Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan és szuka tacsik! Elfogadja...

Kan és szuka tacsik! Elfogadja valaha a nagy?

Figyelt kérdés

Kezdem a legelején...

kaptam anyukámtól kb. több mint egy hónapja egy szuka kölyöktacskót, a "baj" ott kezdődött, hogy van egy öreg 7 éves kan tacskóm, aki nem akar vele megbarátkozni.. Mindent elkövettem, a nagynak adok először mindig enni, aztán a kicsinek... és egyik nap átmentünk egy másik udvarra, és azt láttam, hogy az öreg és a kölyökkutya játszottak. szó szerint. a nagy állandóan bekapta a kicsi fejét, a kicsi meg mindig ugrált rá és egy morgás nélkül tűrte a nagy. Ami engem meglepett. Mikor előre mentünk az ő udvarukra akkor már nem volt nagy az egyetértés.. az idősebb kutyus megint morgott rá, nem engedte a közelébe, elfordult tőle. de akár hányszor átmegyünk a másik udvarra akkor folytatják a játékot.

Tudni kell róluk, hogy egy udvaron élnek. és nincsenek elkerítve egymástól.

A kérdésem pedig az lenne, hogy elfogja fogadni az idősebb a kicsit??? Vagy azt fogom elérni, hogy belefog betegedni egyszer??? Valakinek valami ötlete?


2013. aug. 3. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyugi el fogja fogadni, ezt az is mutatja hogy játszik vele. Az meg hogy rámorog teljesen normális, ha megunja így szól rá, jelzi hogy elég.
2013. aug. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

leírás alapján az a véleményem hogy az öreg a falkavezér és emiatt nem fogadja el a kicsit.


" Mindent elkövettem, a nagynak adok először mindig enni, aztán a kicsinek..."


ezzel csak erősíted az öreg kutyában azt hogy ő a vezér.


" szó szerint. a nagy állandóan bekapta a kicsi fejét,"


ez is egy módja a "nevelésnek". illetve a tisztelet kikövetelésének.


"Mikor előre mentünk az ő udvarukra akkor már nem volt nagy az egyetértés.. az idősebb kutyus megint morgott rá, nem engedte a közelébe, elfordult tőle. "


nem másért minthogy a falkavezér -ez esetben az idősebb kutyád-

megköveteli a saját területén az alapvető szabályokat. mint pl. a vezér személyes terébe hívatlanul nem törünk be. nem a jövevény mondja meg mikor foglalkozzon vele az alfa és mikor nem, ezért is ignorálja a kölyköt.


őszintén szólva nekem nem tűnik vészesnek. egész normálisan adja a kölyök tudtára mi merre hány méter. idővel ha a kölyöknek leesnek a szabályok és beáll a nagy mögé még ennyi gond sem lesz. az már megint más tészta, mi lesz ha a kölyök ivaréretté válik és a vezéri pozícióra óhajt pályázni. ahogyan az is más kérdés miért az öreg tacsi állít fel szabályokat és mért nem a gazdi....

2013. aug. 4. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
és majd ivartalanítsatok is!
2013. aug. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!