,Brit Care,Orijen,Taste of The Wild......mind jó tápok.

2013. aug. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!