Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Összeszokhatnak valaha?...

Összeszokhatnak valaha? Kutya-cica barátság?

Figyelt kérdés

Máltai selyemkutya 6éves, nagy macska ellenes! Hazavittem egy kiscicát és hetek óta odáig jutottam, hogy megtudom neki mutatni tenyérből (mert a cica így nem tud elbújni, de az elmúlt két alkalommal majdnem megharapta a cicát, pedig az nem csinált semmit!A kutya szaglászta, majdnem nyalogatta is a fülét, aztán kapott egyet!Tényleg buta ilyen szempontbol a kutya,megette a szomszed kacsait is.ma is letettem a macskat és egyből rámozdult..kapott is az orrára,akkor odebb ment és vissza se nézett,de ha elengedtem volma a cicat akkor tuti elkapja...pedig annyira ki akar menni... :-(


Nem az én kutyám,barátoméknál lakunk,de hallgat rám a kutya..de mikor meglátja és fut na akkor senkire nem hallgat.elfordult és odébb ment kb inkább odébbmegy mert tudja,hogy rosszat fog csinálni nem bírja ki... De bezzeg ilyenkor ha leteszem és játszik a csivavával a macsek,már jön is vissza a dög és már ugrik is rá...nem merem kipróbálni hogy hagyom mi lesz a vége,lehet megszagolja csak és ha nem fut már nem is érdekli,de ha nem,az a macskám életébe kerülhet...S.O.S.



2013. júl. 29. 20:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ilyen volt a kutyám mikor hazahoztam. Folyton kergette a macskákat. Mindig tiltottam, mindig hallgatott is rám, csak az idegen macskákat kergeti ki a kertből. Nemrég hoztam egy kiscicát, a cica nagyon félt a kutyáktól, a kutyánk pedig nagy kíváncsisággal érdeklődött iránta, nagyon izgatott volt. Én is többször megszagoltattam vele a cicát, direkt a közelében játszottam a kutyákkal és fordítva. Egy határozott nem paranccsal bármikor rájuk tudtam szólni, ilyenkor ott hagyták a cicát. Nem tűrök ilyenkor ellentmondást, mikor megengedem hogy játszanak akkor játék vannak, amikor elküldöm őket akkor tipli van.

Nyugodtan engedd el a cicát, légy résen és ha a kutya nem hagyja békén zavard el onnan. Vagy ha nagyon félted a cicát tegyél rá pórázt és így engedd a cicához. Ha valami gond lenne rántasz egyet a pórázon és kész.

Nem lesheted a cicádat egész nap és nem kapdoshatod fel ha ott a kutya. Többször is engedd el a cicát, a kutyát pedig tiltsd amikor kell. Egy idő után biztos meg fogja tanulni, hogy nem kergetheti a cicát és a cica is meg fogja tanulni, hogy nem kell félnie a kutyától mert nem bántja.

2013. júl. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, nagyon rendes vagy!!! :) Tudom, hogy nem kapdoshatom fel, de egyszerűen nem merem elengedni a cicát úgy hogy kint a kutya! Ez egy rohadt kis vakarcs a macskám egy nap jól lakna vele, de egy idióta véreb!Folyton szagoltatom vele és állandóan meg akarja harapni!! :( Most ott tartunk, ha hívom a kutyát hogy szagolja meg a cicát elmegy odébb, oda se jön! Szerinted letehetem? És ha olyan gyors hogy nem tudok időben odaugrani, vagy kimondani azt hogy NEM, és megharapja és meghal?? :( Annyira beteg vagyok ettől, úgy sajnálom a cicámat!! Próbáltam a pórázast majdnem megfujtotta magát és csak ugatott és ugatott meg persze morgott!! Lehet megpróbálom megszagoltatni mégegyszer és ha odébb megy nem érdekli akkor leteszem...
2013. júl. 30. 09:32
 3/7 anonim ***** válasza:
37%
ez egy idiota kutya
2013. júl. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Itt van egy hasonló témájú kérdés, olvasd át, hátha ebben is találsz hasznosat: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4648178-hogya..


És hidd el, sikerülni fog, csak ne add fel ;)

2013. aug. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm :) igyekszem...
2013. aug. 2. 11:18
 6/7 anonim ***** válasza:
A cicát törzsöld a pulóveredbe amit már mosásban raknád (ill. pólódat) és így a kutsus a te illatodat érzi majd a cicán, és mivel téged nem bánt, így majd ez is segíthet. Ha meg nem, erélyesen szólj a kutyára ha bántani akarja a cicádat és legyints oda a kutyára. Régen nekünk volt egy labrador keverékünk, aki együtt aludt a cicával.Jó kutya volt, de amikor a kis hülye macska beleevett a kutyakajába Csibész (mert úgy hívták a kutyát) szó szerint bekapta a cicus fejét, azt az egyik szemére megvakult. Vannak cicabárát kutyák, mint olvashattad Csibész csak okkal kapott oda. Lehet hogy ez fajtától függ, nem tudom. De ha a kutyátok cicaellenes, lehet hogy soha nem szoknak össze.
2013. aug. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Úristen..na ezért nem rakom le...meg is halhat a cicám!!! :((((((((((((
2013. aug. 2. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!